i i houden we Schiedam schoon li irado Samen houden we Schiedam schoon iffii Bezoek Irado tijdens 'Duurzame Bedrijvendag' Tweewekelijks inzamelen en nieuwe minicontainers Afvalscheiding Lever je oude elektrische speelgoed in en win! Gratis strooizout Irado steunt duurzaamheidsprogramma St. Jozefschool mMm Samen Ben Van den Berg is chauffeur op dé kolkenzuiger en werkt 34 jaar bij Iradio. "Irado reinigt en ontstopt alle straatkolken in Schiedam. Dat zijn er bijna 48.000! Gelukkig doe ik dat niet alleen en maken we gebruik van twee soorten kolkenzuigers: een grote voor de hoofdwegen en een kleine voor de fietspaden. Naast bladeren, zand en papier zuigen we helaas ook vaak zwerfvuil op dat verstopping kan 'veroorzaken. Ruikt u een putlucht in de straat? Dan kan het zijn dat het waterpeil in de kolk te laag is. Een emmertje water erin doet wonderen! En wilt u een kolkenzuiger eens van dichtbij zien? Bestel dan via de website een gratis bouwplaat. Zaterdag 9 november is de eerste 'Duurzame Bedrijvendag' in Schiedam: een uniek kijkje achter de schermen van duurzame bedrijven. Ook wij openen onze deuren en laten u graag kennismaken met onze duurzame wereld. Kom langs en maak een ritje in. onze vuilniswagen, die natuurlijk op milieuvriendelijke brandstof rijdt, ontdek hoe afval gerecycled wordt en ga naar huis met bruikbare tips om zelf afval te scheiden. Voor kinderen is er het MVO-spel, Irado-kwartet en grabbelen in de Big Bag! Graag tot ziéns op 9 november tussen 12:00 en 16:00 uur aan de Fokkerstraat 550. Graag van tevoren aanmelden op www.irado.nl In december van dit jaar starten we met tweewekelijks inzamelen van de minicontainers. Dat betekent dat we de ene week uw minicontainer restafval legen en de andere week uw minicontainer groente-, fruit- en tuinafval (gft). Ook worden uw huidige minicontainers omgewisseld voor nieuwe. Tenzij u anders heeft aangegeven via de antwoordkaart, krijgen alle huishoudens een minicontainer van 240 liter voor restafval en eentje van 140 liter voor gft- afval. Voordat de nieuwe minicontainers ook echt op de stoep staan, sturen we per adres nog een bevestiging van uw keuze, wanneer we ze komen omwisselen en de nieuwe inzameldag. Een belangrijke reden voor de nieuwe inzamelregeling, is het stimuleren van afvalscheiding. Daarom komen er in Schiedam ook meer Afval Apart Punten voor onder meer papier, glas, textiel en kunststof. Door afval goed te scheiden, blijft er minder restafval over wat in de verbrandingsoven verdwijnt. Dat is beter voor het milieu en bespaart kosten. Ieder jaar deelt Sinterklaas veel cadeautjes uit met een batterij of stekker. Vaak vervangen deze cadéautjes oud, kapot elektrisch speelgoed dat nog prima kan worden gerecycled. Dus gooi niet weg, maar lever in! De eerste 100- kinderen die na 5 december hun oude elektrische speelgoed inleveren bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat, krijgen een coole Wecycle sneeuwballenmaker cadeau. En zij maken ook nog eens kans op een set bioscoopkaartjes voor vier personen- Ook dit jaar stellen de gemeente Schiedam en Irado weer gratis stooizout beschikbaar voor iedereen die zelf zijn stoep ijs- en sneeuwvrij houdt deze winter. Vanaf maandag 4 november staan zakken van 10 liter strooizout voor u klaar bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 en bij Team Toezicht en Handhaving aan de Stadserf 48. Weoor.EO"' Met een speciale duurzaamheidsmarkt gaf de St. Jozefschool op 16 oktober het startsein voor een vieijarig duurzaamheidsprogramma van de school. Natuurlijk was Irado ook aanwezig en konden leerlingen, ouders en buurtbewoners in onze kraam kennismaken met de duurzame wereld van Irado. Ook bij de invulling van duurzaamheidstessen, kan de St. Jozefschool op ons rekenen. Irado hecht veel waarde aan de mening van kinderen en is daarom ook trotse samenwerkingspartner van de Kindergemeenteraad op het thema milieu. Samen met hen, de St. Jozefschool en leerlinge en kinderraadslid Emma, gaan we afval scheiden stimuleren en het bestrijden van zwerfvuil aanpakken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21