|V| ELECTROSTORE Kelly Dulfer maakt debuut in Oranje Ook HBSS krijgt kunstgras II De zaak mP service Ketheiioop Qeen herstel Scyedam Kantineheid Henk Jazeker herfst toppers WHIRLPOOL WASMACHINE BEKO CONDENSDROGER I www.nieuwestadsblad.nl Kelly Dulfer gaat handballend haar moeder Ingrid achterna. Was de één ooit international, junior is het sinds vorige week. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - De bij Ventura gevormde Schiedamse was door de keuzeheren al in een vroeg stadium ontdekt en aan Jong Oranje toege voegd. Totdat bondscoach Rob Groener in de aanloop van het EK-kwalificatieduel tegen Italië een fiks aantal vaste krachten zag wegval len en dat vanuit de jeugd- ploeg opvulde.. Een bui tenkansje voor Dulfer, die in een bomvol Rotterdams Topsportcentrum met twee doelpunten meteen haar visitekaartje af gaf. Oranje won met 28-13. Het maakte de weg vrij voor een tweede 'cap', want donderdag reisde ze af naar Ankara voor de Kelly Dulfer (18) was al vaste kracht bij Jong Oranje en mocht tegen Italië debuteren in de vaderlandse hoofdmacht. foto:pr interland tegen Turkije (17- 32 winst). „Het was best eng om voor een uitverkocht huis in te vallen", geeft ze haar emoties prijs na de winst op Italië. Binnen twee minuten wist ze te scoren. Daarna viel de schroom van haar af en „vergat ik de aanwe zigheid van zoveel publiek. In de tweede helft liep het trouwens sowieso stukken beter." De carrière van Dul fer loopt gesmeerd. Dit sei zoen maakte ze de overstap naar het naar de ere-divisie gepromoveerde DOS uit het Drentse Emmer-Compascu- um en is daarmee koploper. Haar Oranje-debuut komt onverwacht, maar 'smaakt wel naar meer'. SCHIEDAM - Op het com plex van HBSS wordt in het voorjaar van 2014 begon nen met de aanleg van een kunstgrasveld. Het namaak- gras, dat ook gaat dienen als trainingsveld, vervangt het natuurgras op het tweede veld. Daarmee gaat een langgekoesterde wens in vervulling.De voetballers moeten nu nog, om elders in Harga een trainingsveld te bereiken, een halve kilome ter lopen door een niet al te best verlicht en dus donker park. HBSS gaat er van uit, dat het kunstgras voor de start van het nieuwe seizoen wordt opgeleverd. „Het gaat er voor zorgen, dat we bijna altijd kunnen trainen en voetballen", aldus oud-voor zitter Jos Goedhart. SCHIEDAM - Sportpark Kethel is zondag 3 november het start- en eindpunt van de derde editie van de Kethel- loop. Deelnemers kunnen ditmaal weer kiezen uit drie afstanden: 1500 meter (start- tijd 12.30 uur) en 5 en 10 km (13.00 uur). De on-line in schrijving is inmiddels ge sloten, maar tot een half uur voor de start is op de dag zelf nog aanmelding moge lijk. Op het complex van de organiserende voetbalver eniging KethelSpaland is voldoende kleed- en wasge legenheid. Het inschrijfgeld is 1,50 (1500 meter), 4 (5 km) en 5 euro (10 km). Voor au to's is parkeergelegenheid bij het wat verderop gelegen zwembad Groenoord. SCHIEDAM - Na de nederlaag tegen Smash'70 heeft Scye dam zich niet voor de volle honderd procent kunnen herstellen tegen DTK'70. In Klazienaveen bleef de tel ler steken op 3-3, waarmee de Drenten, na het 5-1 ver lies van vorige week tegen Westa, wel konden leven. Coach Michel de Boer, die zo af en toe weer aan de ta feltennistafel plaats neemt, nam de plaats in van Jochem de Hoop. Het leverde twee winst- partijen op. Hij begon met winst op Hergelink (1-3) en versloeg later Wai Lung Chung (0-3). Het derde Schiedamse punt kwam op naam van Cas- KethelSpaland's alleskunner Henk van Leeuwen (rechts) was vorige week de kantineheid bij RTLz's populaire praatprogramma Voetbal International. Trainer Ronald Scholte en spelers van de zondagselectie vergezelden hem en gingen met presentator Wilfred Genee op de foto. foto:pr per ter Liiün (vorig seizoen nog spelend bij DTK'70), die Heggelink (1-3) klopte. Grote man bij de thuisploeg was de Belg Emilien Van- rossomme, die Ter Liiün (3- 2) en Smajic (3-0) versloeg. Smajic kon ook niet winnen van Chung (3-1). Scyedam zal in de reste rende vier wedstrijden diep moeten gaan om zich bij de vijf te voegen, die in het voorjaar aan de kampioens competitie beginnen. De Schiedammers zijn nu zesde, maar krijgen te maken met de toppers Enjoy&Deploy en Westa. Ook moet er ruim gewon nen worden van laagvlie gers Zwolle en Pecos. Ervaring rijker SCHIEDAM - „Een leermo ment en een ervaring rijker", noemt Arthur van Hamer de aanwezigheid van twee pas 16-jarige Sportinstituut Schiedam-judoka's op het Nederlands kampioenschap voor senioren. Patricia van Hees 'knokte' zich in de klas se tot 52 kg naar een vijfde plaats. Ze begon met verlies, maar bereikte door winst op Yael Vinken de strijd om de ereplaatsen. Nadat beide ju doka's een yuko hadden ge scoord, verloor Van Hees op straffen. Mark Roon verloor zijn beide wedstrijden: eerst door overname van Timo- Lesterhuis en vervolgens in de herkansing door yoko-to- moe (zijwaartse buikworp) van Lex Janssen. 