JUMPER 3+1 de Suikerzoet Filmfestival: vier dagen lang kijkfeest Mooiste foto van de Proveniersbrug Vergadering van de Kindergemeenteraad Vari de lezer: 'winterslaap amfibieën verstoord' 's-Gravelandse- weg weer open Springwedstrijden GRATIS Per Pot 1,95 2 potten 2,95 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 33 P. van Velzen maakte volgens de gemeente de mooiste foto en won een IPad Wlini. foto: Van Velzen SCHIEDAM - De beste foto van het terugplaatsen van de Proveniersbrug is volgens de gemeente Schiedam ge maakt door P. van Velzen van de Sodafabriek. Zijn foto is nu onderdeel van de fotocollectie van het ge-1 meentearchief Schiedam en hij kreeg als beloning een Ipad Mini van de gemeente. De brug kwam in september geheel vernieuwd terug en voer door de Lange Haven naar zijn plaats naast het Proveniershuis. SCHIEDAM - De kinderge meenteraad gaat woensdag 27 november in gesprek met de stad. De Kinderge meenteraad praat onder an dere over onderwijs en de sluitende aanpak 0 tot 23 jaar (jeugd). Hierbij staat de volgende vraag centraal: in hoeverre sluiten de instel lingen die zich richten op de jeugd aan op de behoefte van kinderen enin hoeverre weten kinderen die instel lingen te vinden? De raadsleden gaan deze avond in gesprek met kinde ren, ambtenaren en wethou ders, maar ook instellingen op het gebied van jeugd en onderwijs krijgen de gele genheid om. in gesprek te gaan met de Kinderraad. Ge sprekken van 18.00 - 19.00 uur en van 19:15 - 20.15 uur in de Aleidazaal. SCHIEDAM - Met meer dan negentig feelgood films, 14 historische locaties en tientallen vrijwilligers is Schiedam helemaal klaar voor de start van het Sui kerzoet Filmfestival. Van donderdag 28 november tot en met zondag 1 december bevolken een paar duizend filmliefhebbers het gezel lige centrum van Schiedam. „Deze negende editie van het grootste gratis filmfes tival van Nederland, wordt absoluut top", bezweert Edwin Spek, de initiator en organisator van het festival. Het Suikerzoet Filmfestival biedt drama tot komedie, animatie tot korte film. Door dat de historische locaties op loopafstand van elkaar liggen, bekijken de meeste filmliefhebbers meerdere films op een avond. Aan het eind van de avond kun je alles nabespreken in één van de vele (eet) cafés in het Schiedamse stadshart. Suikerzoet Filmfestival sluit aan op een bijzondere expositieserie in het Stede lijk Museum Schiedam, Ik Hou Van Holland, met zes tien Nederlandstalige films. „Heb ik eindelijk een lekker plekje in een sloot langs de Harreweg gevonden en ben in slaap gesukkeld, word ik wakker op het grasveld naast de sloot. Heel veel herrie en gespetter om mij heen en omdat het nog don ker was, wist ik niet waar het vandaan kwam. Ik ben een 3-jarige pad, die tot nu toe een prettig leven had. Aan de hand van mijn vader en moeder heb ik in mijn eerste jaren de gevaarlijke oversteek gewaagd van ons zomerverblijf naar-de sloot waar wij overwinteren. Mijn vader zei dat er zelfs mensen zijn, die ons helpen Daarnaast worden films uit meer dan vijftien verschil lende landen getoond, van Zweden tot Japan. In Theater aan de Schie wordt de zwij gende - en gerestaureerde - film Metropolis gecombi neerd met prachtige muziek die live wordt uitgevoerd door,Andre Heuvelman op trompet, Frido ter Beek op saxofoon en Maud Nelissen achter de piano. Info Op www.suikerzoetfilmfes- tival.nl staat het complete overzicht. SCHIEDAM - De 's-Graveland- seweg is sinds vrijdagmid dag weer open. Dit betekent dat Schiedam-Noord vanaf de stad de gehele winter weer bereikbaar is voor au to's en motoren. De vernieuwde weg loopt vanaf de rotonde Zwa luwlaan tot de Algerastraat. Het fietspad en de rotonde worden vanaf april ver nieuwd. Dit begint in april, autover keer en motoren kunnen in die periode alleen gebruik' maken van deze weg rich ting de binnenstad/A20. Even opletten dus tegen die tijd. als wij weer teruggaan naar ons zomerverblijf en is daar erg blij om. Ieder jaar ko men veel familieleden om, daarom zijn wij erg blij met die hulp. Maar nu worden er sloten uitgebaggerd met helse machines zodat wij wreed wakker worden ge schud en op zoek gaan naar een nieuwe slaapkamer. Veel familieleden overle ven deze zoektocht niet. Ik wil vragen: maak die sloten schoon voordat wij gaan slapen. Onze slaapkamer is dan lekker schoon vóór de overwintering." Namens alle amfibieën, Leen Groen XwMdn vu: www.zwanko.nl Gymnastiekverenigingen Alliantie en Axia organiseerden zaterdag de Individuele Springwedstrijden voor recreanten in de Margriethal. Ruim 190 leden van g verenigingen uit de regio lieten over 29 ronden in een vierkamp van springtoestellen met lange mat, minitrampoline, kast- minitrampoline en kast-plank, hun oefeningen zien. Deze aanbiedingen zijn a leen geldig in onderstaande vestigingen t/m 8-12-2013. Jumper Almere Jumper Maassluis Jumper Hoogvliet Markerkant 1006 Elektraweg 2C Lengweg 29 Almere Maassluis Hoogvliet j T: 036 - 52 98 400 T: 010 - 59 12 361 T: 010 - 41 64 610 elders 4,29 Whiskas Diverse soorten kattenbrokjes. Zak 1 kilo nu vanaf Pedigree Dentastix Multipack hondensnacks. Mini elders 7,19 nu voor 4,es. Medium elders 8,49 nu voor 8.7S. Maxi elders 11,99 mi voor 8,40. ZéBONZO Bonzo Diverse soorten overheertiike hondensnacks. wnilT HOUT KORREL KORftEL elders 9,95 DISCOUNTPRIJS Topper Houtkorrel Bodembedekker voor vogels en knaagdieren. Ook geschikt als kattenbakvulling. Zak a 20 lit Pindakaas voor buitenvogels

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 33