Wie haalt Jonathan op? bij Alexander Slapen Kinderen en social media Erg natte herfst 2013 Nieuws uit Schiedam 'Klaar voor jullie komst' Verbod op gratis plastic tasjes Topfovalite-if Maximaal oomforï Alexander Slapen De complete topcollectie boxsprings en matrassen NU aantrekkelijk geprijsd! '3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 november 2013 23 SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam organiseert don derdagavond 14 november een tweede informatiebij eenkomst in de reeks Po sitief Opvoeden in samen werking met Komkids en het Centrum voor Jeugd en Gezin. In deze bijeenkomst, bedoeld voor ouders, opvoe ders en andere geïnteresseer den, staat het gebruik van sociale media, binnen het gezin centraal. Gedragsdes kundige Jolande Bisschop, werkzaam bij het Bureau voor Leer- en Opvoedings- vragen, beantwoord vragen hierover. Om 19.00 uur zijn de deuren open, deelname is gratis. Aanmelden via kidsadvies@komkids.nl SCHIEDAM - Deze herfst komt in de Top 5 van natste herfstseizoenen sinds 1901. De meteorologische herfst loopt pas af op 30 november, maar volgens WeerOnline. nl staat de notering al vast. Met de neerslagverwachting voor de komende tijd komt de totale neerslagsom uit op meer dan 300 millimeter. De maanden hiervoor waren ook al extreem nat. In zowel september als okto ber viel gemiddeld over het land zo'n 1Ó0 millimeter te gen respectievelijk 74 en 79 normaal. De teller voor november staat nu al op 40 millimeter na de eerste vier dagen en er is meer regen op komst. Beste Piet, Wat een toestand bij jullie! Ik kan goed begrijpen dat je er een beetje moe van wordt. Het is ook altijd wat. Maar even eerlijk: eigenlijk v-ind ik het best wel slim van Sint Nicolaas om de pagina's naar de Ontcijferpieten te brengen. Ik heb ze aan het werk gezien, heel knap! Had ik zelf kunnen bedenken en jij ook! Dus wees daar niet langer boos over. Sint Ni colaas heeft in ieder geval iets geprobeerd. Iets anders vind ik die verenactie van hem, daar begrijp ik niets van. Dat heb ik hem geap- ped ook. Eigenlijk is hij het daar wel mee eens. Het was achteraf misschien toch niet zo'n goed idee óm je Pieten alvast naar Schiedam te stu ren. Maar over die veren ge sproken... Wij hebben aan de kinderen in de stad gevraagd om uit te kijken en ze te fo tograferen. Dus hou onze Facebookpagina in de gaten. Dan weet je wat je Pieten aan het doen zijn hier! En Patri cia heeft een aantal veren in voorraad, dus dat komt wel goed! Iets heel anders: ieder een is druk bezig om alles voor jullie aankomst goed te regelen. Er wordt in het museum hard gewerkt om jullie paleis weer mooi te maken en er wordt zelfs een nieuwe ingang gebouwd! En 16 november hebben we een grote ijsbaan in het centrum dus jullie kunnen gaan schaatsen! De Mgr No- 'lenslaan en Groenelaan zijn ook helemaal versierd en de burgemeester kijkt er naar uit om kennis met jullie te maken. Je ziet het: wij zijn er helemaal klaar voor en kun nen niet wachten. Vooral de kinderen niet! Doe voor zichtig onderweg! Pim Pim laat de hoofdpiet weten dat Schiedam helemaal klaar is voor de intocht van Sinterklaas op 16 november. foto: wm REGIO - Het gebruik van mi lieuvervuilende plastic tas sen in de Europese Unie moet drastisch worden be perkt. Dat vindt de Europese Commissie. Brussel vindt vooral de dunne wegwerpzakjes een probleem, omdat zij in de regel maar een keer worden gebruikt. De commissie stelt voor zulke tasjes niet meer gratis weg te geven om het gebruik ervan zo terug te dringen. Volgens de commissie ge bruikte elke Europeaan in 2010 gemiddeld 198 plastic tassen per jaar, van een paar stuks in Denemarken en Finland tot ruim 400 in on der meer Polen. Het gaat om bijna 100 miljard zakjes in totaal. Nederlandse super markten maakten in 2011 al de afspraak de gratis plastic tas uit te bannen. Wij zijn benieuwd naar uw mening? Mee eens of hele maal niet? Mail: redactie. ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Het Dier van de Week is dit keer kater Jona than, een verlegen kerel die eigenlijk dol is op knuffelen en geknuffeld worden. Het is een stevige kater die af en toe een beetje lomp is, hij is dus ook niet geschikt voor een gezin met kleine kinde ren of andere katten. Deze boevenkop is stiekem wel een beetje verlegen, maar als hij de ruimte krijgt komt hij regelmatig naar je toe om even te knuffelen. In het asiel is hij vaak in het buitenverblijf te vinden om te klimmen en klauteren. Wie komt er naar Jonathan kijken in asiel De Hargahoeve aan de Sportlaan. Deze kater is hard op zoek naar een gezellig gezin zonder kleine kinderen of andere katten. foto: Rick van Helden Aangesloten bij Slaapkenner Volg ons op Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 41 63 I. www.slaapwel.nl ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza Gratis parkeren voor de deur!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23