I Schoolresultaten beter door kunstlessen Wethouders lezen voor start funderingsherstel KORT NIEUWS je Speld voor Van der Horst COLOFON Planning aanleg glasvezel bekend De gemeenten Vlaardingen en Schiedam slaan de handen ineen om cultuureducatie op basisscholen naar een hoger plan te tillen'. Lessen die creativiteit bij leerlingen stimuleren, moeten in de toekomst een vastere plek binnen het lesplan van de school krijgen. Norbert Veringmeier VLAARDINGEN - In het Wen- nekerpand in Schiedam werd vrijdag de start van het project 'Cultuureducatie met Kwaliteit' gevierd met initiatiefnemers Ineke Ha gen (Mooi Werk, Schiedam) en Marjet Kooij (KADE40, Vlaardingen), gemeenten, betrokken scholen en cul turele instellingen. Hagen en Kooij schreven het pro jectplan waarmee de lande lijke subsidie werd binnen gehaald. Marjet Kooij legt uit dat het geld niet besteed wordt aan de cultuurlessen zelf. "Daarvoor krijgen scho len per leerling al geld. De subsidie voor Cultuureduca tie met Kwaliteit is bedoeld om scholen en leerkrach ten te ondersteunen bij het inpassen van vormen van kunst en cultuur binnen het leerplan. Leerkrachten kun nen kennisnemen van bij- Ambassadeurs homo-acceptatie SCHIEDAM - Wethouder Mario Stam heeft vrijdag 11 oktober op Coming Out Dag twee aihbassa- deurs benoemd. Manno van dën Berg en Theo van der Heijden gaan het onderwerp homoseksua liteit breed bespreekbaar maken. Op Coming Out Dag wordt benadrukt dat ie dereen het hele jaar door zichzelf moet kunnen zijn. Op school, op straat, op het werk, in de zorg, in de sport, in hun eigen sociale kring of waar dan ook. Om als gemeente vorm te geven aan dit standpunt heeft Schie dam de ambassadeurs benoemd. Al sinds 2008 heeft een aantal gemeenten afspra ken met de rijksoverheid over inzet op veiligheid, weerbaarheid en sociale acceptatie. Rose herkozen als fractievoorzitter SCHIEDAM - Gemeente Be langen Schiedam (GBS) heeft op de ledenverga dering van 10 oktober Andreas Rose herkozen als lijsttrekker voor de komende gemeenteraads verkiezingen. GBS is een onafhankelijke partij die in februari 1986 is opgericht met als doel 'de belangen van de burgers van Schiedam te beharti gen, ongeacht afkomst of politieke voorkeur'. Owww.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag iS oktober20i3 - 3 bij kinderen zaken als zelf vertrouwen, probleemoplos send vermogen, ruimtelijk inzicht en de fijne motoriek verbeterd. Ineke Hagen en Marjet Kooij werden vrij dag door wethouders Johan Grijzen (Schiedam) en Jan Robberegt (Vlaardingen) bedankt voor hun inspan ningen bij het opstellen van het plan dat het Fonds voor Cultuurparticipatie gunstig stemde. "Wij vinden goede cultuureducatie belang rijk", klonk het eensgezind uit twee monden. De heren wensten de aanwezige scho len en instellingen succes bij het tot uitvoer brengen van het plan. Projectcoördi nator Erik van Duijvenbode kan nu aan de slag met de subsidie. Hij onderhoudt de contacten met de cultu rele instellingen en eerste scholen die meedoen aan 'Cultuureducatie met Kwa liteit'. In Schiedam zijn dat De Singel, De Taaltuin, De Horizon-Gelinckschool en Ababil. "Erik adviseert hen hoe het plan in de praktijk uit te voeren. Na een aantal jaren begeleiding moeten de scholen zelfstandig verder kunnen en is er ruimte om andere scholen op weg te helpen", legt Marjet Kooij uit. Overigens is deelname voor de scholen niet vrijblijvend. Zij moeten'een afgesproken aantal uren en middelen per jaar aan de Cultuureducatie met Kwaliteit besteden. SCHIEDAM - Han van der Horst heeft zaterdag in de Westvestkerk uit handen van burgemeester Lamers de M.C.M. de Groot-speld ontvangen. "Als histori cus levert Van der Horst een grote bijdrage aan de geschiedschrijving over Schiedam en over nationale aangelegenheden. Hij heeft diverse boeken en artike len gepubliceerd. Iedereen in het culturele veld kan bovendien een beroep doen op Van der Horst om mee te denken in de voorbereiding en "uitvoering van projec ten en te profiteren van zijn originele benadering. Van de Quibus tot de Nacht van de Geschiedenis of de op richting van de Historische Vereniging, bij heel veel is hij betrokken geweest. Van der Horst is een wandelende encyclopedie en is door zijn landelijke profilering een ambassadeur van de stad Schiedam", motiveert de ge meente de toekenning. De onderscheiding is in 2004 ingesteld om personen te eren die zich buitenge woon verdienstelijk hebben gemaakt op sociaal-maat schappelijk, cultureel-eco- nomisch of sportief gebied. M.C.M. de Groot was een Schiedammer, die leefde van 1860 tot 1935 en veel heeft betekend voor Schie dam in de donkere periode fond 1900. