Woonplus nieuws Wat bedoelen wij met 'nominatie sloop' Gratis aanleg glasvezelverbinding Algemeen Woningaanbod Als Starter snel een eigen plekje? Woonplus gaat voor mooie buurten met goede woningen en een prettige leef omgeving. Om dat te kunnen bieden moet Woonplus de komende jaren het eigen woningbezit ingrijpend aanpakken door een combinatie van sloop, nieuwbouw en verkoop van woningen. Een grote opgave die wij alleen kunnen realiseren met andere partners in Schiedam. Sloopvoornemen Zo'n anderhalfjaar geleden heeft Woonplus in een brief aan al haar huurders willen aangeven voor welke delen van het bezit en in welke periode een sloopvoornemen bestaat. Waarom? "We wilden daarmee duidelijkheid geven aan de huurders welke dienstverlening ze van ons kunnen verwach ten tot het moment van besluitvorming", zegt Bob Venhuizen, directeur-bestuurder van Woonplus. "Met die informatie kunnen huurders ook bepalen of zij zelf nog kosten in de woning willen maken of dat zij op zoek gaan naar een woning waarvoor geen 'nominatie sloop' geldt". Een nominatie sloop is nog geen besluit "Wanneer wij aangeven 'Uw woning staat op de nominatie voor sloop', dan bedoelen wij dat wij het voornemen hebben om uw woning in een bepaalde periode te slopen. Wanneer dit precies gebeurt en wat er op .de slooplocatie terugkomt, weten we nog niet. De ervaring leert dat hier enkele jaren over heen kunnen gaan. Ik ben mij er terdege van bewust dat dit voor huurders onzekerheid met zich meebrengt", aldus Bob Venhuizen. Hij vervolgt zijn uitleg: "Belangrijk is te weten dat 'nominatie sloop' nog geen offi cieel sloopbesluit is. Dat wordt nog wel eens gedacht. Wij zouden dat ook beter in onze communicatie kunnen aangeven. Voordat het zover is, wordt bijvoorbeeld eerst met de gemeente en bewonersverenigingen gekeken hoe een buurt zich zou moeten ontwikkelen en wie de toekomstige bewoners worden. Daarnaast wordt onderzoek ver richt naar de uitvoerbaarheid en financiële haalbaarheid van ons sloopvoornemen. Pas daarna kan het toekomstperspectief per complex definitief worden vastgesteld en besluitvorming plaatsvinden". Wens Bestaat dan de kans dat uiteindelijk een voornemen tot sloop nog gewijzigd kan worden? "Met een 'nominatie sloop' geven wij uiting aan onze wens om woningen te slopen en nieuwe woningen te bouwen. In het onderzoek wordt beoordeeld of deze wens in zijn geheel uitvoerbaar is en past bij de ontwikkeling van het gebied. Mocht hieruit anders blijken, dan kan sloop wijzigen in een grootschalige ingreep zoals renovatie", aldus Venhuizen. Bob Venhuizen, directeur-bestuurder Woonplus Schiedam krijgt glasvezel. Dat is goed nieuws want glasvezel biedt een super snelle verbinding. Met een aansluiting op glasvezel kunt u in de toekomst tele visie-, internet- en telefoniediensten afnemen over glasvezel. Het bedrijf CIF Schiedam gaat deze glasvezelverbinding aanleggen en werkt samen met Woon plus, zodat ook alle huurders van Woonplus een gratis aansluiting op glasvezel kunnen krijgen. Een aansluiting verplicht u tot niets, maar maakt het mogelijk om in de toekomst via glasvezel diensten af te nemen. Het enige dat u hoeft te doen is u aanmelden en even thuis blijven als de monteur de aansluiting in uw huis komt maken. Aannemer GNS (Glasvezelnet Schiedam) legt het netwerk aan. Aanmelden gaat heel eenvoudig via de antwoordkaart die u via de post van CIF ontvangt of op www.schiedamblijftthuis.nl. U kunt nu éénmalig gratis een aansluiting op glasvezel krijgen. Woonplus ziet de voordelen van een glasvezelverbinding en hoopt dat haar huurders dat ook zien. Glasvezel in flatwoningen Er zijn twee manieren om een flat aan te sluiten: binnendoor via de meterkast of buitenlangs via de gevel. Woonplus heeft samen met CIF gekeken naar de beste oplossing voor elke complex. Als uw flat binnendoor wordt aangesloten dan is het belangrijk dat u tegelijk thuis bent met uw onder- en bovenburen. Zo kan in één keer een kabeldoorvoer van beneden naar boven voorzien worden van glasvezel. Van verdieping naar verdieping en van meter kast naar meterkast. Heeft u nog vragen? Om te zien wanneer uw woning aan de beurt is, kijkt u op www.schiedamblijftthuis.nl. Hier vindt u alle informatie over de aanleg. Ook kunt u bellen met CIF via (088) 24 33 808. Het kan bij Woonplus Schiedam! Regelmatig verhuurt Woonplus 2-kamer- woningen in de stad. Ideaal voor starters. Ze zijn er in verschillende prijsklassen en wijken. Bij Woonplus betaal je geen bemidde- -lingskosten en borg en ben je verzekerd van snelle service. Het kan zomaar zijn datje binnen een paar werkdagen de deur uitloopt met de sleutel van je niéuwe woning. 3e eigen woonkamer, slaapkamer en een keuken en badkamer die je niet met anderen hoeft te delen! Kun je niet wachten om op je eigen benen te staan? Ga dan snel naar onze website en vul het 'Direct te huur formulier' in. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 27 november 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12