Schiedam in het kort Café voor vrijwilligers 'Alcohol in het gezin' 'Living library' op 10 december Feest der Kunsten Van der Lek in Jazz uit de koffer Rommelmarkt in Oost Britten's Christmas Rommelmarkt De Erker Nog paar dagen Sinterklaaspaleis 25% korting Da Vinci - The Genius omgevingsdienst HAAGLANDEN Z) www.nieuwestadsblad.nl De Stichting Olivier nodigt vrijwilligers uit op woens dag 11 december langs te komen in de Grote Kerk. Vanaf 19.30 uur is ieder een welkom om met elkaar van gedachten te wisselen en eikaars kennis te delen. Daarnaast staat het Vrijwil- ligerscafé ditmaal in het te ken van het gemeentelijke programma 'Schiedam in beweging' en de ontwikke lingen die voortvloeien uit de aanleg van rijksweg A4 bij Schiedam. De kerk is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis inclusief een drankje en hapje. Aanmelden kan tot uiterlijk 9 december via: vrijwilligerscafé@gmail. com. De Bibliotheek Schiedam or ganiseert donderdagavond 12 december in samenwer king met Komkids en Cen trum voor Jeugd en Gezin de derde bijeenkomst in de reeks van Positief Opvoe den. Onderwerp van deze bijeenkomst is. 'alcohol 'in het gezin'. Op welke manier kun je hierover het gesprek aangaan met jouw kind? Om 19.00 uur zijn'de deuren geopend. Het programma start om 19.30 uur in de Bi bliotheek Schiedam op het Stadserf. Deelname is gratis. Voor deze en de volgende bijeenkomsten aanmelden via kidsadvies@komkids.nl of bij de servicebalie van de Bibliotheek Schiedam. Op dinsdagavond 10 decem ber, de Dag van de Mensen rechten, kunnen bezoekers in gesprek gaan met 'levende boeken'. Een aantal mensen, met verschillende achter gronden zullen hun verhaal (boek) over discriminatie vertellen. In tegenstelling tot een normaal boek, kun je e.en *boek' uit de 'Living Li brary' wél vragen stellen. De vaak aangrijpende verhalen zullen tot denken aanzetten en een diepe indruk achter laten. De avond wordt verzorgd door antidiscriminatie-plat form RADAR in opdracht van de gemeente Schiedam. Om 19.00 uur zijn de deuren open, deelname is gratis. Bij Stichting KunstWerkt vindt zondag 8 december om 15.00 uur de finissage plaats van Feest der Kun sten. Te gast zijn: Ans Ver dijk (installatie), Marianne Fontein (beelden), Barbara Witteveen (keramiek) en Stefan Gross (beelden). KunstWerkt is te vinden in Pand Paulus aan de Korte Haven. Boris van der lek en Egon Verhoeven band treden za terdag 7 december; op in Jazz uit de Koffer op de liiin- laan. Aanvang is 21.00 uur. Normaal tarief is vijf euro, studenten betalen drie euro op vertoon van een geldige studentenkaart en leden zijn gratis. Er is ook een gratis valet parkingservice, dat betekent dat bezoekers voor de deur uit kunnen stappen en dat hun auto netjes wordt ge parkeerd en later weer op gehaald. Meer informatie is te vinden op de website van de orga nisatie: www.jazzuitdekof- fer.com In wijkcentrum Oost wordt zondag 8 december de laat ste rommelmarkt van het jaar gehouden. Grijp dit jaar nog eenmaal de kans om mooie spullen te verkopen of kopen, want er zijn nog enkele tafels vrij. Natuurlijk is er van alles voor de komende feestda gen te koop. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur aan de Boerhaavelaan 79. 2013 is het 100e geboorte jaar van de Britse componist Benjamin Britten. Na de vie ring van zondag 8 decem ber voert Vocaal Ensemble Studio 72 'a Ceremony of Carols' Van Benjamin Brit ten uit in de St. Jan de Doper kerk op de Mgr. Nolenslaan 99. Daarnaast worden mooie kerstliederen zoals het min der bekende 'Corpus Christi' van Britten en 'There is no rose' John Rutter gezongen. Aanvang 13.00 uur, er is vrij entree. In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 7 december de laatste rommelmarkt van het jaar georganiseerd. Iedereen is welkom tussen 10.00 en 15.00 uur in de Jan van Avenesstraat. Een tafel huren kost 9,50 en dat kan door een telefoontje naar de receptie te plegen: 426 77 67. Sinterklaas verbjijft nog maar een paar dagen in het Sinterklaaspaleis op de Hoogstraat 112. Deze week zijn ze. nog te bezoeken op woensdag 4 december van 13.00 tot 16.30 uur. Meer over Sinterklaas is te lezen op: www.sintstad- schiedam.nl Elke eerste zaterdag van de