Metingen kades Lange Haven Mini stolletje 1,- Rozijnen cake tulbandje 4,-1 Schuimkransj es 10 stuks 2,-] Nieuwe voorzitter Asvion Justitie houdt vast aan TBS-eis voor uzi-schutter bakker Heerlijk in december... ammerLaan VOORKOM ONGELUKKEN MET HUISHOUDCHEMICALIËN 4 KEN DE GEVAARSYMBOLEN EN VOLG ZE OP! «y www.nieuwe-etiketten.nl veiligheidnl Buitenhavenweg open Electrisch speelgoed Ski's online huren: Veilig en onbezorgd de piste op O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 4 december 2013 5 SCHIEDAM - Hockeyvereni- ging Asvion hééft sinds woensdag 27 november een nieuwe voorzitter. Voor het eerst in de geschiedenis van de club, die in 1936 werd opgericht, is dit een vrouw: Patricia Bokx-López (44). Zij volgt Frank Datema op, die na 8 jaar de voorzitters hamer heeft overgedragen. Verder wordt het bestuur versterkt door Annelice Bokx als vice-voorzitter en secretaris. Samen met de rest van het bestuur gaan zij zich onder andere richten op de kern waarden van de club: gezel lige familieclub en presta tiegerichtheid. Daarnaast zal de nadruk komen te liggen op de toe komst. In haar toekomstvi sie heeft de gemeente Schie dam aangegeven een fusie te zien voor de hockeyclubs Asvion en Spirit. Er bestaat al een intentieverklaring tussen de twee clubs. SCHIEDAM - Justitie wil dat de 27-jarige Schiedammer Evaristo L., die vorig jaar op de 's Gravelandseweg een toevallig passerende automobilist met zijn uzi beschoot, vijf jaar cel krijgt opgelegd en TBS. Maar de Schiedammer heeft me dewerking aan onderzoek in het Pieter Baancentrum geweigerd. Slechts één psy chiater, die Evaristo onder zocht toen hij nog wel wilde meewerken, concludeert dat hij lijdt aan een gebrek kige ontwikkeling van de geestvermogens en een per soonlijkheidsstoornis met narcistische en anti-sociale trekken. Voor plaatsing in een TBS-instelling is door gaans het advies van twee gedragsdeskundigen nood zakelijk. Als de rechtbank de Schiedammer geen TBS oplegt, wil de aanklager dat de man wordt veroordeeld tot een celstraf van ten min ste tien jaar 'voor een opti male bescherming van de samenleving'. Augustus vorig jaar belt de verdachte zijn ex in Hoog vliet en dreigt haar en hun kind om te zullen brengen. Op de Koemarkt houdt hij een fietser aan, maar door dat die op hem inpraat stapt hij op het Stadserf af en gaat richting coffeeshop. Daar vuurt hij in de lucht met zijn uzi. Bij de oprit naar snel weg A12 probeert hij een auto te kapen, maar een des tijds 18-jarige muzikant uit Rotterdam, die een dag zijn rijbewijs heeft en de auto leende van zijn moeder, ziet de verwilderd kijkende man door de voorruit het wapen op hem richten en scheurt vol gas langs zijn aanvaller, die een salvo afvuurt op de langsrijdende wagen. Drie kogels doorboren de wagen. SCHIEDAM - De kade van de Lange Haven is nog steeds onderwerp van grootscha lig onderzoek. Bekend is dat de staat slecht is, maar hoe slecht precies wordt nog onderzocht. Ook maandag 2 december werd er weer gemeten aan de kade van de Lange Haven. De foto's wer den gemaakt bij de Sluis, ter hoogte van de Korenbeurs, een van de vele zorgenkind jes in het parcours. Zodra er meer bijzonderheden be kend zijn, zal bekend wor den of en wat er aan de ka des gaat worden gedaan. De kade van de Lange Haven, ter hoogte van de Sluis, werd afgelopen maandag druk onderzocht. Hoe slecht is de conditie precies? Foto: Paul Meuldijk De aanbiedingen gelden van vrijdag 6 t/m woensdag 11 december j www.bakkerammerlaan.nl SCHIEDAM - Wethouder Groe- neweg en Gouweleeuw heb ben dinsdag de eerste boom -op de heringerichte Buiten havenweg geplant tussen de Maasdijk en Bakkers traat. De herinrichting van de weg is onderdeel van de revitalisering van het Schie- damse deel van bedrijven terrein Nieuw Mathenesse. De gemeente zorgt voor de herijti'ichting van de bui tenruimte, de bedrijven en eigenaren van bedrijfspan den zorgen voor de nodige investeringen in de gebou wen. De Buitenhavenweg is nu een wandélpromenade van Zuid naar het centrum. Bijzonder is de Led-verlich ting op de promenade. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam en Irado sporen samen inwoners aan om ge bruikte elektrische appara ten (groot en klein) voortaan gescheiden in te zamelen. De eerste 100 inwoners die na Pakjesavond hun elektrisch speelgoed inle veren bij het afvalbrengsta- tion ontvangen hiervoor een sneeuwballenmaker. Bijna iedereen weet dat een oude televisie of kapotte koelkast moet worden in geleverd. Deze kunnen dan verantwoord worden gere cycled. Veel minder bekend is dat dit ook geldt voor alle kleine elektrische apparaten zoals elektrisch speelgoed. Nadat de aanklager eerder dit jaar een strafeis op tafel had gelegd, besloot de rechtbank tot opname. Uitspraak: 2 weken. Ski's kopen of huren? Veel winter- daarmee een van de grootste aanbieders Je zoekt bet board van je dromen op het gebied van skiverhuur. Naast de nieuwste ski's en snowboards worden ook boots, helmen en nog veel meer verhuurd. sporters kiezen inmiddels voor huren. De aanschaf van een dure uitrusting is voor hen die af en toe skiën nauwelijks moeite waaid. Geen omvangrijke skiuitrusting in je bagage is praktischer. Bovendien vervallen de kosten van een ski boa of De verhuurorganisatie SPORT 2000 Rent heeft circa 600 winkels in 7 landen en is Bron: wwwjiport2000rent.com/nl alvast uit, thuis vanaf de bank op www.sport2000rent.com/nl. Online re serveren levert daarnaast 15% korting op. Ie betaalt eenvoudig met je credit card. Wintersporters die ski's huren bij SPORT 2000 gaan onbezorgd de piste op, omdat het materiaal gedurende het seizoen meermaals door experts op veiligheid wordt getest.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5