Qffi www.moscarwash.nl Jan Heijstek Schiedam in het kort Predicaat Verkade PvdA bezoekt Schiedam-West Ontbijt op LIFE College Bel voert Leefbaar aan In Afrika lopen kinderen nog veel verder CARWASH ->e& (yomrp) CLASSICS zoekt: TOEZICHTHOUDERS Nieuwe Stadsblad woensdag 13 november 2013 25 Juwelier Verkade ontvangt woensdag 13 november om 14.30 uur op de Hoogstraat 90 liet predicaat Hofleve rancier uit handen van Jan Franssen, Commissaris van de Koning in Zuid-Holland. Ook wordt het bijbehorende wapenschild aan de gevel van het pand onthuld. De PvdA Schiedam brengt zaterdag 16 november een wijkbezoek aan West met als thema's wonen, zorg, welzijn en werkgelegenheid. De PvdA nodigt bewoners en organisaties uit om vanaf 9.30 uur langs te komen in Wijkcentrum de Erker om mee te praten over de wijk of voor een gesprek met het PvdA-ombudsteam. Leerlingen uit de eerste en tweede klas kunnen elke donderdag op school ont bijten. Aan' lange gezellig gedekte tafels beginnen de leerlingen de dag. Het Len- tiz I LIFE College consta teerde vorig schooljaar dat veel leerlingen het ontbijt oversloegen. Door met el kaar te eten wil de school het belang van een goed eet patroon voor de gezondheid van de leerlingen benadruk ken. Leefbaar Schiedam heeft Gerrie de Bel gekozen tot lijsttrekker voor de komen de verkiezingen. KLEIN NIEUWS Deze week viel ons oog meteen op het stukje over kleuters die de bus uit zijn gezet. Het neefje van een klasgenootje van ons zit op De Taaltuin en hij was samen met zijn klasgenootjes uit de bus gezet. Hij vond dit niet leuk, maar de kleüters hadden eigenlijk gewoon op hun plek moeten blijven zitten en niet aan de knopjes mogen zitten. In onze klas was een tweestrijd of je kleuters wel of niet terug naar school kunt laten lopen. De ene helft vond dat kleuters nog te jong zijn om zo ver te lopen en ze wisten misschien niet waar de knopjes voor waren. Knopjes indruk ken is gewoon leuk om te doen en elke kleuter is toch een beetje ondeugend. En de kleuters kunnen toch ook niet langs de weg lopen, want dat is veel te gevaarlijk. Kleuters zijn nog maar klein en auto's zien hen niet goed. Gelukkig waren er ouders en een meester bij, dat maakte het al iets' veiliger. De andere helft van de klas vond dat de kleuters zich niet zö moesten aan stellen, kinderen in Afrika moeten vaak nog veel verder lopen. Dan hadden ze maar niet zo vaak op het knopje moeten druk ken, dat is heel irritant. Misschien had de meester ook moeten zeggen: Nog één keer drukken en we gaan voorlopig nergens meer naartoe! Deze column is gemaakt met alle leerlin gen uit de Tijger groep van sbo De Polder vaart MOS CARWASH VLAARDINGEN, Heliniumweg 2b Vlaardingen (DELTAWEG, naast Gamma),T: 010-4340400, E: info@moscarwash.nl C. YKRKADEf In het verleden schuilt de toekomst. Zeker wat betreft Juwelier C. Verkade. Want toen ik als 8-jarig jongetje naar de troonopvolging van Koningin Juliana op televisie keek, had ik niet kunnen bedenken dat haar troonopvolgster, 'onze' Koningin Beatrix, ruim 33 jaar later mij een Konink lijk gebaar zou geven. Van Hare Majesteit ontving ik kort voor de troonswisseling het Koninklijke predicaat van Hofleverancier, vanwege het 100-jarig bestaan van Juwelier C. Verkade en de bijzonde re verdiensten die het juweliersbédrijf door een eeuw heen heeft gehad. Dat is de bekroning van de mooie, vertrouwde juweliers zaak aan de Hoogstraat in het hart van Schiedam, die ik destijds