I I Een ziekenhuis hoort in de buurt te zijn Groot hoeft zeker niet altijd beter te zijn. Grote academi sche ziekenhuizen kunnen zorg leveren die in kleinere re gionale ziekenhuizen niet geleverd kan worden. Het gaat hierbij om hoog specialistische zorg. Andersom geldt, dat juist de regionale ziekenhuizen tegemoetkomen aan de wensen waaraan de grote centra vaak niet of minder kunnen voldoen. Patiënten willen immers graag goede en veilige zorg in een ziekenhuis dichtbij hebben en zijn gebaat bij goede samenwerking tussen zorgaanbieders in hun eigen regio. Verder is persoonlijke aandacht van vaste specialisten en medewerkers van belang, evenals voldoen de goede informatie en communicatie en patiëntvriende lijke zorgtrajecten. Dat vraagt om een goede spreiding van de ziekenhuiszorg die per regio wordt bekeken en ingevuld. De kleinere regionalè ziekenhuizen vinden dat de grote zorgverzekeraars-zith te veel richten op het concentreren van de ziekenhuiszorg in grote ziekenhuizen en te veel macht hebben bij het bepalen van welke zorg, waar gele verd mag worden. DSW heeft met de regionale ziekenhuizen al jaren een band, zoals met bijvoorbeeld de ziekenhuizen van de vereniging Samenwerkende Algemene Ziekenhuizen (SAZ). DSW deelt de mening van de kléinere regionale ziekenhuizen dat nauwe samenwerking in de regio tussen de ziekenhuizen en de andere zorgaanbieders, zoals de huisartsen, nódig is. In tegenstelling tot-waar gestreefd wordt om de basiszorg op nog slechts een beperkt aantal plekken te contracteren, kiest DSW een andere benadering. DSW vindt dat kwalita tief goede zoj-g dichtbij de patiënt georganiseerd moet zijn. Daarom worden de kleinere regionale ziekenhuizen door DSW ondersteund. Als dat nodig is, of als de patiënt dat zelf wil, kan nog altijd naar een academisch centrum wor den verwezen. □SLU nieuujs

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 42