Cameratoezicht wordt uitgebreid Gek van lawaai in de haven .ixkt en Toner Shop ZATERDAG GEOPEND Familierecht en zeden- wetgeving moderniseren lijk Vlaardingen huid SPALAND O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 4 december 2013 7 SCHIEDAM - Vele klachten stroomden sinds vrijdag avond binnen bij de DCMR vanwege een containerschip dat voor een spoedreparatie bij scheepswerf Damen ligt. Boosdoener was een genera tor die het schip van stroom voorziet. Deze moest blijven draaien omdat de beman ning nu eenmaal electrici- teit nodig had en walstroom niet kon worden gebruikt. Dinsdag waren de omwo nenden pas van het lawaai verlost. Het onderwerp Walstroom staat zeker en vast hoog op de agenda tijdens de Bureri- raad van 3 december, een burenavond van Huisman Itrec waarin nu ook buurbe drijven zijn aangeschoven om over overlast uit deze haven te spreken. „De vorige burenraadavond is er ook gesproken over walstroom", vertelt Fred van der Drift van Milieudefensie Schie dam en voorstander van het gebruik van walstroom. „Dit was allemaal lastig en ingewikkeld volgens het Havenbedrijf. Er is echter geen enkel onderzoek naar walstroom geweest. De be drijven anticiperen hier ook niet op." Een' walstroomvoorziening is natuurlijk goedkoper als er al bij de bouw van een scbip rekening mee wordt gehouden. Een andere reden waarom een walstroomvoorziening steeds noodzakelijker wordt is volgens Van der Drift de luchtkwaliteit. „De huidige geluidsoverlast en slechte luchtkwaliteit maakt een walstroomvoorzieningen in de Wiltonhaven nu echt noodzakelijk, maar de ge meente moet hier nu het voortouw in nemen. Dé laatste keer dat we de'lucht kwaliteit hebben gemeten, was de Jan Evertsenweg (in de buurt van de haven) het meest vervuild." BERICHTEN UIT DE KAMER Verleden week heb ik de begrotings behandeling van het ministerie van Veiligheid Justitie behandeld. Een intensief en behoorlijk uitgebreid debat dat al met al ongeveer twintig uur heeft geduurd. Een begroting is zeer geschikt om plannen namens je eigen partij te presente ren. Zo heb ik aandacht gevraagd voor het familierecht en de modernisering van de zedenwetgeving. Zo bepleit mijn fractie de alimentatieduur op verantwoorde wijze te beperken. Ook werken we aan aanpassing van het huwelijksvermogensrecht zodanig dat niet langer standaard in algehele ge meenschap van goederen wordt getrouwd waarbij vermogens samenvallen, maar het zogenaamde voorhuwelijks vermogen (dus ook schulden) gescheiden blijft. Ook vind ik dat de positie van ouders ten opzichte van de zorg voor kinderen gelijkwaardig aan elkaar zou moeten zijn en dat dit ook uit de wet moet blijken. Naast het familie recht, heeft mijn fractie ook opgeroepen de zedenwetgeving te-moderniseren. Recent nog werd een krantenartikel gepubliceerd over een meerderjarige die met zijnl3- jarige nichtje een seksueel getint gesprek op Whatsapp voert. Onze vraag was of dat voldoende ondervangen wordt door de huidige zedenwetgeving en die niet in lijn moet worden gebracht met de digitale mo gelijkheden. Van de minister kreeg ik een toezegging, dus dat wordt vervolgd. Foort van Oosten 'Cameratoezicht werkt', zegt burgemeester Lamers. De Schiedamse camera's zijn een goed hulpmiddel in de strijd tegen criminaliteit. Bovendien geeft het de burger een veilig straatgevoel. Zo wil Lamers uitbreiding naar het Beatrixpark en bedrijvenpark Kethel. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De camera's le veren volgens burgemeester Lamers een bijdrage aan de veiligheid van de Schie damse burger. Volgens hem werken ze preventief zoals op het Dreesplein waar door een camera te plaatsen de veiligheid bij het Cruijff- court en nachtwinkel werd vergroot. Hij wil nu geld, de toezicht- camera's worden betaald door de gemeente, voor een onderzoek om nieuwe mo biele camera's te plaatsen in het Beatrixpark en be drijvenpark Kethel. Daarbij denkt hij aan onveilige plek ken als het pannenkoeken huis, de speeltuin en par keerplaats