Samen een rijtjeshuis bouwen Halloween in Sveaparken Han van der Horst, wat een spreker is die man! Meer particulier uitgeven COLOFON Boeken in de pastorie 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 30 oktober 2013 3 Nadat het terrein jarenlang leeg stond, wordt er nu druk gebouwd op Oranjeburgh. Nieuw is een blokje huizen dat achter de eensgezinde gevel overal verschillend is. foto: wm Samen bouwen aan een eigen huis. Dat is wat Collectief Particulier Opdrachtgeverschap is. Met de oprichting van de vereniging Anna van Burenstraat gaan zes families hun eigen huis ontwerpen in Oranjeburgh. Naar eigen ontwerp, maar wel in een rijtje of blokje. Allemaal anders, achter dezelfde voorgevel. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Wonen in een mooie wijk vlakbij het cen trum tegen een betaalbare prijs. Wie wil dat nou niet? De zes families die maandag het contract tekenden met de gemeente denken binnen twee jaar hun droomhuis op het oude ziekenhuisterrein te verwezenlijken. Voor dat ze er kunnen wonen moeten de zelfbouwers er een hoop tijd en moeite in steken. Maar zo wordt wel hun droom bereikbaar én 20 procent goedkoper. Trots meldt wethouder Wij ten (CDA) dat in 'zijn' woon- visie de letters 'wooncarriè re' dik staan gedrukt. „Dit project om samen te bouwen is een voorbeeld van het feit dat burgers wooncarrière kunnen maken in eigen stad. Het zijn allemaal Schie- damse ingezetenen die het experiment samen bouwen aandurven." Ze gaan samen bouwen maar wel onder de voorwaarde dat de beeld kwaliteit moet passen bij de jaren dertig architectuur van de omgeving Nassauk- wartier. Over de buitenkant zijn de zes families het eens maar de eigenaar is hele maal vrij zijn woning zelf in te delen. Rene de Velde, koper van een eigen kavel, is bereid 'samen voor je eigen' te bouwen. Het wordt zijn droomhuis SCHIEDAM - Bij het bouwen van een eigen huis komt veel kijken. De groep -met een bestuur- is trots elkaar te kunnen helpen. De ene heeft juridisch advies en de ander verstand van bouwen. De opgerichte vereniging van huiseigenaren Anna van Burenstraat heeft het laatste halfjaar elke maand vergadert en begint elkaar nu goed te kennen. Want er moeten veel gezamenlijke beslissingen worden geno men. De zes families krijgen juridische en praktische hulp van bureau Urbanner- dam dat ervaring heeft met Collectief Particulier Op drachtgeverschap in Rotter dam. Die zijn als adviseurs door Schiedam ingehuurd om de kopers te helpen met beslissingen 'waar je tegenaan loopt- als je voor en hij is dolblij nadat hij met vrouw Daphne alsnog kan aansluiten nadat hij in juni nog was uitgeloot. Hij ver wacht ruimer te gaan wonen dan nu in Oost. Met vooral veel groen. de eerste keer een huis laat bouwen. Het project Oranjeburgh kent een lange geschiedenis omdat na de verhuizing van het ziekenhuis jarenlang gesteggeld is over invulling van dit dure en unieke stuk je grond. Door een slechte markt verloor de gmeente veel geld doordat het terrein jarenlang leeg stond. Sinds dit jaar volgt nu een echte start met in aanbouw een viertal grote villa's. Er zijn 16 kavels verkocht. Sinds twee maanden wordt er druk ge bouwd aan Oranjeburgh. Door dit eerste succes, ver wacht wethouder Wijten dat als een schaap over de dam is de rest volgt. Hij over weegt om meer blokjes wo ningen in Collectief Particu lier Opdrachtgeverschap uit te geven. ANBO-NIÉUWS WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 OIO Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. E telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via T (0900) 674 38 36 adverteren.zuidholland@) wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelörum@wegenermedia.nl informatie 1 www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV KORT NIEUWS Mantelpakjes in de Grote Kerk SCHIEDAM - Voor de vijfde keer alweer wordt woens dagavond 30 oktober de Mantelpakjesavond ge organiseerd in de Grote Kerk; het grootste event op het gebied van fashion lifestyle in Schiedam. Maar liefst 23 onderne mers uit het centrum la ten het beste van wat zij in huis hebben zién op de catwalk, daarna is er een optreden van DJ Ludo die de muzikale omlijsting verzorgd na de mode show. Er valt vervolgens rond te snuffelen in meer dan dertig kramen. