Zoeken naar vertrouwde kraam St. Radboud valt in de prijzen KLEIN NIEUWS Winterland, superleuk! We zitten er net niet dagelijks Winkeliers blij met markt COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.ni Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 3 Deze week hebben wij het artikel ge lezen over Winterland in Schiedarti op bet Stadserf. Bijna alle kinderen uit onze klas zijn hier al naartoe gegaan, we zitten er nog net niet dagelijks. Wij vinden het superleuk dat je voor 7 euro kunt schaatsen en dan ook nog 2 keer van de glijbaan kunt glijden. Als je aan het schaatsen bent en je wil toch even gaan glijden, dan kan dat. Je geeft je schaatsen af en dan krijg je een stempel met de datum erop. Zo kun je daarna weer lekker verder schaatsen. Al gaat het schaat sen niet altijd bij iedereen even goed, soms valt er iemand. Als je wil, kun je ook alleen gaan glijden, dan koop je daar apart een kaartje voor. Wij vinden het leuk dat er dit jaar nieuwe dingen bij zijn gekomen, zoals de glijbaan en een treintje voor de kleintjes. Een paar kinderen uit de klas waren ook bij de opening van de schaatsbaan op 15 liovember. Vijf kinderen zijn toen geïnter viewd door Look TV en vier kinderen zijn op de foto geweest met de burgemeester. Deze staan ook op Facebook! De opening was leuk, maar duurde wel een beetje lang. Deze column is gemaakt met alle leerlin gen uit de Tijger groep van sbo De Polder vaart Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. 3 Reageren kan door een mail te sturen naar: redactie.ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM -' De winkeliers van de Broersvest zijn blij met de markt voor de deur. Zo wijst juwelier Kok op. buren als drogist, boekhan del, lunchcafé en slager die met de markt meer bezoe kers krijgen. De juwelier is zo enthousiast dat hij zelfs zijn aanvangstijd heeft aangepast en vroeger open gaat. „Wel jammer van de verkeersopbrekingen", zo mengt zich een klant in het gesprek. Voor Xander Ho- man in zijn invalidenwagen is het een hele toer om de winkel te bereiken. Het 'eetplein' met viskra men, brood en snacks is naar het Gat van Bolmers verhuisd. Een stuk kleiner en het is gezellig druk. Toch klagen de marktlieden over verminderde omzet. De Spa kenburger koopman van 't Stoepje denkt aan een derde minder omzet en ook andere standhouders gaan daarin mee. Dit zijn marktlieden die ook op andere markten staan en kunnen vergelij ken. „Toch blijft dat moeilijk in te schatten of de nieuwe plek omzet kost", relativeren andere ondernemers. „De markt is afhankelijk van weer en tijd van het jaar." Dat de markt voor tien we ken verhuist geeft de markt meester kopzorgen. Niet elke kraam is tevreden zoals een bloemenstal tussen de viskramen. „Wie het langst op de markt staat heeft de oudste rechten en mag als eerste kiezen", zo verwijst Van Meel naar de plaatsing. Niettemin loopt nog niet al les op rolletjes en is er nog tijd voor verbeteringen, zegt de marktmeester. Klant en koopman moeten wennen aan een nieuwe plek nu de helft van de weekmarkt is verhuisd van het Stadserf/Land van Belofte naar Broersvest en Broersveld. Kooplui vrezen minder omzet, maar klanten blijken hun favoriete kraam alweer snel te hebben gevonden. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Elke verande ring kost omzet", verklaart marktmeester Jan van Meel. Aan de marktmeester de ondankbare taak om alle marktkooplui tevreden te stellen met een nieuwe plek. Het is nog even wennen op de vrijdagse weekmarkt sinds Winterland Schiedam uitbreidde met een ijsglij- baan op het Land van Belof te en er tijdelijk geen plaats meer was voor de kraam pjes. Gekozen werd om deze op Broersvest en Broersveld een nieuwe plek te geven waardoor een rondje ontstaat richting Nieuwe Passage. Deze- tweedë^wrijdag is het redelijk druk op de week markt. Geholpen door een waterig zonnetje blijken de meeste bezoekers tevreden. De weekmarkt is tijdelijk verplaatst naar Broersvest, Broersveld en het Gat van Bolmers. Na 12 januari, als Winterland Schiedam stopt, keren de kraampjes weer terug naar Stadserf en Land van Belofte. foto: F. Willemse Soms is het even zoeken, zo ervaart het oudere echt paar Bos. Bijvoorbeeld naar hun