Eén gezin, één hulpverlener Bijzonder concert in Kethel Do. 14, Vr. 15 en Za. 16 november wegens opheffing totale leegverkoop van onze webwinkel in Perzische Oostersche tapijten! De gehele voorraad van onze webwinkel: KORT NIEUWS De Perzenkoning BV - De Plaats 17 - Hendrik-Ido-Ambacht Industrieterrein De Sandeling Direct aan de A16 Rotterdam - Dordrecht Tel.: 078 - 68 23 811 COLOFON Laatste 3 dagen 90% korting (exci. btw) op ALLE tapijten! Zieglers: ook grote maten 300x400 - 350x250 - 300x250 Perzen: o.a. Naïn, Isfahan, Bidjar, Keshan, Tabriz, Ghom, Afganen, Patchwork, Vintage, Gabeh en zijde tapijten U leest het goed: alles voor 1/lQ van de prijs! (exci. btw) Po- Vr en Zat, van 10.00 tot 17.00 uur, zorg dat u er bij bent! O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 november 2013 3 WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. E telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via 1(0900)6743836 adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie 1 www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Afsluiting fotofestival SCHIEDAM - Het succes volle eerste Fotofestival Schiedam wordt afgeslo ten met een feestelijke finissage op zaterdag 16 november om 16.00 uur in de Havenkerk. In het weekend van 18 tot en met 20 oktober vond onder grote belangstel ling de aftrap plaats. Ruim 1500 fotoliefheb bers uit het hele land hebben verspreid over drie dagen deelgenomen aan het uitgebreide pro; gramma van tentoonstel lingen, films, workshops, interactieve projecten, fotowedstrijden, netwerk activiteiten en fotoroutes. Ook de weken na het openingsweekend was het onverminderd druk op de tentoonstelli'ngs- locaties. Nu het festival bijna ten einde loopt en Schiedam kan nagenie ten van een kleine 5000 bezoekers is het moment aangebroken om terug te blikken op het succes van het festival. Dat wordt zondag dus gedaan in de Havenkerk. Ouderen dragen steentje bij aan social sofa SCHIEDAM - In Oost wordt momenteel hard gewerkt aan een nieuwe social sofa voor de wijk. Deze is door wijkbe- woonster Lucia van der Roest aangevraagd en zal een plek krijgen in het Marconiplantsoen. Afgelopen woensdagmid dag zijn de bezoekers van de Argos-Dagbehan- deling in Marconihove op bezoek geweest in het mozaïekatelier van Stukje bij Beetje, waar de sofa momenteel wordt beplakt met steentjes. Zij hebben enthousiast meegewerkt en zijn heel blij dat ze straks voor hun pand kunnen neer strijken op deze mooie sofa. Als er nog wijkbe woners zijn die ook graag willen meewerken aan het mozaïeken dan zijn zij de komende maanden welkom op dinsdag- en woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Sneller ingrijpen als jeugd ontspoort De gemeente krijgt straks miljoenen van de overheid om een regierol in de lokale jeugdzorg te spelen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Muziekver eniging St. Radboud, het Promskoor Schiedam en het Don Bosco Koor speelden afgelopen zondag de pan nen van het dak van de Jaco- buskerk in een gezamenlijk concert. In een bomvolle kerk zon gen beide koren, uit eigen repertoire en speelde het orkestN enkele muziekstuk ken ter voorbereiding op een concours later deze maand. Er was nog een bijzondere toegift in de vorm van een compleet zangstuk, waarbij ook de orkestleden vocaal van zich lieten boren. Zo wel het Don Bosco Koor als St.Radboud, waar ook het „Op dit moment zijn er veel instanties bij de jeugdzorg betrokken, waarbij het ge vaar is dat kinderen tussen wal en schip vallen zonder een centrale regie", zegt wethouder Stam. „Dat moet en kan beter." Schiedam gaat dat doen met een betere structuur: één gezin, één plan en één casemanager. Niet langer achteraf kijken hoe het mis is gelopen maar actief zoeken naar oorzaken aan de voorkant. Daar wordt anders dan nu de hele fa miliesituatie bij betrokken. Door een integrale aanpak met één gezin, één plan en één loket kan eerder en beter ingegrepen worden. Door de overheveling krijgt de gemeente naast geld ook verantwoording voor de zorgketen. Die loopt van een melding bij de huisarts of schooljuf naar instanties voor 'zware zorg'. Door eer der in te grijpen kunnen de kosten beperkt worden. Dat kan Schiedam niet in haar eentje en daarom worden in de regio Rotterdam afspra- Promskoor onderdeel van is, hebben hun oorsprong in de Jacobuskerk. Dat maakte het een bijzonder concert in het prachtig gerestaureerde rijksmonument in Kethel. ken gemaakt over de jeugd zorg. Bij een kleine gemeen te als Goedereede is bij één uit-huis-stélling namelijk het geld al op. Hoewel het een grote klus is - zijn handen jeuken maar het kö§t hem ook sla peloze nachteii - ziet Stam de nieuwe plannen als een kans om de jeugdzorg beter te regelen. Meer samenwer king levert resultaten op. Kijk maar naar een proef in Nieuwland waar het wijkon- dersteuningsteam (WOT) met hulpverleners van wijk agent tot Werk en Inkomen problemen eerder zien aan komen. Als oud-onderwijzer weet Stam dat de schooljuf als eerste problemen bij een kind en het gezin kan regis teren. „Door vooraf de grote stroom beter te indiceren heb je aan het einde van de rit minder ellende", is zijn overtuiging. Een prachtig gezicht in de gerestaureerde kerk. Volgend jaar viert St.Radboud haar 125-jarrg bestaan. foto: Theo Reyman' De schooljuf kan vaak als eerste problemen bij een kind of het gezin dat daarbij hoort registreren. Door eerder te indiceren is er aan het einde van de rit minder ellende, vindt wethouder Stam. foto: archief weekkrant

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3