Te veel ongelukken in huis '°>€700 voorde'ei auping B BEZORGDE OUDER M/V Kerstshoppen in Engeland Club van Sinterklaas P&OV^ Ferries t €700,- inruilkorting Escudostraat 9 - Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 30 oktober 2013 43 NU MET 10% KORTING Je bent bezig de wc schoon te maken, je mobiel gaat af, je vergeet dat de fles schoonmaakmiddel nog open op de grond staat en datje kind in de buurt rondkruipt Jaarlijks vinden er 6.500 ongevallen plaats door ver keerd gebruik van huishoud- chemicaliën. Vooral een- en tweejarige kinderen zijn slachtoffertjes Van een ver giftiging. Ze zien vaatwas- blokjes aan voor snoepjes, KINDEREN ZIEN VAATWASBLOKJES AAN VOOR SNOEPJES korrels gootsteenontstop per voor suiker of een fles chloor voor limonade. Veel ongevallen gebeuren onder het toeziend oog van ouders of opvoeders. Vooral tijdens het gebruik. Die ongevallen kunnen heel ernstige gevol gen hebben. Alle reden dus om de etiketten te lezen. Laatje niet verrassen Kinderchirurg dr. William Kramer van het Universitair Medisch Centrum Utrecht is het hiermee eens: "Als je bijvoorbeeld petroleumpro- ducten, zoals terpentine en lampolie inslikt, kan zich een chemische longontste king voordoen. Bij een goot- GEZOCHT: Ouders weten els geen ander hoe kwetsbaar kinderen zijn. Daarom hebban we nu je hulp nodig. Etk jaar gebeuren er 6.506 ongevatten door verkeerd gebruik van buishoudchemicaliën. Voornamelijk met kinderen. Help mee om kinderen te beschermen en ongevallen met huishoudchemicaliën te voorkomen. Word actievoerder voor één dag en krijg een gratis EHBO-cursus voor ouders. Meid je aan voer 10 november op www.mtuwo-itiketteB.nl veiligheid^ nl steenohtstopper ontstaat er een inwendige verbranding van de slokdarm die verge lijkbaar is met een uitwendi ge zeer ernstige verbranding van de huid. Als je twijfelt of je kind heeft gesnoept of ge dronken van chemicaliën, ga dan direct met je kind naar een arts of de Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis en neem de verpakking van het product mee." De overheid verplicht fabri kanten om gebruikers te in formeren en te waarschuwen. Daarom vind je op verpak kingen van huishoudche micaliën gevaarsymbolen en waarschuwingszinnen. Om misverstanden te voor komen, worden de komende jaren wereldwijd overal de zelfde nieuwe gevaarsym bolen gebruikt. Ook hebben de meest agressieve stoffen een kindveilige sluiting. Dat helpt allemaal. Wat kun je zelf doen? Maar wat .kun jij als ouder doen om ongelukken te Win het tweede album van de ga snel naqr www.deweekkrant.nl/actie voorkomen? Lees voor het gebruik het 'etiket, zorg dat je de gevaarsymbolen kent en de waarschuwingen op de verpakking opvolgt. Daarnaast kun je thuis de nodige voorzorgsmaatrege len treffen: Bewaar huishoudche micaliën achter slot en grendel en buiten bereik van nieuwsgierige kinder- handjes. Sluit de verpakkingen af, ook tijdens het gebruik en bewaar huishoudche micaliën in de originele verpakkingen. Wil ju nog meer doen en ook andere ouders helpen? Doe dan mee aan 'Ouders in Actie!'. Ouders in Actie! Om kinderen te beschermen tegen ongelukken met huis houdchemicaliën starten de Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit en Veiligheid- NL een nieuwe campagne 'Ouders in Actie!'. Hiervoor zoeken ze in heel Nederland bezorgde ouders, die op een spraakmakende manier aan dacht vragen voor meer vei ligheid van kinderen. In de eerste actie staan de nieuwe gevaarsymbolen centraal. Ie dere ouder kan zich hiervoor aanmelden. Alle vaders en moeders die worden uitgeko zen, krijgen een gratis EHBO- cursus voor ouders. Doe ook mee met 'Ouders in Actie!' en meld je voor 10 november aan op www.nieuwe-etiketten.nl Geniet van een onvergete lijke 3-daagse stedenreis in kerstsfeer. Stap in Europoort of Zeebrugge aan boord van de luxe Cruiseferry van P&O Ferries met 2 avonden nachten aan boord en over dag een bezoek aan de stad Hull of York. Huil Ontdek de Engelse charme en ga eindeloos kerstshop pen in een smeltkroes van markten, trendy boetiekjes en stijllvolle winkels, met rijkelijk versierde etalages en dat alles geheel in kerstsfeer. York Geniet van de mooi verlich te straatjes, volle etalages en lekker eten in een ultieme en nostagische kerstfeer in York. Met haar middeleeuw se uiterlijk en schilderach tige straatjes, een imposante kathedraal en diverse musea zoals het National Railway Museum maakt de stad York tot een topbestemming. Boek een 3 daagse Mini- Cruise vanaf slechts €72*,- p.p. op basis van 2 personen met Inside Cabin én bus- transfer in Engeland. Boek uw maaltijd vooraf en ont vang ook hierover nog eens 10% extra korting. Bijbetaling wanneer u reist op donderdag t/m Boek nu! Boek uiterlijk 30 november 2013. Boekingen te maken via POferries.nl/Wegener of viahetnummer020-2013333 (ma - vr, 09.00 - 17.00 o.v.v. de code: 5DH69RYRSH Boekingen op basis van be schikbaarheid. Voorwaar den van toepassing. Geniet van de Engelse kerstsfeer in Hull of York met een 3- daagse stedenreis. Foto: P&O Ferries. Bij aanschaf van nieuwe Auping matrassen krijg je niet alleen tot 700,- inruilkorting, we nemen óók je oude matras mee. En deze wordt vervolgens duurzaam verwerkt. Gemakkelijk, milieubewust én goed voor je portemonnee. Inrullwaarde Is afhankelijk van het type nieuwematras(sen). Kijk voor de voorwaarden op www.auping.nl /inruilkorting. Actieperiode 23 september t/m 3 november 2013. 4 f 4 4 4 4 4' 4 4 4 4 4 4 44' 4 4 f 4 4 Auping nights, Better days auping plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 43