p.W «R Reinier de Graaf j? Beste zorg voor senioren Nieuwe look voor reinierdegraaf.nl Volg ons - Zeventigplussers kunnen in Reinier de Graaf rekenen op zorg, aandacht en een omgeving die is afgestemd op hun behoeften. De Delftse locatie kreeg onlangs dan ook het Keurmerk Seniorvriendelijk Ziekenhuis. Slechts één op de drie ziekenhuizen in ons land heeft dat. Een ongeluk komt nooit alleen. Zeker niet bij zeventigplussers. Belanden zij in het ziekenhuis, dan is de kans groot dat ze meer dan één klacht hebben. Denk bijvoorbeeld aan een combinatie van geheugenproblemen, een gebroken heup en het gebruik van minstens vijf medicijnen, wat onder meer de kans op bijwerkingen vergroot. Het is dus belangrijk dat artsen de patiënt in zijn geheel bekijken en niet denken dat met de behandeling van één aandoening altijd de kous af is. Zelfredzaam "Maar in Reinier de Graaf kijken we nóg breder. We hebben niet alleen aandacht voor lichaam en geest van senioren, maar gaan ook na of iemand thuis nog zelfredzaam is en of hij voldoende mantelzorgers heeft. Kortom, we kijken ook naar de situatie na ontslag uit het ziekenhuis," zegt klinisch geriater Hester Boomkens. Een geriater is gespecialiseerd in kwetsbare ouderen, ofwel senioren met verschillende aandoeningen. Valkliniek Boomkens vervolgt: "Binnen die brede benadering moet je ook de Valkliniek zien, evenals het geheugenonderzoek op onze polikliniek Geriatrie. De Valkliniek is bedoeld voor mensen die regelmatig vallen, wat vaak meerdere oorzaken heeft, zoals duizeligheid of spierkrachtverlies. Vallen of valneiging kan ouderen valangstig maken, waardoor ze vaak niet meer naar buiten durven." Over het Keurmerk Seniorvriendelijk Ziekenhuis zegt Boomkens: "We hebben dat onder meer gekregen omdat we al tijdens het begin van de ziekenhuisopname alert zijn op kwetsbaarheid. Is iemand bijvoorbeeld ondervoed, heeft hij doorligwonden en valt hij regelmatig? Zorgprofessionals uit verschillende disciplines werken dermate samen rondom de patiënt, dat senioren niet langer dan noodzakelijk in het ziekenhuis verblijven en na ontslag thuis zo zelfredzaam mogelijk kunnen blijven Voor zowel de polikliniek Geriatrie, de Valkliniek als het geheugenonderzoek heeft u een verwijzing van de huisarts nodig. De afdeling Geriatrie heeft spreekuren op locatie Delft, Naaldwijk en Voorburg. Reinier de Graaf Home Algemeen Patiënten Bezoekers Zorgverleners Werken bij Uw zoekopdracht Borstkankerzorg krijgt TopZorg predlcaat 22 Oktober 2013Hei Reinier de Graaf ziekenhuis heeft ven Menzis hei TopZorg pret voor de behandeling van borstkanker. Niet alleen de snelheid en de medische kwaliteit van de behandeling, maar ook de informatievoorziening rondom de behandeling moet aan strenge eisen voldoen om het kwaliteitskeurmerk te krijgen. Heiwerkzaamheden >03; 1* Wilt u op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen of een baan in Reinier de Graaf? Volg ons op Twitter: @rdgziekenkuis en @rdgzkhuis„zoekt Eerste Hart Hulp van start Per 1 december heeft Reinier de Graaf een Eerste Hart Hulp.' Dit betekent dat als u voor (acute) hartklachten naar het ziekenhuis moet, bijvoorbeeld bij pijn op de borst-of hartritmestoornissen, er een gespecialiseerd team van specialisten en verpleegkundigen voor u klaar staat om zo snel mogelijk de diagnose te stellen. Aansluitend start, indien nodig, de behandeling. De Eerste Hart Hulp is onderdeel van het Regionaal Cardiologisch Centrum waarin zowel Reinier de Graaf als het HAGA ziekenhuis participeren. Voordeel hiervan is dat alle cardiologische zorg gebundeld is en afhankelijk van uw diagnose de behandeling in Delft of Den Haag plaatsvindt. Kijk voor meer informatie op www. reinierdegraafnl Beste ziekenhuis in de regio Het Reinier de Graaf mag zich volgens het Algemeen Dagblad (AD) het beste ziekenhuis van de Haagse regio noemen. Ons ziekenhuis heeft een 24e plaats in de ranglijst behaald. Op alle door het AD genoemde criteria is ons ziekenhuis het afgelopen jaar vooruit gegaan. Dit is belangrijk, want de kans dat een behandelingen succesvol is, neemt toe naarmate specialisten en behandelteams meer ervaring hebben. Uitblinker Het Reinier de Graaf onderscheidt zich in de AD-lijst positief op onder andere heup- en pacemakeroperaties. Deze worden frequent uitgevoerd en maar weinig patiënten hoeven opnieuw onder het mes vanwege een complicatie. Ook de staaroperaties staan in het dagblad in het rijtje uitblinkers. Kwaliteitskeurmerken In 2008 was het Reinier de Graaf het ook al beste ziekenhuis van de regio. De verbetercultuur en goede samenwerking hebben ervoor gezorgd dat we opnieuw in het rijtje van beste ziekenhuizen staan. Hiervoor investeren we in kwaliteit, veiligheid en gastvrijheid. Dit heeft al diverse kwaliteitskeurmerken opgeleverd, zoals het roze lintje voor de uitstekende borstkankerzorg. Word vriend en maak uw eigen Delfts blauwe tegeltje Welke wijsheid wilt u delen met onze patiënten? Maak gratis uw eigen Delfts blauwe tegeltje op Wilt u meer doen voor onze patiënten? Word Vriend van Reinier de Graaf ën draag deze maand bij aan I-pads voor patiënten op de intensive care. Voor als ze nog niet kunnen praten, maar wel hun behoeften kenbaar willen maken. De vernieuwde website van Reinier de Graaf is live! De oude vormgeving is flink op de schop gegaan, met als resultaat een frisse en overzichtelijke website. Daarnaast is de gebruiksvriendelijkheid flink verbeterd, mede dankzij een betere zoekfunctie. ([Kijk eens met de (gen van je hart, (an zie je andere dingen. Tegeltje van: mevr. Sonneveld

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 38