maand een verhaal bij de Historische Vereniging Schiedam en zaterdag 7 december gaat dat van 13.00 tot 15.00 uur over de Brandersbuurt. Een fotopresentatie van de zwartste buurt van Schiedam. De vereniging is te vinden op de Hoogstraat 74a, reserveren is niet nodig en de toegang is gratis. Voor of na dit verhaal is de fototentoonstelling te zien over Wintertijd in Schiedam. foto: HVS I Laatste kans op unieke JMWUt overzichtstentoonstelling Da Vinci - The Genius is nog tot en met 6 januari in Post Rotterdam aan de Coolsingel 42 te bezoeken. Het meest complete overzicht ooit, dat van Leonardo da Vinci's geniale vindingen en zijn ongeëvenaarde kunstwerken is samengesteld, is nog tot en met 6 januari in Post Rotterdam aan de Coolsingel 42 te bezoeken. Nog maar een paar weken te gaan en dan is het in ons land niet meer moge lijk deze wereldberoemde tentoonstelling te gaan zien. Inmiddels zijn meer dan 70.000 bezoekers u al voorgegaan naar het monumentale gebouw van Post Rotterdam! Tot en met 22 december stellen wij in staat om met een aanzienlijke korting de werken van Leonardo te gaan bewonderen: tegen inlevering van deze advertentie aan de kassa ontvangt, u 25% korting op een volwassene ticket. U betaalt dan 10,50 euro in plaats van 14,00 euro. Voor 65+ geldt het tarief van 9,00 in plaats van 12,00 euro. Leonardo da Vinci is waarschijnlijk het groot ste genie aller tijden. Hij was een briljant kunste naar, uitvinder, beeldhou wer, musicus, wiskun dige, ingenieur, filosoof, anatoom en architect. De tentoonstelling 'Da Vinei - The Genius' belicht de vele facetten van zijn op merkelijk talent. Hij was zijn tijd ver vooruit en de tentoonstelling illustreert dit aan de hand van meer dan 200 van Da Vinci's unieke werken, toestellen en objecten. Zo zijn onder meer te bewonderen: 70 machines op ware grootte, gebaseerd op schetsen uit de codices, waaronder een vliegma chine, duikuitrusting, katapult, tank en een fiets. Veel objecten zijn aan te raken en in werking te stellen; Reproducties van Da Vinci's gedetailleerde anatomische schetsen en van zijn beroemde kunst werken zoals Het Laatste Avondmaal, de Vitruvi- usman en natuurlijk de Mona Lisa; Een fascinerende replicacollectie van de codices. De tentoonstelling is nog tot en met 6 januari in Post Rotterdam, Coolsin gel 42, en is dagelijks ge opend van 10.00 tot 18.30 uur (m.u.v. 1 januari). O www.davincithegenius. nl. Publicatie beschikking Flora- en faunawet Onderwerp Omgevingsdienst Haaglanden maakt bekend dat een ontheffing ingevolge de Flora- en, faunawet is verleend aan de Faunabeheereenheid Zuid-Holland voor het beheer van verschillende populaties reeën in heel Zuid-Holland. Bezwaar De beschikking treedt in werking met ingang van de dag na de toezending of uitreiking aan de geadresseerde(n). Alleen wanneer bezwaar is ingesteld en met toepassing van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht hierover een voorlopige voorziening wordt getroffen, wordt deze inwerkingtreding geschorst. Tot 6 weken na de inwerkingtreding van deze beschikking kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. het Awb- secretariaat, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag onder vermelding van het kenmerk ODH- 2013-00007561Omdat de ontheffing op 3 december 2013 is verzonden naar de aanvrager van de ontheffing, loopt de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift tot en met 14 januari 2014. Aan de behandeling van het bezwaarschrift zijn voor de indiener geen kosten verbonden. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Voor de behandeling van het verzoekschrift is griffierecht verschuldigd. Inzage U kunt de beschikking en de overige relevante stukken vanaf 9 december 2013 tot en met 20 januari 2014 inzien op werkdagen: bij de Omgevingsdienst Haaglanden, tijdens kantooruren (na telefonische afspraak), Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag, tel.nr. (070) 218 99 02; in alle gemeentehuizen van Zuid-Holland, voor openingstijden zie website betreffende gemeente. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Toetsing Vergunningverlening Milieu, e-mailadres: vergunningen@odh.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18