Lieve knuffeldoos zoekt baas Wie wordt de nieuwe sportkampioen? Seelaar en Elenbaas 40 jaar actief in Schiedam Grote (Kerst)Markt Rotaryleden lichten voor 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2? november 2013 25 SCHIEDAM - Voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Schiedam, za terdag 4 januari, vindt de uitreiking van de sportprij- zen voor Sportman of Sport vrouw, Sportploeg en Talent van het Jaar plaats. Dit jaar is het voor het eerst mogelijk voor Schiedam mers om hun stem uit te brengen. Tót en met 11 de cember kan iedereen stem men op zijn of haar Schie- damse kampioenen via www.gemeenteschiedam. nl/sportenrecreatie. De sportprijzen worden net als vorig jaar door wethou der Gouweleeuw (sport) uit gereikt in de Hagazaal van het Stadskantoor. Uit alle aanmeldingen heeft een vakjury bestaande uit vertegenwoordigers van dè regionale (sport)pers per categorie drie kandidaten gekozen waarop inwoners (online) hun stem uit kun nen brengen. SCHIEDAM - Ed Seelaar startte in januari 1973 een fysiothe- rapiepraktijk aan de Nieuwe Damlaan. Een jaar later sloot Hans Elenbaas zich bij hem aan. Dat was de start van Fysiotherapie Seelaar en Elenbaas aan de Warande, in 1979 gevolgd door een verhuizing naar de Oostsin gel. Ook dat pand werd te klein, zodat er in 2002 een verhuizing terug plaatsvond naar De Nieuwe Damlaan, in hét Schiewaegh-gebouw waar de praktijk uitgebreid werd met Pelvicum bekken- fysiotherapie, oefentherapie Mensendieck en logopedie. Naast de praktijk hadden beide heren allerlei neven activiteiten. Zo stond Elen baas, later ondersteund door Seelaar, aan de wieg van het Capri-programma voor hart revalidatie, waren beide als dpcent verbonden aan de Rotterdamse opleiding voor fysiotherapie, was Seelaar de eerste manueeltherapeut in Schiedam en Elenbaas de eerste bedrijfsfysiothe- rapeut. Na 40 jaar kijkt Seelaar tevreden terug: in veertig jaar tijd veranderde zijn solo-praktijk in Parame disch Centrum De Nieuwe Dam, met 16 collega-thera peuten. In de loop der jaren is er veel veranderd. Binnen het vak zijn er veel specia lisaties bijgekomen, buiten het vak is de grootste veran dering dat mensen nu zon der verwijzing naar de fysio kunnen voor consult en be handeling. Een aantal jaren geleden was er altijd een verwijzing nodig was van een arts. Na 40 jaar gaan de starters van de praktijk nog steeds elke dag met plezier naar het centrum om - sa men met hun team - mensen actief en zo pijnvrij mogelijk in beweging te houden. Keri wacht op eeri nieuwe baas in dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan. Wie komt er eens naar haar kijken? foto: Rick van Helden SCHIEDAM - In dierentehuis Hargahoeve wacht poes Keri op een nieuwe baas. Keri is een vrolijke jonge poes van ongeveer één jaar oud. Spe len en knuffelen zijn haar grote hobby's. Maar kenne lijk is eten er ook één, want ze is wel een beetje te dik. De medewerkers verwach ten dat dat euvel snel ver holpen is als ze een eigen huisje heeft. Keri kan verder rennen als de beste en is het liefst in de buurt van men sen. Wie komt er eens naar deze gezelligerd kijken? SCHIEDAM - De Grote Markt wordt van 12 tot^en met 23 december omgetoverd tot Grote Kerst Markt. Leuke kerstgeschenken zijn deze periode te koop bij de houten huisjes, in de hore- capaviljoenen op het plein is eten en drinken te krijgen. Talentproof en andere bands zorgen voor de live muziek en een gezellige sfeer. Donderdag 12 december ontsteekt burgemeester La- mers hier traditiegetrouw de lichtjes in de kerstboom en is er daarna weer choco lademelk en samenzang. De kerstmarkt is er vervolgens van 12 tot en met 23 decem ber en op zaterdagen ook in de Lange Kerkstraat. SCHIEDAM-Rotaryclub Schie dam en Schiedam-de Veste organiseren donderdag 28 november de jaarlijkse be- roepenvoorlichting voor Schiedamse leerlingen van Scholengemeenschap Spie- ringshoek, Lyceum Schra- venlant en het Stedelijk Gymnasium. Op deze avond kunnen 320 leerlingen tij dens 2 lesuren in gesprek gaan met 50 voorlichters uit de diverse beroepsgroepen. Allerlei vakgebieden zijn vertegenwoordigd: van ad vocatuur tot verloskunde. De aanmelding gaat via de deelnemende scholen en de voorlichting vindt dit jaar plaats in het nieuwe gebouw van Lyceum Schravenlant. THE Meer informatie over Paramedisch Centrum De Nieuwe Dam: www.denieuwedam.nl. foto: Elenbaas&Seelaar r<ms

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25