gegeten had De ooievaar die te veel Wij bij De Hypotheker kunnen een starter toch meer bieden dan je denkt. ledereen heeft het tegenwoordig over de onmogelijkheid voor starters om een huis te kopen. BINNEN 3 DAGEN VERKOCHT! Jazeker. De Hypotheker. De Huizenbemiddelaar Schiedam-Vlaardingen-Maassluls Hoe kan dat! Omdat we veel potentiële kopers hebben die op zoek zijn naar woningen in Schiedam en Vlaardingen tot ca. 150.000,- (Vooral appartementen tot €100.000,- kunnen wij snel verkopen). Valeriusstraat I 13, Vlaardingen: O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 16 oktober 2013 23 UlUiverlaan I2a, RFMinnri AAD 3I45XN Maassluis DcmiUUtLAAK www.dehuizenbemiddelaarmaassluis.nl Aan- en verkoopbemiddeling voor slechts 695,- incl. BTW! Volg ons op Facebook! deHuizenbemiddelaarWestland-Maassluis enmmm'mmmm Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Bel ons voor het maken van een afspraak: 010 - 5920694 SCHIEDAM - Schiedam had het niet makkelijk in 1881. Het werd toen steeds dui delijker dat het met de oude moutwijnindustrie niet de goed kant op ging. Sterker, zij was gedoemd ten onder te gaan. Hoe de branders ook hun best deden, het was tevergeefs. Sommige gaven de schuld aan burgemeester Van Dijk omdat toen de Wes terhaven niet tot stand was gekomen, waardoor volgens hen de handel verliep. Het probleem was dat hun tech niek was verouderd. Drinkwater Tegen die achtergrond ge beurde er regelmatig op een veel kleinere schaal van alles in Schiedam; tenslotte ging het leven van de inwoners gewoon door. Zo zorgde het Het boeiende van de historie van Schiedam is het feit dat, door bijvoorbeeld de hoeveelheid oude kranten die op de gemeentelijke website zijn geplaatst, je zonder veel moeite je een inkijkje krijgt in het leven van vroeger. Zo kun je kennis maken met een ooievaar die duidelijk te veel gegeten had. Door Frans Assenberg Schiedamse Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen ervoor dat er gezuiverd drinkwater per schuit uit de pas opgerich te drinkwaterleiding van Rotterdam naar Schiedam werd gebracht. De prijs van dit water was echter veel hoger dan van het ongezui verde Maaswater. Ook zien de Schiedammers dat zij door middel van de stoom tram snel naar Rotterdam kunnen rijden via het traject OUDE KRANTEN GEVEN EEN INKIJKJE IN HET SCHIEDAM VAN VROEGER Broersvest, Rotterdamsedijk naar de Nieuwe Binnenweg en de Westersingel in Rot terdam. En ook weer terug! Mollen Van een andere orde was het onwel worden van een ooievaar in 1881. Op een zondagmiddag in juli van dat jaar viel een ooievaar in de Schie 'wiens gezond heidstoestand op dat oogen- blik niet in den beste staat Deel van de Schie. scheen te zijn,' volgens de Schiedamsche Courant uit die tijd. Twee waterijkers, einde hem aldaar te laten controleurs, zien het arme opdrogen, dier spartelen in de Schie en slagen erin de ooievaar 9 mollen en een rat op de kade te krijgen. Meer Als hij een beetje is bijgeko- dood dan levend loodsen ze men 'ontlast' hij zijn maag. hem de distilleerderij van Tot verbazing van de aan- Wenneker Co binnen ten wezigen liggen er ineens 9 Foto: Frans Assenberg mollen en een rat op de vloer van de distilleerderij. Een maal van deze last verlost', knapt de vogel zienderogen op. Kennelijk wilde de ooie vaar zo goed voor zijn jongen zorgen dat hij daarvan bijna zelf het slachtoffer werd! Het grote ei Eveneens in die zomer was er nog een opmerkelijke gebeur tenis in het Schiedamse dierenrijk. Een kip in de mouterij van de heer A. Daalmeijer zag kans een ei te leggen van maar liefst ruim 'IOV2 dekagramj...). Zooals men weet weegt een gewoon ei ruim V2 hectogram (ons)', aldus de krant. Het grote ei woog dus 105 gram en een gewoon ei 50 gram.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23