Schiedam in 't kort ■fa Storioni Letselschade mm Zondag 3 nov. V KOOPZONDAG Woensdag 20 nov. -ss* MET SINT OP DE FOTO Leren K KAN Ethiopische avond Duurzame Bedrijvendag Wandeling over bouwplaats A4 Jaarconcert Green Forest Rommelmarkt Reparatie-Café Bijeenkomst CDA-vrouwen Rituelen bij justitie Bieb zoekt vrijwilligers passage: SCHIEDAM Visser Quispel Heidema - LIGHT KUNTU Geven? www.nieuwestadsblad.nl Batya Brown presenteert zaterdag 2 november in sa menwerking met SWS Wel zijn Schiedam van 16.00 tot 21.00 uur een Ethiopische avond in Wijkcentrum Oost. De bedoeling is om de buurt bewoners kennis te laten maken met de Ethiopische cultuur door dans, optre dens, vertellingen muziek en de nationale gerechten. Voor de kids zijn er work shops. Bezoekers kunnen aanschuiven voor een Ethi opische maaltijd. De kosten hiervoor zijn 2 euro in de voorverkoop en 2,50 euro aan de zaal. Binnen de stadsgrenzen van Schiedam bevinden zich vele innovatieve en duur zame bedrijven. Voor ieder een die geïnteresseerd is in techniek of op zoek is naar een haan in de techniek, zetten verschillende van deze bedrijven hun deuren open voor rondleidingen en activiteiten tijdens de eerste Duurzame Bedrij vendag op zaterdag 9 no vember aanstaande. Er zijn rondleidingen bij Boskalis Environmental, VETUS, O-I Schiedam, Hatenboer-Water en bij de nog in aanbouw zijnde brandweerkazerne aan de 's Gravelandseweg van Van den Tempel Bouw Ontwikkeling. BGS Schie dam, Irado en Goflex hou den open huis. Iedereen die een rondleiding wil volgen, kan zich opgeven via www. ontdekschiedam.nu/bedrij- vendag. Hier is ook meer informatie te vinden over de verschillende bedrijven en openingstijden. Rijkswaterstaat verzorgt zaterdag 2 november drie wandelingen over de bouw plaats van de A4 Delft- Schiedam. Om 11.30, 13.00 en 14.30 uur kunnen omwo nenden en belangstellenden samen met twee voorlich ters van het informatiecen trum die wandeling maken. Per tijdstip vertrekt steeds één groep van maximaal 15 personen voor een wande ling richting de in aanbouw zijnde landtunnel en tram- fietspassage. Geïnteresseer den kunnen zich per e-mail aanmelden via infocentru- ma4delft-schiedam@rws.nl. Dit kan tot donderdag 31 ok tober 16.00 uur. De eerste 45 aanmeldingen krijgen per e-mail een bevestiging van hun deelname. Bezoekers die al eerder met een wan deling op zaterdag meegelo pen hebben, komen niet in aanmerking voor deelname. Het Storioni Trio verzorgt 1 november vanaf 20.15 uur een optreden in de Westvestgo-kerk. Het trio speelde hier in 1999 hun allereerste concert en daarom mogen zij dit vijftiende en feestelijke jubileumseizoen niet ontbreken. De mannen spelen pianotrio's van Ludwig van Beethoven en Spaanse dansen van Enrique Fernandez Arbós. Tickets via www.westvest90.nl, 010-4260756 en vanaf 19.30 uur voorafgaand aan het concert, tenzij uitverkocht. Vrouwenkoor The Green Fo rest Selection geeft zaterdag 2 november het jaarconcert. Dit jaar zingt het koor een deel samen met Vlaardings Mannenkoor Orphëus. De titel van het concert is daarom 'Samen'. De avond is gevuld met een rijk geva rieerd muzikaal repertoire van beide koren. Hét con cert in de Dorpskerk aan het Noordeinde begint om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Entree kost 7,50 euro. Kaar ten zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar bij Anneke van Helden via 010-4707315 of info@the- greenforestselection.nl. Na ontvangst van de betaling worden de kaarten bij de kerk klaargelegd. In ontmoetingscentrum 5 Molens is zaterdag 2 novem ber van 11.00 tot 16.00 uur Nieuwe Stadsblad woensdag 30 oktober 2013 20 naar de bibliotheek kunnen komen. Ook zoekt de Schie- damse bieb gast-heren of vrouwen voor de vaste bibli- otheeklöcaties in de zorgin stellingen Schiewaegh aan de Nieuwe Damlaan en De Nieuwe Harg aan het Harg- plein. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Annemarie Meeder via ameeder@debibliotheek- schiedam.nl of 010-7416301. Wie kapotte spullen heeft kan deze vrijdag 1 november van 12.00 tot 16.00 uur laten repareren bij het Reparatie- Café in de bibliotheek aan het Stadserf. Het Reparatie- Café wordt mede mogelijk gemaakt door deskundigen van MAC Brandersstad en Modevakschool Any Dress. CDA-Vrouwen Schiedam houdt 6 november haar volgende bijeenkomst. De vrouwen zijn ditmaal te gast in het stadskantoor bij bur gemeester Lamers. Aanvang om 9.15 uur in de hal. Len Lafeber geeft maandag 4 november in de Westvest90- kerk van 20.15 tot 22.00 uur een lezing over rituelen bij justitie. Lafeber is vrijzinnig predikant en geestelijk ver zorger bij gedetineerden. De toegang kost 10 euro. -cp Foto: Meriijn Doomernik een rommelmarkt. Tafels zijn te huur vanaf 10 euro. Reserveren via 010-4705500 of in het centrum aan de Damlaan 818. De bibliotheekis op zoek naar vrijwilligers voor de Bibliotheek-aan-huis. Deze dienst is bedoeld voor men sen die in verband met ziekte of ouderdom zelf niet JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN ACTIVITEITEN NOVEMBER &sPreek Met gezellige muziek en een schminkstand voor de kids! WnkeJs open v 12.00-i7.on Bij de Hema! www.passageschiedam.nl Als u het slachtoffer bent geworden van bijvoorbeeld een verkeers- of arbeidsongeval en daarbij letselschade heeft opgelopen, heeft dit vaak grote financiële gevolgen. Een aantal advocaten van ons kantoor is gespecialiseerd in het verhaal van letselschade. Indien u zich tot ons wendt voor het verhalen van de door u geleden en nog te lijden schade, zullen wij uw belangen behartigen en streven naar een snelle en correcte schade-afwikkeling. Wij nemen u daarbij al die extra zorg, waar u niet op zit te wachten, uit handen. Bij volledige aansprakelijkheid van de tegenpartij is onze inschakeling kosteloos voor u; onze declaratie wordt dan rechtstreeks bij de aan sprakelijke partij ingediend. Voor verdere informatie kunt u vrijblijvend contact opnemen met: Mw mr P. de Vries-Roetman Advocatuur - Letselschade - Incasso Koningin Wilhelminahaven NZ 1 3134 KEVIaardingen T. 010-4342886 www.vqh.nl info@vqh.nl Tevens gevestigd in Oud-Beijeriand FOR THE WORLD 150,- voor een rolstoel Giro 131 Veenendaal www.lightfortheworld.nl Voorheen Stichting Dark Light

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20