DPHEFFINGS IITVERKOOP HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? Schoenmakers Open Tenniskidsdag bij TSN s c h oenmode Gevulde speculaaskoek 1,- Eierkoeken 4 stuks 1,50 2 Speculaasbrokken 2,- Ondergrondse containers met toegangspas Billy, eerste baby die live op televisie is geboren Stuur je mail naar Sint Kleuters uit bus gezet van hoogtevrees! kakker 0 ammerlaan Heerlijk... speculaas! www.bakkerammerlaan.nl MEPHISTOM. rJThde Korte Hoogstraat 17a Vlaardingen Hazelnoot-speculaas slagroomtaartje 6," O www.nieuwestadsblad.nl TSN is een gezellige familievereniging die veel voor de jeugd doet, meer daarover is te vinden op de website: www.tsn-schiedam.nl. foto: pr SCHIEDAM - Tennisvereni ging Schiedam Noord houdt zondag 10 november van 13.00 tot 15.00 uur speciaal voor ge kinderen tussen 5 en 8 jaar een Open Tennis- dag. Alle kinderen die eens gratis en geheel vrijblijvend een balletje willen slaan zijn welkom op Tennispark Kethelhaghe aan de Zoom- weg- 4. Er is een gevarieerd programma samengesteld op en naast de tennisbaan. Zo kunnen iedereen op een laagdrempelige manier ken nis maken met de tennis sport en de vereniging. SCHIEDAM - Vanaf half no vember zullen steeds meer ondergrondse containers voor restafval alleen nog bruikbaar zijn met een spe ciale toegangspas. Nu is dat 'al het geval in Zuid, Cen trum en de gele Woudhoek. In januari moeten alle wij ken voorzien zijn van dit sy steem. Door de speciale pas voor de container te houden gaat deze open en kan er dus niet langer door derden ille gaal afval in gedumpt wor den. Binnenkort ontvangen de inwoners die gebruik maken van de restafval- containers een toegangspas inclusief richtlijnen en ver melding van de ingangsda tum waarna ze zonder pas - de container niet meer kun nen openen. Per adres wordt er één pas verstrekt. Bij de nieuwe containers krijgt Ira- do ook automatisch een mel ding als deze vol dreigen te raken, zodat er minder afval bij - of naastgeplaatst wordt. Nieuwe Stadsblad woensdag 6 november 2013 5 Babv Billv is afeelooen u„„: Baby Billy is afgelopen week live op televisie geboren. Het Vlietland Ziekenhuis voerde een natuurlijke keizersnede uit tijdens de uitzending Operatie Live van Omroep Max. Moeder en dochter maken het goed. Door de redactie SCHIEDAM - Billy is woens dag om 22.32 uur geboren en weegt 3440 gram. Ze mocht na de geboorte direct bij haar moeder op de borst. Dat is uniek bij een keizersnede en bevordert de binding tus sen moeder en kind. Ook brengt het de borstvoeding beter op gang. Voor kijkers was het een mooie en informatieve avond. Ruim 1,3 miljoen kij kers waren getuige van het begin van een nieuw leven. Tijdens de uitzending wer den de voor- en nadelen van een keizersnede uitgebreid belicht en konden kijkers direct vragen stellen aan gy naecoloog Marjolein Baaij van het Vlietland Zieken huis die in de studio naast presentator Charles Groen- buijzen zat. De keizersnede werd uitge voerd door een andere gy naecoloog van het Vlietland Ziekenhuis, Annemarie Huijssoon. Tijdens de uitzending waren ook beelden te zien van de vader, moeder en grote zus van Billy tijdens de voorbe reiding op de keizersnede. Na de bevalling verbleef het gezin in een huiselijke kraamcomfort kamer. Al met al heeft de uitzen ding van Omroep Max ge zorgd voor een mooi stukje Schiedam-promotie. SCHIEDAM - Nog iets meer dan een week wachten en Sinterklaas is weer in Ne derland, Zaterdag 16 novem ber komt zijn boot aan in Schiedam. Verderop in deze krant weer een verslagje van de hoofdpiet, maar op deze plaats een oproep voor alle Schiedamse kinderen die iets willen vragen aan Sin terklaas of iets anders aan hem kwijt willen. Dat kun je namelijk doen door een mail te sturen naar baaspiet@sintstadschie- dam.com. Op de Hoogstraat 85 zijn de mensen van Sint- stad Schiedam iedere dins dagmiddag, woensdag en donderdagochtend te vin den. SCHIEDAM - Een buschauf feur heeft deze week 35 kleuters van basisschool De Taaltuin uit de bus gezet. De man was er klaar mee dat de kinderen steeds op het stop knopje drukten en zette ze uiteindelijk uit zijn bus. De kleuters waren op weg van het Beatrixpark naar school in Nieuwland toen de meestér van de kinde ren door de chauffeur werd aangesproken op het hin derlijke gedrag van de kleu ters. Hij waarschuwde zijn klas, maar waarschijnlijk is er daarna toch nog door een van hen op een knopje gedrukt. Het voorval kreeg ook landelijk veel aandacht in de pers. Vader, moeder en baby maakten het goed direct na de bevalling, die door 1,3 miljoen kijkers werd gevolgd. foto: pr Natuurlijk heeft blindheid vooral nadelen. Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. Sms 'ogen' naar 'Tlr CI66n IclSt 4333 en geef éénmalig 2,50 of doneer via steunBartimeus.nl 11 uaniji HNEST WALKING SHOES iLLr 1 waldlAufer Deze aanbiedingen gelden van donderdag 7 t/m woensdag 13 november

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5