Woonplus Besparen om te kunnen blijven investeren Wat is uw beeld van uw woningcorporatie? I AlgemeenjJI Reputatie-onderzoek Woonplus Onderhoud Aankondiging volgorde aanpak Wetenschappersbuurt EP Woonplus verhuurt bijna 12.000 woningen en werkt met veel organisaties samen. Voor een goede relatie met klanten en organisaties is een goede reputatie belangrijk. Hoe kijken huurders, kopers en samenwerkingspartners tegen Woonplus aan? Wat voor reputatie heeft Woonplus bij bijvoorbeeld de huurders verenigingen, de gemeente en zorginstellingen in Schiedam? Om daar een goed beeld van te krijgen en de dienstverlening te verbeteren, laat Woonplus in de maanden december en januari een Reputatie-onderzoek uitvoeren. Het onderzoeksbureau Motivaction Interna tional uit Amsterdam voert het Reputatie- onderzoek uit. Motivaction onderzoekt het beeld dat huurders, kopers en samen werkingspartners hebben ten opzichte van de activiteiten, prestaties en de maat schappelijke taken van Woonplus. Ook wordt onderzocht welke verwachtingen deze groepen hebben. De onderzoekers maken daarvoor gebruik van onder andere digitale vragenlijsten via internet en persoonlijke interviews. Uw medewerking Bent u huurder van Woonplus of een medewerker van een organisatie die met Woonplus samenwerkt en ontvangt u een email van Motivaction? We hopen dan op uw medewerking. De email bevat een link naar de vragenlijst op internet. Ook kan het zijn dat u telefonisch wordt benaderd door een medewerker van Motivaction. Natuurlijk gaat het onderzoeksbureau vertrouwelijk met uw antwoorden om en worden deze alleen gebruikt om de reputa tie van Woonplus te meten. Vragen Mocht u vragen hebben over het Rëputatie- onderzoek, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Communicatie van Woonplus via (010) 20 45 100. Woonplus wil ook in de toekomst als sociale verhuurder met goede en betaal bare woningen in Schiedam actief blijven en voert daarom opnieuw een bezuinigingsronde door. Om te kunnen blijven investeren in de kwaliteit van het woningbezit moeten de bedrijfskosten omlaag met 7 miljoen euro per jaar. Alleen zo lukt het Woonplus de verhuurdersbelasting en saneringsheffing te kunnen betalen én de dienstverlening aan haar huurders op peil te houden. Keuzes maken De woningmarkt is veranderd en het Rijks beleid, zoals de verhuurdersbelasting en de saneringsheffing slaan de financiën van Woonplus uit het lood. Directeur-bestuurder Bob Venhuizen: "Het wordt financieel heel moeilijk om onze ondernemingsdoel-' stellingen te kunnen realiseren. In onze meerjarenbegroting 2014 moeten wij 7 miljoen euro op jaarbasis goed maken om ook in de toekomst kwalitatief goede en betaalbare woningen te kunnen aanbieden aan schiedammers. Stil zitten is voor ons geen optie, we moeten daarop anticiperen." Zorgvuldige aanpak Bob Venhuizen: "We staan voor de uitdaging om begin 2014 een op de toekomst geijkt ondernemingsplan gereed te hebben dat door onze toezichthouders akkoord is be vonden. Dat gebeurt in nauw overleg met onze toezichthouders en andere stakehol ders. In dat traject wordt duidelijk welke beleidsaanpassingen we gaan doorvoeren. Dat geldt ook voor het aantal formatie plaatsen. De intentie is om in het tweede kwartaal van 2014 over te gaan tot het uit voeren van de maatregelen." Blijven werken aan woonwensen van Schiedammers Woonplus zet zich samen met de gemeente in voor een aantrekkelijke woonstad. .Woonplus richt zich met name op huur woningen voor huishoudens met een laag inkomen. Het vernieuwen van het woning- bezit vindt plaats door een combinatie van ingrepen als sloop, nieuwbouw, verkoop en renovatie. Bob Venhuizen: "Het lijkt misschien vreemd, besparen om geld uit te geven. De bezuinigingsslag is noodzakelijk om ook in de komende jaren te kunnen blijven in vesteren in de kwaliteit van ons woningbezit. De kwaliteitsverbetering levert namelijk op termijn meer financiële ruimte op. De woningen vertegenwoordigen een bepaalde waarde. Die waarde is belangrijk voor de financiële beoordeling van Woonplus en daarmee de ruimte om nieuwe leningen aan te trekken voor investeringen. Boven dien draagt een kwaliteitsverbetering bij aan de verhuur- en verkoopbaarheid van onze woningen." De gemeente Schiedam, Woonplus en huurdersorganisaties SOBO en BVSO werken al enige tijd aan de ontwikkeling van een gebiedsvisie voor de Wetenschappersbuurt (buurt 15) in Schiedam-Oost. In een gebiedsvisie wordt de toekomstige inrichting van de buurt weergegeven. Er wordt antwoord gegeven op vragen zoals: Wat voor type woningen gaan we bouwen, Wat mag het gaan kosten, Voor wie gaan we bouwen en Hoe ziet de planningen en fasering eruit? Nieuwsbrief Deze week hebben de bewoners van de Wetenschappersbuurt de eerste nieuws brief 'Wetenschappersbuurt, gebiedsvisie Schiedam Oost' ontvangen. Hoewel de gebiedsvisie nog in ontwikkeling is, is inmiddels wei bekend in welke volgorde Woonplus de eigen complexen aanpakt. Deze volgorde komt uitvoerig aan.de orde in de nieuwsbrief. Eerste fase In oktober 2014 start Woonplus met fase 1. Bewoners uit 4 complexen o.a. aan de Fultonstraat, Morsestraat, Bellstraat en Büys Bailotsingel moeten dan officieel uitverhuizen. De uitverhuizing gebeurt volgens het Stedelijk Sociaal Plan. Dit plan regelt de rechten en plichten van huurders die te maken krijgen met sloop. Huurders van de Fultonstraat 5a t/m 21 b, Morsestraat 33 a t/m 33 c en Beltstraat 12 a t/m 15, Fultonstraat 30 t/m 36 c en Morsestraat 29 a t/m 29 c kunnen al eerder, in 2014 vrijwillig verhuizen met een urgentie. Nieuwsbrief downloaden Meer informatie over de dit onderwerp vindt u in de nieuwsbrief. Die u kunt downloaden via www.woonplus.nl. Bob Venhuizen, directeur-bestuurder Woonplus Algemeen Vateriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woohplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 18 december 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12