--SS- KRO's Ode aan de Doden: voor wie steek jij een kaarsje auping tot *700 - Vo°rdeei 4 DAGEN MORE INCLUSIVE, V.A. 79,- Een Frans wintersprookje Charles Lewinsky! Escudoslraat 9 - Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl Nu tot €700,- inruilkorting 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 16 oktober 2013 35 Het is een eeuwenoud en krachtig ritueel: een kaarsje opsteken op 2 november, Allerzielen. Zo herdenken we onze dierbare overledenen. Samen met het noemen van hun namen is-het een ma nier om hen te laten voortle- vën, te laten zien dat we ze niet vergetèn zijn. Het troost ons, hun leven te herdenken en te vieren. DIERBAREN CENTRAAL IN VIJF BIJZONDERE TV-UITZENDINGEN De KRO brengt in de week voorafgaand aan Allerzielen dit ritueel tot leven met vijf bijzondere televisie-uitzen dingen, gepresenteerd door Anita Witzier.. Vanaf 28 ok tober vraagt zij aan heel Ne derland: Voor wie steek jij een kaarsje op? Ze presen teert iedere avond een ode Anita Wjtzier presenteert de programma's en steekt een kaarsje op voor haar vader. aan bekende en onbekende doden. Arthur Japin Schrijver Arthur Japin (57) steekt een kaarsje op voor zijn moeder, Anna van Arnhem (1925-1995). 'Ze is katholiek opgevoed en als ik op reis ging vroeg zij mij soms een kaarsje voor haar op te steken. Tegenwoordig is het mijn partner die wel eens een kaarsje voor haar opsteekt. Nu is het weer een keer mijn beurt. Omdat ik weet dat ze het op prijs ge- Tien-cn-ÉWJ-nacht Win de nog te verschijnen nieuwe ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie Schrijver Arthur Japin steekt een kaarsje op voor zijn moeder. steld zou hebben.' Japin had een liefdevolle band met zijn moeder, al heeft ze het nooit kunnen verwerken dat hij uit huis ging en een eigen leven leid de. 'Wanneer iemand sterft telt alleen nog het mooie. Ie mand is dan voorgoed bin nenin je en zit daar veiliger dan daarbuiten. De dood kan zoveel genadiger zijn dan het leven.' Broertjes Danny Dijkhuizen (21) steekt een kaarsje op voor zijn broertjes, Damien (5) en De lano (9). Ze werden samen met zijn moeder Syla tien jaar geleden gedood door de vriend van zijn moeder. Danny overleefde dit fami liedrama en ziet het als zijn plicht iets van zijn leven te maken. Hij denkt dagelijks aan zijn familie. 'Aan mijn muur hangen hun foto's. Daar kijk ik naar als ik op sta. In gedachten groet ik ze, zo begint mijn dag.' Danny is (bijna) gymleraar en seri eus bezig met muziek. 'Mijn moeder en mijn broertjes zie ik als drie sterren aan de hemel. Hoe kan ik zo dicht mogelijk bij ze komen? Door zelf een ster te worden.' In de laatste aflevering 'Ode aan het Leven' brengt Danny samen met Danny de Munk een muzikale ode aan zijn dierbare overledenen. Frankrijk op z'n gezelligst? Dat is de Elzas! In november en december is het er nóg gezelliger, dan is alles in de sfeer van Kerst. Kleurrijke vakwerkdorpjes zijn prach tig versierd en er branden sfeervolle lichtjes. Overal in de regio worden kerstmark ten gehouden. Mis de magi sche kerstmarkt van Straats burg niet! Lekker eten en een goed glas wijn? Ook dan zit u perfect in de Elzas! Uw verblijf U verblijft in Hotel des Vosges in Klingenthal, op ca. 2 km van de 'Route des Vins', met z'n vele schil derachtige plaatsjes. Op ca. 6 km vindt u het prachtige Obernai. Vanuit het hotel kunt u prachtig wandelen in de heuvels en bossen. Uw standaard kamer (St.) is voorzien van tv, telefoon, bureau. Er is een badkamer met bad met handdouche of alleen een douche, toilet en föhn. De Privilege-kamers (Pr.) zijn iets ruimer en heb ben een balkon. Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangendiner lx wijnproeverij lx routekaart Elzasser wijnroute gebruik binnenzwembad, Prijs St. 14-10/24-10 119 25-10/28-11 79 29-11/31-03 119 Pr. 145 145 145 Prijzen in p.p. Niet inbe grepen: reserveringskosten 20,-), kosten Calamitei tenfonds 2,50). Aankomst en vertrek zijn dagelijks mo gelijk. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/week- krant of via 0900 - 365 65 65 (20cpm) met zoekcodé 63459 Meer weten? Ga naar kro.nl/odeaandedoden (online vanaf maandag 21 oktober). Hier kun je een foto up- loaden van jouw overleden dierbare en een lied kiezen waarmee jij het leven van die persoon wil vieren. Zo staan we stil bij de mensen die we moeten missen. Ook op radio zijn we te horen. Op Radio 1 in Goedemorgen Nederland, op Radio 2 bij onder ander de Staat van Stas- se, Hemelbestormers en Tijd voor Twee en op 3 FM bij RabRadio. Maar ook op Radio 4 in de De Ochtend van 4 en op Radio 5 bij bij Adres Onbekend en Goudmijn. Een totaaloverzicht van de programmering is vanaf 21 oktober te vinden op kro.nl/odeaandedoden. KRO's Ode aan de Doden, 28, 29, 30 31 oktober, om 19.20 uur op Nederland 2. KRO's Ode aan het Leven, vrijdag 1 november, om 19.25 uur op Nederland 2. Auping nights, Better days auping plaza Bij aanschaf van nieuwe Auping matrassen krijg je niet alleen tot 700,- inruilkorting, we nemen óók je oude matras mee. En deze wordt vervolgens duurzaam verwerkt. Gemakkehj1!'.,milieubewust én goed voor je portemonnee. Inruilwaarde is afhankelijk van het type nieuwe matras(sen). Kijk voor de voorwaarden opwww.auping.nl /inruilkorting. Actieperiode 23 septemfcer t/m 3 november 2013,

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 35