O b PLO Ce Vlug van vies naar schoon water Openingsfeest op 15 en 16 novemberfn vtaardingen 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 november 2013 27 Grote koffie, the^f ngrmale cappuccino appelnoféntaart Op vrfdag 15 november openen we het nieuwe La Plate Restaurant in V8#Vlaardingen verse producten proeven en geniet tot en met 7 decefiber van onze openingsaanbieding La Plëfce Restaurant, Veerplein 106-110. 3131 CN VlaardingerL Pane naturale rosbief versgepersi sinaasappelsap smalt Kom onze en! M Classic Burger huisgemaakte frites Een kijkje in de keuken bij een duurzaam bedrijf, het was mogelijk afgelopen zaterdag tijdens Open Bedrijvendag. Er was voor elk wat wils, met de nadruk op techniek. Zo ook bij familiebedrijf Hatenboer-Water BV, gelegen aan... het water. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Op de grens van Rotterdam en Schiedam huisvest Hatenboer-Water BV. Met uitzicht op de Euro mast en de havens, ligt hun core-business letterlijk voor de deur: water. Al sinds 1906 is het bedrijf een belangrijke speler in waterbehandeling. Water en techniek gaan hier hand in hand. En wie dacht dat schoon water een van zelfsprekendheid is, heeft het mis. Er komt veel meer bij kijken dan alleen het zui veren van vies water. Carel Averink, één van de twee directeuren bij het bedrijf, houdt deze ochtend een boeiende presentatie voor een breed publiek. Jong en oud is afgekomen op de wondere wereld van het water. Hatenboer-Water bedient vele markten en is vertakt over heel de wereld. „We leveren drinkwater aan met name de industrie, met nadruk op de maritieme sector", vertelt Averink. Hij verlegt de focus snel naar het buitenland. „Het is vaak een heel avontuur vies wa ter zuiver te krijgen richting Afrika of Azië. Onze mon teurs vliegen vaak heel de Wereld over." Het familiebedrijf, vierde generatie, mag dan stevig vastzitten in de Rotter damse klei, de relaties met buitenlandse klanten en de export blijven twee van de belangrijkste speerpunten. „Onlangs ben ik zelf in Sin- KIJKJE IN DE KEUKEN BIJ DUURZAME BEDRIJVEN IS LEUK EN LEERZAAM gapore wezen kijken, waar Hatenboer-Water Asia is ge opend", aldus Averink, Hij noemt ook een project in Kenia om aan te geven waar ze goed in zijn: schoon (drink] water aanbieden. „In een stadje aan de kust stond een verwaarloosd water- fabriekje. De mensen daar hadden vaak slecht drink water. Met het bedrijfje Dut ch Water Ltd. willen we hen helpen aan schoon en veilig drinkwater. De bevolking kan bij ons kleine jerrycans met water kopen. Voor 0,05 heb je al tien liter water. Onze intentie is het bedrijf groter te maken, daarvoor hebben we zelfs land bijge- kocht." Een medewerker gaat tot slot nog in op het 'technisch' aspect van water. Zo leren we onder meer dat water soms behoorlijk 'agressief kan zijn, dat ontzouting het primaire hoofddoel is van Hatenboer-Water en dat wa terdistributie op heel veel manieren kan plaatsvinden. Op het eind van de rondlei ding is er nog aandacht voor een klein, leuk testje waar de pH-waarden worden geme ten van cola, sinas, melk en jus d'orange. En wat blijkt? Jus d'orange is minder zuur dan cola. Directeur Carel Averink van Hatenboer-Water neemt de bezoekers tijdens de Bedrijvendag zelf mee op een tour door zijn bedrijf en vertelt honderd-en-één interessante weetjes. foto: Bart van der Linden Hatenboer-Water BV doet alles in eigen beheer. In de loods staat veel apparatuur om snel en effectief water te krijgen van hoogwaardige kwaliteit. Er werken ongeveer 85 mensen. Natuurlijk, techniek speelt een heel grote rol, maar er is ook aandacht voor de logistiek, in- en verkoop en administratie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 27