Schiedam in het kort -=S-S 35% GiUNL KWALIT BINNENZONWERING RAAMDECORATIE Rolluiken mm jggfsSt KORTING Expositie 'Veelzijdigheid' Piet Paaltjens- wandeling Geloven in Schiedam Inloopconcert in de Grote Kerk Decemberactie Nieuwe Passage Rondleiding door Schiedam Laatste keer Unicef in AH Knutsel je kerst versieringen BIJ M00I&M0RE! 7öpform LEOLUX gratis meten en monteren ROLLUIKEN MET GRATIS S0MFY MOTOR 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 18 Celliste Mayke Rademakers en pianist Matthijs Verschoor spelen vrijdagavond 29 november hun programma La Furia in de Westvestgo-kerk. „En dat staat voor woede en hartstocht", zegt Matthijs Verschoor. „We spelen Spaanse en Latijns-Amerikaanse stukken van onder meer Manuel de Falla en Joaquin Rodrigo." Aanvang is 20.15 uur in de kerk tegenover molen De Walvisch. Tickets en info: www.westvest90.nl en 010-4260756. foto: Westvestkerk Vanaf donderdag 28 novem ber is de expositie 'Veelzij digheid' te zien in de Bibli otheek Schiedam aan het Stadserf 1. Paul Mekking, afscheidnemend voorzitter van de Raad van Toezicht van de Bibliotheek Schie dam heeft deze expositie samengesteld uit zijn privé- kunstcollectie en uit de col lectie werken van het Cen trum voor Beeldende Kunst Schiedam. Tegelijk met de officiële ope ning van de expositie heeft Mekking zijn leven in beeld gebracht met een persoon lijke keuze aan boeken en andere kunstwerken. De Bibliotheek Schiedam is in 2013 de samenwerking met het CBK aangegaan. Zes keer per jaar nodigt de Bibliotheek Schiedam een gastcurator uit. Deze heeft bij het selecteren van de kunstwerken van het CBK, de opdracht te focussen op Schiedam. Voor de laatste keer dit jaar wordt er zondag 1 december weer een Piet Paaltjenswan- deling gelopen vanuit Pand Paulus langs plekken en gebouwen in de historische binnenstad die een rol van betekenis hebben gespeeld in het leven van Francois HaverSchmidt (1835-1894), beter bekend als Piet Paal- tjens. Deelname is gratis; vertrek en eindpunt is Pand Paulus, Korte Haven 125. Aanslui tend wordt er een bezoek gebracht aan de overzichts tentoonstelling Feest der Kunsten: een bijzonder kleurrijke tentoonstelling waarmee Stichting Kunst- Werkt de kunsten viert. Aanvang 15.30 uur. Per 1 december start een nieuw radioprogramma: Geloven in Schiedam. Ie dere zondag wordt dit pro gramma uitgezonden via de zender van Radio Schiedam, kabel 93.1 en ether 95.1. Onderdelen van het pro gramma zijn: muziek, agen da en nieuws uit de kerken, een kinderverhaal, een over denking en een interview. In de Grote Kerk is zaterdag 30 november het Don Bosco Koor uit Schiedam-Noord te gast voor het wekelijkse inloopconcert. Dirigent Rob Poels heeft een mooi koor- programma samengesteld. Aanvang is 15.00 uür en de toegang is vrij. De winkeliers van de Nieu we Passage organiseren van donderdag 28 november tot en met zondag 22 december weer een leuke december actie voor de klanten. Bij elke aankoop, ongeacht de hoogte van het bestede be drag, ontvangt de klant een kraskaart. Wie driemaal de tekst 'gefeliciteerd! prijs!' ziet, kan zijn kaart meteen inwisselen bij de betreffen de winkeliers. Gekozen kan worden uit een verrassingspakket voor hem of haar bij Douglas, een tasje gevuld met lekkers bij Parti, een flanellen pyjama van Limar bij Bee Free, een ban ketletter of kerstkrans bij de Hema, een lekkere lunch bij Jenny's Koffiecorner of een fleurig boeket of kerststukje bij Zahra Bloemen en Plan ten. Gilde Rotterdam organiseert donderdag 12 december om 14.00 uur een rondleiding door historisch Schiedam. Schiedam is als stad ou der dan Rotterdam en dat willen ze graag weten. De wandeling gaat langs de 'sterke vrouwen' Aleida en Liduina, branders en jene ver. Startpunt is de ruïne Huis te Rivière en de kosten zijn vier euro per persoon. Vooraf aanmelden via: 436 28 44. Het Schiedamse Unicefco- mité staat vanaf zaterdag 30 november weer drie zater dagen bij de AH in Spaland om mooie (kerst)kaarten en cadeaus te verkopen. Met de slogan 'Wij gaan voor- nul' hoopt Unicef de kindersterf te omlaag te brengen. Het is het laatste jaar dat Unicef op deze manier haar kaarten en cadeaus verkoopt; vanaf vol gend jaar produceert Unicef zelf geen artikelen meer, maar gaat zij over op eep an der verkoopmodel. Hierdoor is dit ook het laatste jaar dat de Schiedamse vrijwilligers de Unicef-artikelen verko pen. Op de zaterdagen 30 november, 7 en 14 decem ber is iedereen welkom bij de kraam. Heb je ook zo'n zin in de kerstdagen? Maak dit jaar al je kerstversieringen zelf! Op zaterdag 7 december tussen 14.00 en 17.00 uur organiseert de cultuurscout samen met de Schiedamse kunstenaar Esther van der Eerden in dè CS Project ruimte, Stationsplein 10, de workshop kerstversieringen maken. De workshop is voor iedereen vanaf 12 jaar en be draagt 3 euro. Aanmelden via: ineke@stichtingmooi- werk.nl Topform als je van desiqn met een tikkeltje lef houdt .1ntroductieprijs"Van1899riu1699,- Dat geeft direct sfeer en maakt bli)- Felizia een unieke bank, die een absoluut topcomfort verenigt met een toegankelijk design FEL Z A Escudostraat 7, Barendrecht tel. 010-420 41 45 ma 13,00-17.30- dit/m do 930-17.30 vr. 930-21.00 za 10.00-17.00 uur WOONBOULEVARD BARENDRECHT

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18