Thurlede. Vooral in de avonduren als fietsers en wandelaars van Noord Extra geld voor de camera's hoopt Lamers te vinden in de begroting van volgend jaar. foto: Wegener Medio naar Zuid rijden. Het plaatsen van camera's moet wel door de raad goed gekeurd worden. Dat was ooit een heikele kwestie toen onder burgermeester Verver de eerste camera's op de Koemarkt kwamen en de politiek slechts moeizaam instemde met cameratoe zicht. De raad dwong toen af dat de burgermeester na plaatsing de resultaten (eva luatie) zou melden. Camera's zijn tegenwoordig echter veel gebruikelijker dan vroeger en er is veel gebeurd op het gebied van cameratechniek. Zo han gen er al langer camera's bij onder meer RET, Station NS en in winkelcentra. „De mobiele camera's van de po litie worden alleen na zware incidenten in samenspraak met justitie geplaatst", zo verzekert Lamers. Zoals bij terugkerende overval len, vechtpartijen of in een winkelgebied met hangjon geren. In Schiedam staat een tiental mobiele spots bij metrostation Troelstralaan, Malmö winkelcentrum en de Nolenslaan. Met zijn verzoek voor extra camera's wil Lamers niet te gen de haren instrijken van de raad die vijf jaar geleden kritisch bleek over dit mid del van beeldregistratie. Hij denkt ze te kunnen overtui gen met het feit dat camera's een belangrijk hulpmiddel zijn bij het bestrijden crimi naliteit. is verhuist naar de Billitonlaan 56, tel.010-2342436, www.its-vlaardingen.n voor ai uw printbenodiqdheden Inkt- en to uld, huismerk en oriqineel Fraaie luxe kwaliteitskeuken in mat wit maat 305x218cm. Incl 5 Siemens inbouwapparaten met granieten werkblad, elke gewenste maat leverbaar nu slechts Apparatuur actie: AEG Vaatwasser Double A papier. Fotopapier, diverse diktes en te koop per vel 499,- Inductiekookplaat 499,- 6.990,- Brother printers en diverse computersupplies Combi magnetron (3 in 1) 399.- Koel/vries 178em 499.- Keukencentrum Woonboulevard Hoogstad, Vlaardingcn (A20 Afrit 8) Tel. (010) 460 26 26, Fax (010) 248 02 02 Open: di. -za. 10.00-17.30 uur, vrijdag koopavond Email'. jmstam@keukencentrumstam.nl www. keukencentra mstam.nl Kopieren en inscannen tot en met A3 formaat ten van A6 tot en met Al for Vormgevers aan keukenwensen Dia s en VHS banden digitaliseren op CD of DVD Kom langs en neem de keukenmaten mee www.dierenkliniekspaland.nl dierenkliniek Onze gezellige kliniek in Schiedam is altijd op Gèwoon tegen normaal tarief! Bezoek eens de website voor onze prijzen en acties Dierenkliniek Spaland Kamille veld 35 3124 CE, Schiedam Tel: 010-4710715 Spoed: 010-4712675 (nieuw nummer!) e-mail: info@dierenkliniekspaland.nl Openingstijden: ma t/m vr: 08:30-19:00u zaterdag 09:00-16:30u Voor spoed: 24 uur per dag Programma in de Doelen Rotterdam najaar 2013 Zondag 15 december The Rosenberg Trio The Rosenberg Trio een unieke combinatie van Amerikaanse jazz en hun eigen manouche muziek in een bezetting die alleen uit snaarinstrumenten bestaat In 1989 beleefde het trio hun doorbraak op het Django Reinhardt Festival waar Stochelo uitgeroepen werd tot de opvolger van de grote meester. Na North Sea Jazz in Den Haag, waar zij acht keer hebben opgetreden, en het Jazz festival van Montreal, lag de wereld aan hun voeten. Ook internationaal maakten zij furore, ze stonden in het voorprogramma van Shirley Bassey, Randy Crawford en Luciano Pavarotti. Daarnaast spelen ze samen met grootheden uit zowel binnen- als buitenland. Jan Akkerman, Louis van Dijk, Herman van Veen, Jaap van Zweden en Stéphane Grapelli zijn slechts enkele voorbeelden.The Rosenberg Trio gaf optredens op vele jazzfestivals en maakten zelfs hun opwachting in The Carnegie Hall in New York en The Rose Bowl in Los Angeles, voor een uitzinnig publiek! Kaartverkoop 13,60 via de Doelen, Bureau Hanson 010-4225244 en Wegener Media;010-469991I.M.m.v. Wegener Media, Hanson BV, www.zondafochtendconcerten.nl Zondag 15 december The Rosenberg Trio jaar White Christmas at de Doelen

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7