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088)0139985. E telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via T {0900) 674 38 36 adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelonrm Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie I www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV SCHIEDAM - Het investerings fonds CIF heeft de planning voor de aanleg van glasve zel in Schiedam bekendge maakt. In het eerste kwar taal van 2015 moet heel Schiedam op glasvezel zijn aangesloten. Voor de aanleg is de stad opgedeeld in acht wijken. In het eerste gebied gaan de werkzaamheden in het tweede kwartaal van 2014 beginnen. Voordat de werkzaamheden starten, ontvangen alle bewoners een uitgebreide informati emailing met aanmeldkaart. Als het supersnelle netwerk in Schiedam klaar is, zal provider Caiway er zijn diensten op aanbieden. Bij de kick-off bijeenkomst van Cultuureducatie met Kwaliteit waagden enkele leraressen en medewerkers van culturele instellingen zich aan een dansje. De dansworkshop moest een voorbeeld geven van hoe een dansles met schoolkinderen in te kleden. Foto: WM voorbeeld' muziek, dans en beeldende kunst en hoe dit in de lessen te verwerken. Daarnaast moeten de con tacten tussen scholen en cul turele instellingen hechter worden zodat de educatie activiteiten die instellingen aanbieden beter aansluiten op de vraag van de school." Bij de kick-off bijeenkomst liet een lerares zich schuld bewust ontvallen dat zij nog wel eens een muziekles laat schieten door tijdgebrek of gebrek aan inspiratie. Het wel netjes de gewenste uren aan cultuureducatie aanbie den, blijkt echter slechts een begin binnen het project. Vrijdag gaf de Rotterdamse kunstenaar Wolf Brinkman tijdens de startbijeenkomst een aanstekelijke lezing over hoe kinderen die in hun creativiteit worden gestimu leerd, als vanzelf bezig zijn met bijvoorbeeld rekenen en taal. Cultuureducatie is in zijn ogen niet iets leuks doen naast basisvakken als rekenen, taal en geschiede nis. "Creatief bezig zijn met kunst ontwikkelt vaardig heden bij kinderen die ook hun andereschoolresul taten kunnen verbeteren." Binnen het project wordt daarnaast gesteld dat goede cultuureducatie op zichzelf SCHIEDAM - Op 2 oktober is de Kinderboekenweek 'Klaar voor de start!' over sport en spel van start gegaan. Het doel van de Kinderboeken week is om sportefs te laten zien hoe leuk lezen kan zijn en ze te stimuleren dit va ker te doen. Op donderdag 10 en vrijdag 11 oktober la zen de wethouders voor aan kinderen op verschillende basisscholen in Schiedam. Wethouders Grijzen en Gou weleeuw luidden de start van de Voorleesactie in door op donderdag 10 oktober, de Dag van de Duurzaam heid, als eerste voor te lezen op OBS de Kring school en de Regenboog Wqudhoek school. Wethouder Grij zen las ook voor op de An- De leerlingen luisteren aandach wethouders. nie MG/Montessorischool, waar de leerlingen van de bovenbouw aandachtig luis terden, terwijl hij voorlas uit de verhalenbundel 'Nog g naar de voorlezende Foto: PR lang en gelukkig'. «Op vrijdag 11 oktober lazen ook de andere wethouders voor op basisscholen in Schiedam. SCHIEDAM - Na ruim vijf jaar van vergaderen, berekenin gen maken en overleggen met de verschillende VvE's is dinsdag gestart met de heiwerkzaamheden voor het funderingsherstel van de woningen aan de Boer- haavelaan 98-112. Bij drie appartementen van eigenaren die niet mee willen werken, heeft de ge meente besloten het funde ringsherstel af te dwingen door middel van een aan schrijving. De uitvoering gebeurt dan van gemeen tewege. Dit betekent dat de gemeente Schiedam de opdracht aan de aannemer geeft en de rekeningen be taalt. Deze rekening wordt vervolgens neergelegd bij de eigenaren. De gemeente Schiedam scherpt sinds dit voorjaar het handhavingsbeleid aan voor het project particuliere woningverbetering en fun deringsherstel. Dit betekent dat huiseigenaren iri de oude wijken, na het zoet van de gratis hulp en subsidies, kunnen worden geconfron teerd met de zure kant van de aanpak. Volgens de planning van aannemer Sluis Funderings techniek is eind januari 2014 de fundering hersteld. "Voor ons bedrijf is dit een heel mooie klus. Niet ge makkelijk want het gaat om zeven woningen met zes tien opdrachtgevers", aldus Athos van der Sluis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3