Aret schrijft boek over Het Boek van de Week 12,5 jaar Post Scriptum Aanleg van gratis glasvezel is van start in de wijken Groenoord en Nieuwland! Nog even genieten van de tram die vaak voorrijdt 6 passage: SCHIEDAM www.passageschiedam.nl CIF Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 11 «a HP*| MMM jjT1" Ruud en Anja vieren 12,5 jaar Post Scriptum met een boek: Goed Bezig. Sjef Hendrickx maakte de illustraties, foto: Rob Kamminga O www.nieuwestadsblad.nl Hij verkocht er in de afgelopen 12,5 jaar tienduizenden, nu geeft hij er ter gelegenheid van zijn koperen jubileum zelf één uit. In Goed Bezig geeft Ruud Aret de lezer een kijkje in zijn boekhandel en de klanten die er kwamen en komen. Door de redactie SCHIEDAM - Goed Bezig be staat uit achttien verhalen waarmee Ruud Aret telkens een stukje geschiedenis van zijn boekhandel prijsgeeft. Toen twee jaar geleden het, 12,5 jarig jubileum van boekhandel Post Scriptum in zicht kwam, kwamen vanzelf de verhalen naar boven, licht hij de reden om te gaan schrijven toe. Verha len die al jaren in zijn hoofd zaten kwamen op papier te recht en gaandeweg werden steeds meer anecdotes opge tekend. Naast klanten, is er in het boek oek veel ruimte voor schrijvers. Aret was na melijk jarenlang één van de drijvende krachten achter de Zondag Literair-sessies die samen met de "biblio theek werden georganiseerd in het toenmalige filiaal in Noord. „De meesten hadden er wel zin in, maar je had er wel eens een nukkige tus sen zitten. Die blijft dan ook meteen hangen", glimlacht Aret. Met sommige schrij vers bouwde Aret door de jaren heen een mooie band op, zoals met Bart Chabot die juist zijn winkel uitkoos om er de tweede druk van zijn poëziebundel in te pre senteren. Maar ook voor veel klanten is Aret -en met hem zijn vrouw Anja- door de jaren heen veel meer dan zomaar een boekverkoper geworden. „Bij sommige komen we zelfs over de vloer. Het con tact met velen is zeer goed", beamen de twee. Post Scrip tum is in de 12,5 jaar dat het nu bestaat, daarvoor heette de winkel Mercurius en was Aret er medewerker, een echt familiebedrijf je geble ven. De kinderen van Ruud en Anja hebben echter geen ambitie het ooit over te ne men. „De jongste heeft hier wel op zaterdag gewerkt, de oudste een tijd twee keer per week, maar we kunnen altijd een beroep op ze doen als dat nodig is." Inmid dels is medewerker Gerben de Bruijn (alweer tien jaar in dienst) ook bijna familie geworden. Thuis praten de twee echter zo min mogelijk over het werk. „We kunnen werk en privé prima schei den en Ruud nog wel wat beter dan ik", bekent Anja, die tijdens vakanties nog wel eens een belletje met de boekhandel wil plegen. Vrijdag 29 november wordt vanaf 20.30 uur Goed Bezig gepresenteerd in de winkel in Hof van Spaland. SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor de lezers van het Nieuwe Stads blad. Deze week is dat 'Wan neer de mieren schreeuwen' van Alex Boogers. Op 1 februari 2003 over- leedt de 13-jarige Sedar Sca res aan zijn verwondingen na beschoten te zijn op een parkeerdek in Rotterdam- Zuid. Nu, tien jaar later, heeft auteur Alex Boogers zich over deze tragedie ge bogen en het bewerkt tot een mooie novelle. Boogers ver telt hët verhaal via de neef van Sotrates, zoals Sédar ANBO-NIEUWS in het boek genoemd wordt. Gabriel is taxi-chauffeur en vertelt de ik-persoon na een rit het verhaal van zijn familie. Een familie die de warmte van Kaap-Verdie nog in zich heeft, maar die voor een beter leven naar Nederland getrokken zijn. Heimwee ligt op de loer, zeker bij de mannen. Als zij weggaan, moeten de moe ders het alleen rooien. Hët boek is ook een eerbetoon aan Socrates' moeder, Ma ria, die flrie kinderen moet opvoeden, maar twee baan tje moet hebben om rond te komen. Gabriel vertelt het verhaal van Socrates zijn jeugd en het verhaal van de laatste dag. Vooral in die laatste stukken voel je de tragedie aankomen. Ook