favoriete groetenboer Van der Wel. De groente- en fruitkraam is verplaatst van het Land van Belofte naar de Broersvest. Van der Wel zelf is blij met zijn nieuwe plek. „Ik sta al meer dan 30 jaar in Schiedam maar het Land van Belofte is een tochtgat." Hij zou het liefst op de Broersvest blijven on danks dat de kramen half op het fietspad staan. Dat is wel een probleem, zo klagen be zoekers op de fiets. Zo moet mevrouw Willemse vanuit de 's-Gravelandseweg twee keer de gevaarlijke weg over steken. Ondanks een woud aan borden is zij tegen de rij richting in gereden. Een ge vaarlijke situatie waarover door Gemeente Belangen Schiedam vragen aan de wethouder zijn gesteld. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85- Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkeiorum@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman K.Moerman@wegenermedia.nl Chief regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Bezorgklachten lwww.deweekkrant.nl Verspreidklachten 1(0900)4245726 Familieberichten E fiamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV SCHIEDAM Het (harmonie) orkest van mu ziekvereniging St.Radboud uit Kethel heeft afgelopen zaterdag meegedaan aan een concours voor harmo nie, fanfare en brassbands in IJsselstein en een eerste prijs behaald met promotie naar de eerste divisie. Met een gemiddelde van meer dan 8,5 voor de diverse onderdelen oordeelden de drie professionele juryleden 'lovend over het orkest en haar dirigent Martijn Krij- nen. De muzikanten van St.Radboud hebben vele maanden gewerkt aan een zo'n goed mogelijke uitvoe ring van twee muziekstuk- Het orkestvlak voor het optreden op het podium van het Fulcotheater in IJsselstein. foto: Orpheus ken en met enkele try-outs lopen zaterdag gebeuren op en een intensieve laatste het podium van het Fulco- week van ffne-tunen door theater in IJsselstein. En zo de dirigent moest het afge- geschiedde. 'Rondje Broersvest heeft de voorkeur' SCHIEDAM - Het liefst zou marktmeester Jan van Meel het 'Rondje Broers vest', zoals de weekmarkt nu staat, behouden. Hij wijst op de gevaarlijke oversteek van het Stads kantoor naar Lange Kerk straat die de markt in de oude situatie onderbreekt. De weekmarkt voorgoed richting de Niduwe Pas sage verplaatsen is voor lopig nog een puzzel door brandweerregels en vei ligheid. Koopzondag Passage voor Sint SCHIEDAM - In winkelcen trum Nieuwe Passage is het zondag 1 december koopzondag voor Sint. De winkels gaan dan open van 12.00 tot 17.00 uur. Op deze altijd drukke koopzondag voor Sint zijn er weer leuke toepasselijke activiteiten rondom Sin terklaas en pakjesavond. Zo kunnen de kids een speculaaspop versieren met allerlei lekkernijen, zoals kleurige snoepjes en schuimpjes, mogen zij de bruine pop in een vrolijk kunstwerkje veranderen. Heel bijzonder is de Lied jesschoorsteen. Bij deze grote schoorsteen worden de kleintjes uitgenodigd een Sinterklaasliedje te zingen. Als bet liedje af gelopen is komt uit de schoorsteen een Zwarte Pietenhand- die wat lek kers naar beneden gooit als beloning. Een beetje spannend, maar vooral ook heel erg leuk! Parkeren is op deze koop zondag gratis. Website Hoekse Lijn online SCHIEDAM - De website van de Hoekse Lijn is sinds kort online. De site hoek- selijn.stadsregio.nl geeft informatie over het nut en de noodzaak van de ombouw van de Hoekse Lijn, de voortgang van het project, architectuur en bouwwerkzaamheden. De bezoeker kan via een contactformulier reageren en publicaties downloa den. Het dagelijks bestuur van de stadsregio heeft 10 juli het besluit genomen om de spoorlijn tussen SchieL dam en Hoek van Holland om te bouwen tot metro en de lijn aan te sluiten op het regionale metronet. Naar verwachting is de ombouw eind 2017 klaar. De nieuwe Hoekse Lijn is een uitbreiding van me trolijn B die begint in de Rotterdamse wijk Nesse- lande aan de Zevenhui- zerplas. In Hoek van Holland wordt de lijn 900 meter verlengd tot vlak bij de zén. De lijn loopt daardoor van het strand van Nesse- lande naar het strand van Hoek van Holland, dwars door het winkelhart van Rotterdam en de stedelij ke centra van Schiedam, Vlaardingen én Maas sluis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3