Sint goed gekapt en in 't nieuw KENNEN JULLIE IN SCHIEDAM E.O. DE NIEUWE GEVAARSYMBOLEN? il Mijterschnitte Gevulde speculaaskoelc vaker open Jeugdbieb De Klinker straks Rijnmondband zoekt hal UWV uit Schiedam Acht jaar cel voor doodslag met hamer VOORKOM ONGELUKKEN MET HUISHOUDCHEMICALIËN KEN DE GEVAARSYMBOLEN EN VOLG ZE OP! www.nieuwe-etiketten.nl veiligheid^ nl Een heerlijk avondje... van 28 november t/m 5 december van 28 november t/m 4 december www.bakkerammerlaan.nl Utakkeriê ammerlaan 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 27 november 2013 5 Jeffrey P. hing elf jaar cel boven het hoofd, maar omdat hij een blanco strafblad had werden dat er drie minder. foto: wm SCHIEDAM - De Rijnmond band is voor de showrepeti ties öp zoek naar een hal met een vloeroppervlakte van ongeveer 30 bij 50 meter. Tot en met afgelopen voorjaar kon de band terecht in de hallen van Floraholland in Bleiswijk, maar dit bedrijf heeft helaas besloten om de hallen niet meer te verhuren aan verenigingen.' Voor de band is dit een groot pro bleem omdat er, juist in het winterseizoen, veel gerepe teerd moet worden om in het nieuwe seizoen, tijdens taptoes in binnen- en bui tenland, een goede show te kunnen presenteren. Tips? Stuur een mail aan mana- ger@rijnmondband.nl. SCHIEDAM - De Schiedamse vestiging van het UWV ver trekt per vrijdag 29 novem ber uit Schiedam. Vanaf dan moeten werkzoekenden naar het Herman Dullaert- plein in Delfshaven als ze behoefte hebben aan per soonlijk contact of nadere persoonlijke uitleg. De vestiging wordt opge doekt omdat werkzoeken steeds vaker afgedaan kan worden via internet. Voor veel werkzoekenden is het dus niet langer nodig om naar een vestiging te ko men. Als klanten behoefte hebben aan extra ondersteu ning kunnen zij iedere dins dagmiddag zonder afspraak "in Delfshaven terecht. Sinterklaas werd afgelopen zaterdag op de Dam goed verwend door kapper Fahri en Mandy. Bij Schoenenbaas kreeg hij ook nog eens nieuwe schoenen. foto: Fahri SCHIEDAM - Sinterklaas had zaterdag heel even tijd om zijn haar en baard te laten verzorgen bij kapper Fahri. De meegekomen kindertjes waren reuze benieuwd hoe dat zou gaan. Sint vroeg zich af of hij de letter S in zijn baard zou laten grave ren, maar dat vond Piet niet zo'n goed idee. „Beetje knip pen, kammen en een lekker luchtje zijn goed genoeg", zei de Sint-hulp. Bij heren schoenenzaak 'Schoenen baas' werd hij verwend met een paar mooie rode schoe nen. SCHIEDAM - De openingstij den van jeugdbibliotheek Schiedam De Klinker aan de Bemardus IJzerdraatsin- gel 1 worden per maandag 2 december verruimd. Aanleiding hiervoor zijn de schooltijden en de signalen van klanten. Met deze nieuwe openings tijden wordt gehoor gegeven aan de wens van veel klan ten en kinderen en wordt beter aangesloten op de schooltijden van de Schie damse jeugd. De openingstijden zijn na 2 december als volgt: woens dag van 12.30 - 17.00 uur, vrijdag van 15.00 - 17.00 uur en zaterdag van 10.30 -12.30 uur. Jeugdbibliotheek De Klinker is de Bibliotheeklocatie voor alle jeugd in Schiedam- Noord. Ook is het mogelijk om de gewenste materialen van Stadserf naar De Klinker te laten vervoeren. SCHIEDAM - De 27-jarige Schiedammer Jeffrey P. is onlangs door de rechtbank veroordeeld tot acht jaar cel voor het doodslaan op 11 januari met een hamer van zijn stiefvader Jorge Guttie- rez Ormea. De 54 jaar geworden Schie dammer van Peruaanse komaf overlijdt enkele dagen later aan hersenletsel, dat hij opliep bij de voordeur van zijn woning in de Kortland- straat in Schiedam-West. De man had een gebroken on derarm - waarschijnlijk door het afweren van de klappen - en gebroken ribben. De -volgens deskundigen- aan een 'chronische canna- bistoxitatie' lijdende Schie dammer met een blanco strafblad heeft bekend meermaals op de man te hebben ingeslagen. „Ik heb hem gelegd", zou hij kort na het plegen van hët levensde lict tegen zijn jongere broer hebben gezegd. Dat juist Jeffrey - zoals hij stelt - werd aangevallen door zijn stiefvader met de hamer en dat hij zich moest verdedigen tegen de aanval van zijn stiefvader, vindt de rechter niet aannemelijk, omdat de verdachte nauwe lijks verwondingen had. Al vanaf het moment dat zijn moeder een relatie kreeg met zijn stiefvader boterde het niet tussen de twee. Toen hij zijn baan dreigde kwijt te raken vreesde Jef frey voor zijn uitkering om dat hij uit huis was gezet en nergens stond ingeschreven. Hij ging die dag volgens zeg gen alleen langs huis om zijn bokshandschoenen te halen. Justitie eiste voor de doodslag eerder tien jaar cel, maar omdat Jeffrey een blan co strafblad heeft oordeelde de rechtbank 8 jaar cel. i Nederlandse Voedsel-en Warenautoriteit S Ministerie van Economische Zaken

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5