in een voor zijn doen wat korter verhaal kan Boo gers goed zijn stijl tonen. Hij weet je wel een paar keer per bladzijde te verrassen met zinnen waar je over na kan denken en wat aan hebt. En eigenlijk zonder senti mentaliteit weet hij je met dit boek 'erg te ontroeren. Vooral de laatste pagina's houd je regelmaat je adem in. Je weet dat het niet goed afloopt, maar dat hoop je toch. Een monument. Cijfer 9 J Volgende week is het uit met de pret. Dan is de Woudhoek weer aange wezen op alleen lijn 21 die overdag tot 19.00 rijdt. Het'zal heel erg wennen zijn. Natuurlijk zijn wij lekker verwend de afgelopen maanden. Heerlijk niet op de klok te hoeven kijken, je gaat gewoon naar de halte en binnen een paar minuten komt de tram voorrijden. Als ik kijk naar de afgelopen wekén betrap ik mij erop dat ik veel meer gebruik heb gemaakt van het OV dan normaal. Maar als ik denk aan al die mensen die echt afhankelijk zijn van het OV. Voor hen worden de dagen weer korter, men zit meer thuis. Dat wordt voor hen weer echt afzien. Kerkbezoek op zondagochtend? Veel moeilijker. Jammer, want de oplossing is zo gemakkelijk. Laat lijn 24 in de avond en op zondagmorgen een lus maken in de Woudhoek, extra reistijd ongeveer 3 minu ten en voila het probleem van het aanslui tende busje is opgelost. Het mes snijdt aan twee kanten, want ook de bewoners van Sveaparken kunnen nu prima naar Holy toe. Snel en goedkoop. Denk ik hierover te gemakkelijk? Nee hoor, het is gewoon de beste oplossing, maar volgens mij een prin cipekwestie. Stadsregio, RET, gemeente en dé politiek: niemand wil bakzeil halen. Het resultaat zal straks zichtbaar zijn: lege trams en ik zal meer gebruik gaan maken van mijn brommertje. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) 18 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN OA^' ACTIVITEITEN DECEMBER Zondag 1 december KOOPZONDAG Met Liedjesschoorsteen en Speculaas Versier Terras! Zondag 15 december KOOPZONDAG Met muziek van De IJsbrekers! Zondag 22 december KOOPZONDAG VOOR KERST Met Snowy de Sneeuwpop en muziek! Ma. 23 en Di. 24 december INPAKACTIE VOOR KERST Met cadeauballonnen! Zondag 29 december KOOPZONDAG Sinds een aantal weken is de aanleg van glasvezel van start gegaan in de wijken Groenoord en Nieuwland. De eerste straten zijn inmiddels voorzien van glasvezel. In Groenoord en Nieuwland wonen veel bewoners in een appartement of een flatwoning. Voor hoogbouw zijn -er twéé manieren om een woning aan te sluiten op glasvezel; binnendoor via de meterkast of buiten langs de gevel. De aannemer overlegt 'vooral met de WE of woningcorporatie over de beste manier van aansluiten. Als een woning buiten langs de gevel wordt aangesloten dan bevestigen de monteurs de glasvezelkabel aan de buitengevel. Dit betékent dat zij het meeste werk uitvoeren met een hoogwerker. Om de aansluiting in de woning te maken, boort de monteur een gaatje in de gevel. Vervolgens trekt de monteur de kabel door naar de plek waar de glasvezel afgemonteerd wordt. Dit' is meestal' naast de bestaande coax(kabel) aansluiting. Als de aansluiting binnendoor via de meterkast wordt aangelegd, dan komt de glasvezelkabel via de kruipruimte binnen. Vervolgens maakt de aannemer een kabeldoorvoer vanaf de meterkast van de woning op de begane grond én wordt de. glasvezelkabel door de meterkast van allé bovenliggende woningen getrokken. Van verdieping naar verdieping en van meterkast naar meterkast: Om dit te realiseren is het ■van belang dat alle bewoners die boven elkaar wonen gelijktijdig thuis zijn. Zo kan in één keer een kabeldoorvoer van beneden naar boven voorzien worden van glasvezel. Wilt u zich aanmelden voor een gratis aansluiting? Of wilt u meer weten over de aanleg in Schiedam? Kijk dan op www.schiedamblijftthuis.nl. Schiedam Dé aansluiting voor supersnel internet j voordelig bellen j interactieve tv

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11