ACADEMIE ©©©O©©© ©O ©o© o©@ et e vrijwilligers van start Wat GA jij doen? Vrijwilligers "Vrijwilligers zijn overal in onze stad. Zij maken het verschil voor de inwoners van Schiedam." JOHAN GRIJZEN Wethouder vrijwilligers in Schiedam graag iets terug door goede training en opleidingsmogelijkheden hij de vrijwiliigersacadem e. MARIO STAM Wethoudfc. Een greep uit het cursusaanbod Wil jij je verder ontwikkelen als vrijwilliger? Het Servicepunt Vrijwilligers Schiedam stelt je als vrijwilliger/mantelzorgerin de gelegenheid om GRATIS Informatie en inschrijving: www.vrijwilligersschiedam.nl 010 7146380 Servicepunt Schiedam Werven en binden van vrijwilligers Veel organisaties hebben tegenwoordig te kampen met te weinig vrijwilligers of een sterk vergrijsde vrijwilligers- groep. Dan wordt het zaak om nieuwe vrijwilligers te werven en te binden aan de organisatie. Hoe pak je dat aan? Daar"krijg je antwoord op tijdens deze cursus. Word jij een ervaren vergadertijger? Zinvol en leuk vergaderingen is het doel: snel, leerzaam en met goede eindresultaten. Door deel te nemen aan deze cursus word jij een echte vergadertijger! Fondsenwerving: voor een goed plan is altijd geld! Wij starten met een informatiebijeenkomst over fondsen en sponsorwerving. Hierna kan men kiezen üit een cursus fondsenwerving, sponsoring of crowdfunding waarin organisaties een plan maken om dat te kunnen presenteren aan de fondsen c.q. sponsoren. Sociale hygiëne Werk jij in een organisatie waar alcohol wordt geschon ken, dan kom je in contact met verschillende soorten mensen. Tijdens de, cursus Sociale Hygiëne leer je hoe je in de praktijk omgaat met alcohol-, drugs- en gokproblemen. Word Excel Powerpoint Prezi Wil jij van digibeet naar digiweet? Neem deel aan een van onze cursussen. Tot zes maanden na de cursus kun je vragen stellen aan de docent. Bedrijfshulpverlening Tijdens deze cursus leer je om als bedrijfshulpverlener op te treden. Bedrijfshulpverleners zorgen dat er snel en effectief hulp wordt geboden bij incidenten, zo nodig totdat brandweer, ambulance en politie zijn gearriveerd. Ook binnen vrijwiligersorganisaties is bedrijfshulpverle ning onontbeerlijk. Financieel beheer voor besturen en penningmeesters In deze cursus krijg je concrete tips voor een gezonde financiële organisatie van uw vereniging of stichting. Aan de orde komt onder meer: taken van de penning meester, balansbegrippen, wettelijke eisen aan een jaarrekening, afschrijven en reserveren, verschil tussen kosten/ opbrengsten en uitgaven/ inkomsten, adminis tratie d.m.v. een boekhoudprogramma en begroting. Spreken in het openbaar! Is spreken in het openbaar een grote of kleine uitdaging voor je? Op een prettige, ontspannen manier gaan wij met elkaar aan het werk om te zorgen dat spreken in het openbaar gemakkelijker voor je wordt. Jij vraagt, wij doen: ontwerp zelf je eigen cursus! Heb jij een goed idee voor een cursus of training? Wij nodigen jou van harte uit contact op te nemen met ons om te kijken hoe wij deze cursus/ workshop kunnen realiseren. Schroom niet en bel nu!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23