I 1 I I Mammoet maakt Botlekbrug jj- EF 1 Leren LIGHT L» aaskoelc djes 6sti Gratis parkeren Centrum A/lantelpakjesavond Tuinafvalroute door Schiedam Nieuwe gebouw lyceum Schravenlant geopend Speculaasbrokken 3,- feeven? stakker® aMiYierLaan NIEUWLANDPIEIN 56, 3118 AE, SCHIEDAM 010-35 10 111 GEOPEND VAN 16.00 - 22.00 UUR 150,- voor een rolstoe] FOR THE WORLD Het is weer tijd voor speculaas Deze aanbiedingen gelden van donderdag 10 t/m woensdag 16 oktober O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsb,ad woensdag g oktober 2013 5 SCHIEDAM - Onkruid wie den, grasmaaien, snoeien en dode takken verwijderen. Het zijn de klussen die ho ren bij het winterklaar ma ken van een tuin. Klussen die kunnen zorgen voor veel en groot tuinafval dat niet altijd in de gft-minicontai- ner past. Daarom rijdt Irado ook dit najaar weer de spe ciale 'tuinafvalroute' door Vlaardingen en Sehiedam. Op maandag 14 en 21 okto ber komt Irado grote takken en grof snoeiafval ophalen. Wie ook graag de auto van Irado langs ziet komen, kan bellen met de klantenser vice of een afspraak maken via de website. Om het ophalen en verwer ken van grof tuinafval goed te laten verlopen gelden er een aantal aanbiedregels.- Grof tuinafval niet in dozen of zakken aanbieden, goed bundelen en het mag niet langer dan 1,50 meter en niet zwaarder dan 30 kilo zijn. SCHIEDAM - Hoewel er al enige tijd les in wordt ge geven, werd het nieuwe schoolgebouw van Lyceum Schravenlant op de beken de locatie aan de Hugo de Grootstraat afgelopen vrij dag officieel geopend. Rector Jan van Beveren legde aan het clubje aanwezigen nog eens haarfijn uit wat het nieuwe gebouw zo bijzonder maakt: het is licht, open en ruimtelijk, maar vooral ook klimaatneutraal en duur zaam. Naarmate het aantal speeches vorderde bewees het gebouw zelf meteen het gelijk van de rector, want wat bleef het lekker fris daar in die centrale hal. Het nieuwe gebouw is dus uniek in Schiedam, maar Schravenlant had dan ook een reputatie hoog te hou den. Het vorige gebouw, dat-* in 1967 werd neergezet, was niet voor niets jarenlang te zien in een TV-spot. Naar verluid zijn de leerlin gen dik tevreden. En ook de directie wrijft in de handen nu het gebouw even mooi blijkt als het op papier leek. „De school straalt kennelijk zoveel rust uit dat er niet achter elkaar aan wordt ge rend. Het gaat er gemoede lijk aan toe en dat was ook precies de bedoeling", ver klapte de rector. Tijdens de opening bleek ook dat de leerlingen nauw bij het ontwerp zijn betrok ken. Examenleerling Victor van de Wurf werd geroemd om zijn ontwerp van de ba lie, waaraan hij nog een sa menwerking met architect Thomas Bogl had overge houden. Wie ook nieuwsgierig is naar het nieuwe Lyceum Schra venlant; in januari zijn er weer open dagen voor leer lingen van de groepen 8. een spetterend programma waarbij mode, trends en life style centraal staan. Vanaf 18.30 uur kunnen bezoekers terecht en de avond duurt tot 23.00 uur. Naast de mo deshows is er gelegenheid om te shoppen bij de gezel lige kraampjes in de Grote Kerk. Kaarten via www. ontdekschiedam.nu SCHIEDAM - In de parkeerga rages van de Nieuwe Passa ge, het ABC-complex en die onder het' Stadskantoor kan van zaterdag 5 oktober tot en met zaterdag" 2 november gratis geparkeerd worden. Deze actie is bedacht om dat de binnenstad de laatste maanden bijzonder slecht bereikbaar is door verschil lende werkzaamheden. Het Centrummanagement heeft hiervoor de steun gezocht van de Gemeente Schiedam, Stichting Promotie Schie dam en de betrokken par keergarages en deze leuke actie weten te realiseren in het centrum van Schiedam. Grijp je kans en parkeer gra tis tot 2 november. SCHIEDAM - Al 36 onderne mers hebben aangegeven mee te zullen doen aan de Mantelpakjesavond die woensdagavond 30 oktober georganiseerd wordt in en om de Grote Kerk. Deze lus trumeditie heeft een avond vullend programma, de on dernemers van Schiedam Centrum staan garant voor met amandelen 2 stuks De ruime hal van het nieuwe lyceum Schravenlant straalt rust u't. foto: Moni van Bruggen Op de kade van Mammoet wordt de nieuwe Botlekbrug in elkaar gezet. De oude dateert van 1955 en was hard aan vervanging toe. foto:Arco van der Lee SCHIEDAM - De nieuwe Bot lekbrug is momenteel in aanbouw in Schiedam. Delen van de brug zijn ge1 bouwd in Duitsland en wor den op dit moment in elkaar gezet op de kade van Mam moet. Volgend jaar worden ze over de Nieuwe Maas naar de Oude Maas gevaren en daar weer op hun plaats gezet. De brug krijgt in beide rich tingen twee rijstroken en een spoor- en fietsverbin- ding. Hij wordt extra hoog met twee hefopeningen van elk tachtig meter breed. Voorheen Stichting Dark Light www.bakkerammerlaan.nl vjii u ij» veeneiiuddi www.lightfortheworld.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5