Schoenmakers Nieuwe prins en prinses schoenmode Roomboter amandelstaaf 3,- Kip frikandelbroodje 1,- Multikoren polderbrood 2,- Amandelspeculaasj es 200 gram 2 j" Dialoogkleed nadert voltooiing Tien jaar cel voor doodslag Kortlandstraat Alle sporten op één site KNO-artsen geven les Korte Hoogstraat 1 7a Vlaardingen stakker o Verjaardagstaart bestellen? aMwrerlaan Z/ www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 november 2013 5 Het eerstvolgende feest van De Rietzeilers is op 11 januari 2014, het Stekenbal, dat wordt gehouden bij Jotal Music in de Calandstraat. foto: Rietzeilers SCHIEDAM - Ook voor de Schiedamse carnavalsver eniging De Rietzeilers is het seizoen weer begonnen. In het jenevermuseum werd afgelopen weekend bekend welke prins en prinses de kar gaan trekken en dat ble ken Prins Cornelis I en zijn Prinses Bianca te zijn die in het dagelijks leven als Cees van den Berg en Bianca Ouwerkerk door het leven gaan. Zij gaan verenigingen bezoeken en naar de verzor gingshuizen in Schiedam en Vlaardingen om daar het carnaval te brengen. SCHIEDAM - Heeft het ge werkt? Heeft het vervaar digen van het wandkleed 'Het Waait Voetstappen' de dialoog versterkt? Deze en nog meer vragen worden be antwoord tijdens de laatste fase van het knopen van het wandkleed op 15 november in de Grote Kerk. Ongeveer een jaar geleden nam de Stichting Meredia het ini tiatief om een wandkleed te ontwerpen en om dat met behulp van inwoners uit verschillende culturen in de stad tot stand te laten komen. Ruim 250 mensen hebben de afgelopen maan den ongesponnen wol van de schaapskudde aan de Schiedamse Woudweg in het kleed verwerkt. Op 15 november is de Schiedamse gemeenteraad aan de beurt om hun steentje bij te dra gen. De bijeenkomst begint op 15 november om 14.00 uur en eindigt rond de klok van 16.00 uur. SCHIEDAM - Tegen de 27-ja- rige Schiedammer Jeffrey P. eist de aanklager onlangs tien jaar cel voor het dood slaan op 11 januari met een hamer van zijn stiefvader Jorge Guttierez Ormea. De 54 jaar geworden Schiedam mer van Peruaanse komaf overlijdt enkele dagen later aan hersenletsel. De man had een gebroken onderarm - waarschijn lijk van het afweren van de klappen - en gebroken ribben. De - volgens des kundigen - aan een 'chro nische cannabistoxitatie' lijdende Schiedammer met een blanco strafblad heeft bekend meermaals op de man te hebben ingeslagen. „Ik moest dè hamer uit zijri schedel trekken," zou hij na afloop tegen zijn jongere broer hebben gezegd. Én: „Ik heb hem gelegd." Verdachte: „Nee, ik zei 'Ik ben bang dat ik hem heb gelegd'. Het ge beurde tijdens een gevecht. Ik had niet de bedoeling om hem dood te maken." Al vanaf het moment dat de man een relatie krijgt met zijn moeder, botert het niet tussen de verdacht, zijn moeder en stiefvader. Als hij uit huis wordt gezet wordt Jeffrey woest en verhefti- gen de scheldkanonnades. „Jorge gaat de as van zijn dode moeder opeten, voor dat hij zelf gaat," mailt Jef frey hem. Hij wil zijn kost geld terug, dat voor hem zou worden gespaard. Als hij dreigt zijn baan kwijt te ra ken, vreest Jeffrey voor zijn uitkering omdat hij nergens staat ingeschreven. Volgens eigen zeggen gaat hij die dag thuis langs om zijn boks- handschoenen te halen. De stiefvader zou hem hebben aangevallen met de hamer en hij pakte die af. SCHIEDAM - Om Schiedam- bieders te informeren over SCHIEDAM - Ken aantal KNO- kan worden, want SCHIEDAM - Om Schiedam mers op een snelle en over zichtelijke manier -kennis te laten maken met verschillen- i de sporten heeft de gemeen te de website www.schie- damsport.nl gelanceerd. Maandag 25 november tus sen 19.30 en 21.00 uur wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd om sportaan- bieders te informeren over de mogelijkheden van de site. Hier kunnen sportaan- bieders gratis hun sportac- tiviteitenaanbod plaatsen en kunnen bewoners zich gratis aanmelden, door een persoonlijk account aan te maken (sportpas). De bij eenkomst wordt gehouden in het Stadskantoor. SCHIEDAM - Een aantal KNO- artsen van het Vlietland Zie kenhuis geeft voorlichting op basisscholen in de regio. Het doel is om kinderen zich bewust te maken van het feit dat zij gehoorschade op kunnen lopen door te luiste ren naar (te) harde muziek. Ook wordt er verteld hoe gehoorschade voorkomen kan worden, want eenmaal opgelopen gehoorschade is blijvend. Scholen die ook geïnteres seerd zijn in een voorlich ting voor de groepen 7 of 8, kunnen contact opnemen met de afdeling KNO van het Vlietland Ziekenhuis via telefoonnummer 010- 893 93 93. De rechter vindt het vreemd dat Jeffrey nu pas met dat verhaal komt. Uitspraak over twee weken. foto: wm MEPHISTOM WALDLAUFER RfHDE zie www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 14 t/m woensdag 20 november WIJ helpen zwerfdieren. Helpt u mee? Kijb voor onze actuele hulpactie op: www.dierennood.nl Stichting Diererinood

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5