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij het VVV en kosten 9,95. Ladies Night bij Nooteboom SCHIEDAM - Autocentrum Nooteboom organiseert donderdag 31 oktober van 19.30 tot 22.30 een specta culaire Ladies Night in de showroom. Tijdens deze avond zijn er onder meer workshops mozaïeken (deelname 10,-), herfstde- coraties maken (deelname 10,-), uiterlijke verzorging (deelname gratis), wijn proeven (deelname gratis) en praktische autoken nis (deelname gratis). Ook zijn er verschillende kraampjes waar lekker ge snuffeld kan worden. Aan het eind van de avond krijgt iedere deelneemster een goodiebag. Inschrij ven kan via: info.noote- boom@seat.nl SCHIEDAM - In de Jacobus- pastorie aan de Kerkweg wordt zaterdag 2 novem ber van 11.00 tot 16.00 uur weer een boekenmarkt ge houden. De opbrengsten moeten een bijdrage le veren aan de verdere res tauratie van dit prachtige rijksmonument. Spullen kunnen worden ingele verd van dinsdag t/m vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. Start Fotoclub Schiedam SCHIEDAM - In Schiedam zijn verschillende lief hebbers al enige tijd bezig met de oprichting van een Schiedamse fotoclub. De activiteiten bestaan straks uit clubavonden en praktijk (mid)dagen. De bedoeling is dat er om de donderdag een club avond wordt georgani seerd vanaf 19.45 uur in wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan. Eventueel worden er tussenavonden gepland voor bepaalde onderwerpen als iso, di afragma, scherpte, diepte of flitsen. Meer info via: leenrademaker@gmail. com en pvdmost@live.nl De te betalen contribu tie zal ongeveer 7,50 per maand zijn, per jaar te voldoen. Die wordt vervolgens be steed aan allerlei zaken voor de club, zoals huur en aanschaf van appara tuur. De ANBO organiseert elke maand op zondag een activiteit in de sociëteit. Nu kom ik zelf op zondag een beetje rustig op gang, krantje, sloten koffie. Bij Han van der Horst was ik dus aan de late kant, sorry. Op mijn brommertje draai ik de fietsenstalling in en wat zie ik? één scootmobiel en één fiets. Suffig vraag ik mij af: er waren toch veel aanmeldingen? Ik druk op de beroemde rode knop en de deur zwaait open en wat zie ik een afgeladen sociëteit volop met vrouwen én mannen! Ruim 70 personen hebben zich ingeschreven en met de vrijwilligers dus een heerlijk drukke boel. Kijk, hier word ik nu blij van. Al die vrolijke gezichten aan de koffie met wat lekkers erbij. Het valt mij op dat er weer een heleboel nieuwe leden aanwezig zijn. Leuk om te zien dat ook zij de weg naar ons hebben gevonden. Er is een stamppottenmaaltijd bij-inbegrepen met hutspot, zuurkool en boerenkool met een bal gehakt of een worst, de jus moest natuurlijk in het kuiltje zoals vroeger thuis en nog nooit meegemaakt: alles was schoon op. Na de maaltijd de lezing van Han van der Horst. Wat kan die man vertellen! De bedoeling was dat hij zou spreken over de historie'van Schiedam, maar Han had een veel leuker verhaal over zijn tijd als jongetje en de Katholieke Kerk. Wat is dat allemaal herkenbaar en ik zie dat ook de mensen heel veel herkennen in zijn verhaal. Men hing aan zijn lippen en ondanks dat hij in zijn enthousiasme langer doorging, was het voor sommige te vroeg afgelopen en gingen zij gezellig een potje kaarten. Wij kunnen weer terugkij ken op een geslaagde dag. Tot volgende week!. Joke Ballijns (Foto: Ashvini Panday) SCHIEDAM -Op veel plaatsen in de stad is afgelopen week end Halloween gevierd. Het feest in Sveaparken wordt de laatste jaren alsmaar gro ter en gezelliger. Een paar weken van tevoren gooit de organisatie kleurplaten door de bus en wie die op de deur hangt is officieel snoepuit- deelpunt. Ruim 75 huizen, verdeeld over de hele wijk, deden mee. Het ene huis was nog mooier versierd dan het andere. In sommige straten waren met behulp van ten ten volledige spookhuizen gecreëerd.Het mooist ver sierde huis werd beloond met een boodschappenpak- ket van Coop. Het aanbellen begon dit jaar een half uur- Halloween in Sveaparken bracht weer veel verklede buurtbewoners op de been. Foto's:Sonja van Ede tje eerder, zodat ook de aller kleinsten de wijk in konden om snoep te verzamelen. De feestelijke afsluiting vond plaats op de Abbaborg waar suikerspin werd uitgedeeld en een vuurspuwer de show stal.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3