als 'broekkie' heb overgenomen van mijn groot vader Cornelis Verkade. Geen eenvoudige opgave, want het grootste gedeelte van zijn leven heeft hij zich volledig in dienst gesteld van zijn bloeiende onderneming. Wat een vakman, wat een voorbeeld. Nu we uitverkoren zijn om het predicaat Hofleverancier te mogen voeren, denk ik dat hij daar ook heel trots op zou zijn. Net als ik dat ben, vooral op alle klanten die ons de afgelopen honderd jaar zoveel vertrouwen heb ben gegeven. Al die mensen in en rondom Schiedam die ervoor gezorgd hebben dat Juwelier Verkade al een eeuw floreert. Eigenlijk zijn jullie dé juwelen van de stad. Dankzij al die generaties gaan we vol trots verder met ons mooie vak. Maar we willen er wel eerst even met u bij stilstaan. Op zaterdag 16 november bieden we u en uw (klein)kinderen daarom 's middags een heerlijke kop warme chocolademelk aan van De Bonte Koe, met wat lekkers erbij. Een mooi moment om terug te blikken, of vooruit te kijken. Want er ligt een prachtige toekomst voor ons. Namens Juwelier C. Verkade, Olivier Bode MERCEDES VOLVO Volvo - stationcars aankoop - advies taxatie Mercedes - bestelwagens Onderhoud - service restauratie Accu - bandenservice Tevens gebruikte onderdelen Soendalaan 30 3131 L.V Vlaardingen Tel. 010- 4600282 Mobiel 06 - 20040431 www.janheijstek.nl Kwaliteit gespecialiseerd - mercedes vans volvo classic SAMENWERKINGSVERBAND SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS SAMENWERKINGSVERBAND SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS, onderwijs dat past ONÖOWtltJS&AÏPASÏ met Kennis van Zaken en Hart voor Passend Onderwijs om samen de nieuw in te stellen Raad van Toezicht te vormen Onze nieuwe toezichthouders onderscheidèn zich door een open blik op onderwijsontwikkeling, een interessant netwerk en goede inhoudelijke expertise op hun eigen vakgebied. Zij kunnen als stevige mee- en tegendenker optreden voor de bestuurder van het samenwerkingsverband. Het zijn professionals die zich laten aanspreken door begrippen als: innovatie, strategie, menselijke maat, aandacht, vakmanschap, beroepstrots, beleid en bestuur en hierbij voortdurend het kind en het onderwijs als centraal aandachts punt weten te houden. Het samenwerkingsverband draagt zorg voor het Passend Onderwijs in de regio voor 55 scholen met in totaal 15.000 leerüngen. De Directeur-Bestuurder is verantwoordelijk voor het dagelijks bestuur en wordt hierbij ondersteund door een Stafbureau. De nieuw te vormen Raad van Toezicht bestaat uit een voorzitter en twee leden. Sollicitatie en Procedure Voor de uitgebreidere profieischets(en) verwijzen wij naar onze website www.wsns3801.nl Informatie over de inhoud en procedure kan ingewonnen worden bij Theo Riemersma, huidige voorzitter van het Toezichthoudend Bestuur de Deelnemersraad in oprichting, op telefoonnummer 06 51527033 en Ma rianne van Kalmthout-Reijnen, Directeur van het Samenwerkingsverband WSNS 3801 op telefoonnum mer 06 30292499. Uw sollicitatie met een korte motivatie en een actueel curriculum vitae graag voor 20 november naar administratie@wsns3801.nl of per post naar WSNS 3801, Piersonstraat 31, 3119 RG Schie dam, ter attentie van mw. M.W.H van Kalmthout-Reijnen, Directeur van het Samenwerkingsverband WSNS 3801. De gesprekken zullen gehouden worden op: 27 november tussen 15.00u en 17.30u en 28 november tussen 11.30 u en 13.00 u.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25