Kleine blonde dood DE KLEINE E DOOD TEN A CONSULT Gratis en persoonlijk advies bij ongewenst verlies van urine of ontlasting voor mannen en vrouwen: 0800-0200364 Suikerzoet Filmfestival Sinterklaas in het theater, kom kijken als sint of piet Wat bespreekt u tijdens het TENA Consult? "Over een speciaal onderwerp praat je graag met een specialist." 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 39 VAN BOUDEWIJN BÜCH William Spaaij speelt Boudewijn in De Kleine Blonde Dood, tien jaar na het overlijden van schrijver Boudewijn Büch. foto: theater aan de schie Tien jaar na het overlijden van één van Nederlands meest gelezen schrijvers Boudewijn Büch, brengt Albert Verlinde Entertainment zijn internationale bestseller De Kleine Blonde Dood naar het theater. Door het theater SCHIEDAM - Het boek diende eerder al als inspiratiebron voor de gelijknamige Ne derlandse bioscoopfilm met Antonie Kamerling in de hoofdrol. In deze musical zal de hoofdrol gespeeld worden door William Spaaij (Ramses en Shrek). Frans van Deursen speelt de rol van vader Rainier. De Kleine Blonde Dood ver telt over het leven van de ar tistieke Boudewijn die een kind verwekt bij zijn oude basisschoollerares Mieke. Hoewel Boudewijn in eer ste instantie niets van zijn zoon wil weten, groeit zijn liefde voor Micky met de dag. Vooral door zijn eigen jeugdherinneringen aan de onmogelijke relatie met zijn door oorlog verscheurde va der Rainer, voelt hij steeds meer de behoefte om voor Micky wel een goede vader te zijn. Juist op het moment dat Bou dewijn zich verzoend heeft met zijn nieuwe lot als va der, valt Micky van de trap en raakt in coma. En wordt Boudewijn door de artsen voor een bijna onmenselijke keuze gesteld, die zijn hart voor altijd zal breken. Info Zaterdag 30 november, om 20.15 uur, is de try out van De Kleine Blonde Dood te zien in Theater aan de Schie, Schiedam. Toegang: 29,00. Kaarten reserveren via: www.theateraandeschie.nl. Van 28 november tot en met 1 december vindt het Sui kerzoet Filmfestival plaats. Tijdens dit vierdaags festi val is er veel te genieten op het gebied van drama en feelgood films. Ook in The ater aan de Schie kunnen gasten op zondag 1 decem ber vanaf 11.00 uur genieten van vier films in de grote zaal. Toegang is gratis. Metropolis met live muziek Het meesterwerk Metropo lis (1927), de beroemdste en meest invloedrijke zwij gende film uit de geschiede nis van Fritz Lang, wordt zondag 1 december in The ater aan de Schie vertoond. André Heuvelman (trom- pet& sounds), Frido ter Beek (saxofoon sounds) en Maud Nelissen (piano) zul ten de film live begeleiden. Wat deze voorstelling boven dien extra bijzonder maakt, is dat Metropólis is in 2010 gerestaureerd en opnieuw is uitgebracht. Speciaal voor het Suikerzoet Filmfestival is deze nog eenmaal te zien. Andere films Om 11.00 uur kunnen film liefhebbers genieten van de film Anna Karenina (2012), met onder andere Keira Knightley en Jude Law. Om 13.30 uur is de film L'Écume des Jours (2013), met on der andere Audrey Tautou, Omar Sy en Romain Duris, te zien. En om 16.00 uur is Leonardo Di Caprio te zien in de film The great Gatsby. SCHIEDAM - Sinterklaas is weer in het land. En zoals ieder jaar komt Sinterklaas ook langs Theater aan de Schie. Woensdag 4 decem ber, om 15.00 uur, kunnen alle kinderen vanaf 4 jaar genieten van de kindervoor stelling Het Paard van Sin terklaas, naar het boek en de' film (Gouden Kalf winnaar voor beste scenario). Kinde ren mogen zich verkleden als Sint of piet. Het Paard van Sinterklaas gaat over de zesjarige Winky Wong (Eefje van Gorkum, bekend als Vallon uit Span- gas), zij komt in Nederland wonen waar haar vader een Chinees restaurant heeft. In het bègin is dat best lastig, alles is anders dan in China. Winky voelt zich alleen, maar dan hoort ze op school over Sinterklaas. En dat je hem om cadeautjes mag vra gen! Winky weet wel wat ze wil: een paard! Maar of dat zal lukken? Het boek en de film Tamara Bos schreef in 2002 een boek met de titel Winky en het Paard van Sinter klaas. De verfilming van dit boek kwam onder de titel Het Paard van Sinterklaas in 2005 in de bioscoop. Deze film was nationaal en inter nationaal een groot succes. Meer dan 350.000 mensen zagen de film en Tamara Bos ontving een gouden kalf voor het scenario. Kaarten reserveren Toegang: 16,00. Kaarten reserveren kan via de thea terkassa, dinsdag van 13.00 - 16.00 uur, telefonisch via (010) 2 467 467, dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur, of via www.the- ateraandeschie.nl. Kinderen kunnen verkleed als sint of piet naar deze voorstelling komen. foto: Theater aan de Schie TM Bel gratis: Ongewenst urineverlies? TENA en uw apotheek zorgen graag voor het beste advies. Daarom is er TENA Consult. Een continentieverpleegkundige staat u graag telefonisch te woord en neemt de tijd om u geheel vrijblijvend, persoonlijk advies te geven en uw vragen te beantwoorden. Wenst u ook advies op maat? Bel dan 0800-02 00 364 (gratis) voor een telefonische afspraak. Of kijk op www.TENAConsult.nl voor meer informatie. Wat is ongewenst verlies van urine of ontlasting precies. Welke vorm heeft u. Wat kunt u doen om het te verbeteren. Tips om gewoon te blijven doen wat u wilt doen. Welke producten zijn er en wat zijn de verschillen. Welk product past het best bij u. 1 op de 4 vrouwen van 35 jaar of ouder krijgt te maken met ongewenst verlies van urine of ontlasting. Toch praat lang niet iedereen er makkelijk over. Joyce merkt dat dagelijks in de praktijk. Zij is continentieverpleeg kundige bij TENA en ziet wat het met mensen doet. "Sommige mensen houden bij alles wat ze, doen rekening met toilet- bezoek. Of ze gaan zelfs uitstapjes vermijden. Gelukkig zoeken de meeste mensen naar een oplossing om gewoon te blijven doen wat ze willen doen. Alleen is dat niet altijd de juiste oplossing. En worden ze toch beperkt in hun doen en laten. Dit hoeft helemaal niet. Vaak kun je met simpele oefeningen je bekken- Joyce, continentieverpleegkundige bodemspieren versterken. Wat in elk geval altijd kan: het product kiezen dat. écht bij je past. Dan kun je alles doen en laten wat je wilt!" Joyce is dan ook blij met TENA Consult. "Als iemand na een TENA Consult weer onbezorgd durft te lachen, ben ik zielsgelukkig." TENA Consult houdt ook regelmatig spreekuren in de apotheek. Kijk op www.TENAConsult.nl voor een TENA Consult Apotheek bij u in de buurt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 39