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! is overal welkom WeGeNef Media ll€kenHrd Schiedam (010) 473 11 50 Tradities de Column van Kees Risseeuw www. hypotheken ril Wat ik zelf in het buitenland altijd zo leuk vind zijn die talrijke dorps-stads of landelijke feesten. Traditionele feesten, markten, feestdagen, soms historisch, soms religieus. Het in stand houden van deze tradities geeft een leuke kijk op de cultuur van een land en zijn gewoontes. En dat in een tijd van Europa en de "eenwording". Helaas hebben wij dat in Nederland veel minder. Op het platte land zie je nog wel jaarmarkten of dorpsfeesten, maar zo veel en zo groot als in veel landen om ons heen toch niet. Oké, wij hebben Koningsdag, een nationaal feest, en als Nederland kampioen wordt met voetballen gaan we ook uit ons dak, maar ja, dat gebeurt bijna nooit. Behalve 1 traditioneel feest... Sinterklaas. Al sinds mensenheugenis vieren we dit (kinder-)feest grootschalig in Nederland. En natuurlijk kun je discussiëren over de zin en onzin over dit feest maar het behoort wel tot de Nederlandse traditie, één van de weinige nog, In dat licht bezien begrijp ik de commotie niet rondom Sinterklaas en natuurlijk Zwarte Piet. Als er één feest is wat absoluut niets te maken heeft met racisme dan is het wel Sinterklaas. Misschien zegt het meer over de mensen die dit wel zo zien dan over Sinterklaas en Zwarte Piet zelf. En als dan ook nog de VN een onderzoek gaat starten, tja, dan is het hek van de dam hoor. Waarschijnlijk kun je binnenkort ook niet meer het zwarte schaap van de familie zijn. Zwarte zaterdag in Frankrijk wordt ook verboden en alle mensen met de achternaam "De Zwart" moeten serieus gaan nadenken over een nieuwe naam. Maar goed, laten we ons maar concentreren op belangrijker zaken, in de hoop dat de VN dat ook doet. Want in de tussentijd zijn we nog altijd aan het steggelen over de gevolgen van Prinsjesdag. De maatregelen moeten nog door de Ie Kamer en duidelijk is wel dat de SGP daar een belangrijke factor in is. De SGP ja...! Ik heb het al eerder geschreven maar ik denk toch echt dat we eens van de verzuiling afmoeten in Nederland. Iedere splinterpartij die een paar zetels heeft wordt op deze manier onmisbaar, maar het land wordt onregeerbaar. Onlangs zag ik Hero Brinkman verkondigen dat hij ook weer de politiek in wil om zich hard te maken voor de ZZP-er. Hartstikke leuk maar zo houdt het nooit op. We hebben straks voor elke doelgroep in Nederland een eigen politieke partij! Dat wordt lachen dan. Een ouderenpartij, straks dus ook een jongerenpartij. Een partij voor de dieren, misschien komt er ook nog één tegen de dieren. En, nu ik er toch over denk, ik geloof dat ik maar een partij voor de hypotheek ga oprichten, één die opkomt voor de hypotheekadviseur en de huiseigenaar. En nee, ik ben geen zwartkijker, want dat is waarschijnlijk ook al lastig straks... Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl •1400 toeren A+ klasse 5 k 399- nu LCD display Anti-kreuk n 449.- nu Schiedamseweg 27-31 Pleinweg 150-154 3026 AB Rotterdam-West 3083 ER Rotterdam-Zuid Tel. 010-477 92 10 Tel. 010-465 38 22 mw.electrostore.lv 10 november in de Doelen Rotterdam Als solisten zijn zij al jaren succesvol en nu staan deze pianovirtuoos en de zangeres met internationale allure in de Doelen! Als geen ander koestert Jan Vayne zijn drang naar vrijheid. Wars van vaste gewoonten of muzikale dogma's improviseert hij er lustig op los. Het is zijn bekende handelsmerk geworden; fabuleuze piano improvisaties op popmuziek, maar ook van Mozart en Bach. Na diverse musicalrollen in binnen- en buitenland, start Petra Berger in 2001 met succes een solo carrière. Zij combineert de wereld van klassieke en popmuziek. Haar albums zijn bekroond met goud en platina en in het buitenland zong ze duetten met wereldberoemde tenoren Andrea Bocelli en Alessandro Safina. Recentelijk bracht Ptera een album uit in de stijl van Barbra Streisand. Het Jan Vayne wordt haar veelzijdigheid als zangeres deze ochtend extra benadrukt; van klassiek tot pop, van chanson tot Nederlandstalig. jan Vayne en Petra Berger I Carel Kraayenhof I Juan Pablo Dobal Eirt Morgen fnWien The Rosenberg THo> 20 jaar White Christmas at 4e Doelen Kaartverkoop 13,60 via de Doelen, Bureau Hanson Of 0-4225244 en Wegener Media: 0 (0-4699911M,m.v.Wegener Media, Hanson BV, www.zondagochtendconcerten.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8