\m edtextiel Fonduemeiden blazen Het Boek van de Week traditie nieuw leven in Het roze café, meteen één groot succes Finale Hartelijk welkom op onze schitterende collectie ÜN 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 11 december 2013 14 'Ouderwetse gezelligheid rond de fondue-pan' is te lezen op de website van Femmes Fondue. Drie fonduemeiden hebben sinds kort een pop-up restaurant geopend in hartje binnenstad, op de Grote Markt. Fonduen oubollig? „We hebben het weer hip gemaakt." Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Het sfeervolle restaurant doet terugver langen naar vroeger tijden. De tijd dat we met z'n allen rond de fonduepannetjes zaten, om met een vork je brood onder te dompelen in gesmolten kaas of bouillon. En dat alles in een gezel lig, huiselijke omgeving. De twee zussen Astrid en Anita van Pelt en goede vriendin Miranda Lookhorst zorgen ervoor dat je deze ervaring nu weer kunt beleven. In de zoektocht naar een goede lokatie, stuitten ze op een oud pand schuin tegen over het oude Stadhuis. Het stond al jaren leeg. „Ik kwam in contact met de bewoon ster hierboven en we moch ten deze ruimte gebruiken", vertelt Astrid van Pelt. Ver volgens zijn ze hard aan de slag gegaan om het fonduen Het pop-up-initiatief kenmerkt zich door het tijdelijke karakter, bijvoorbeeld om leegstand tegen te gaan. foto: Bart van der Linden letterlijk op de kaart te zet ten. En het is ze gelukt. „We zitten steeds bomvol", ver telt Astrid met trots. De liefhebbers van fondue wanen zicht in de jaren '70, daar is het restaurant ook naar ingericht. „Dat past ook wel een beetje bij fonduen", vult Anita aan. Zij was het die fonduepannetjes spaar de, waardoor twee jaar ge leden het idee ontstond om hier iets mee te gaan doen. Astrid: „We hebben alledrie in de horeca gewerkt, dus we hebben wel wat ervaring." Ze vormen tezamen een 'ge oliede machine', aldus de fonduemeiden. „Vaak heb ben we aan één blik genoeg om te weten wat we moeten doen." Astrid en Anita zor gen voor de bediening van de gasten, Miranda is de SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn en Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Mischa' van Hans Münstermann, dat be loond wordt met een 9. Je zal het als ouder maar te horen krijgen dat jouw zoon zojuist in arrest is genomen vanwege de verdwijning van een 10-jarig jongetje. Je hebt hem volgens alle gel dende normen goed opge voed, hij is een succesvol zakenman geworden, geluk kig getrouwd en heeft twee kleine kinderen. In alfe opzichten niet de man die verantwoordelijk kan zijn voor een misdaad. Natuur lijk denkt de moeder, de 65- jarige weduwe Rosa Weber, dat alles op een misverstand berust, maar daar heeft haar omgeving geen boodschap aan. Zij ontvangt dreigtele- foontjes en haar raam wordt in de nacht ingegooid. Op straat en in de supermarkt wordt zij genegeerd. Als blijkt dat haar zoon Christiaan iets verschrikke lijks heeft gedaan, stort haar wereld in en besluit zij zelf boete te doen. Als lustobject denkt zij een slachtofferrol te kunnen spelen en even als haar zoon Mischa ih zijn auto meenam, stapt zij in de wagen van een gastarbeider. Wat er dan gebeurt zet haar wereld op z'n kop. Münstermann schreef een psychologisch drama rond een (helaas) veel voorko mend nieuwsfeit. Hij laat zien dat een zedenmisdrijf als in dit boek beschreven slechts verliezers kent. Een moederliefde die gekliefd wordt, kinderen van de da der die een vader verliezen en een schoondochter die aangeeft Rosa nooit meer te willen zien of spreken. Het resultaat ligt in de boekwin kel; een goed gedetailleerd geschreven verslag. baas in de keuken. „Ik had nog nooit aan fonduen ge daan, maar heb een hoop ge leerd van Astrid en Anita", vertelt Miranda. Ze laat de gekleurde pannetjes zien op een plank in de keuken en zet ook de grote pannen op het fornuis waarin de gerechten worden klaarge maakt. „Kijk", en ze wijst naar kleine opgestapelde bakjes, „hierin doen we de sausjes." Alle ingrediënten worden ingekocht bij Schie- damse ondernemers. Astrid: „Dgt is onze visie, we moe ten het samen doen met de andere ondernemers." Femmes Fondue is geopend van 21 november t/m 18 ja- ANBO-NIEUWS nuan, op donderdag, vrij dag en zaterdag van 17.00 tot 24.00 uur: www.femmes- fondue.nl. Als secretaris mocht ik vorige week bij uitzondering aanwezig zijn bij de opening van het Roze Café. In een prachtig met roze en witte ballon nen versierde sociëteit werd de opening officieel verricht door wethouder Peter Groeneweg met het doorknippen van een roze lint. Ook Sint en Piet kwamen onverwachts nog langs en zette een aantal mensen in het zonnetje. Door wethouder Mario Stam werden vier ambassadeurs beëdigd. Henk van den Broek, Jeanette Prins, Manno van de Berg en Theo van der Heijden zullen zich inzetten voor de acceptatie van seksueel andersdenkende mensen. Voor deze groep mensen is het Roze Café elke eerste zondagmiddag van de maand open. Dat dit gezellige middagen gaan worden bleek vorige week wel. Ruim 50 mannen en 10 vrouwen waren geko men, met de afvaardiging van de gemeente die dit initiatief ondersteund een volle, Woont u nu in een bejaarden/verzorgings huis of durft u niet voor uw geaardheid uit te komen? Geen nood, juist op een zondagmiddag kunt u anoniem naar ons toekomen. U hoeft hiervoor geen lid te zijn, mag later natuurlijk wel, daarvoor ben ik natuurlijk ledenwerfster (06-22724227). Voor iedereen geldt: Niet schromen, maar komen. Joke Ballijns Onze hele merkencollectie met Auping - Avek - Beddinghouse - Vandyck Norma - Lattoflex - Loddenkemper - Nolte Nox - Pullman - Silvana - Texeler - Tempur en vele andere merken Win uw aankoopbedrag terug tot max. 2.500,- Actie geldig t/m 31-12-2013 Volg ons op Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. oio 438 4163 I. www.slaapwel.nl ma 13,00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9,30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uurIngang Auping Plaza Gratis parkeren voor de deur! Aangesloten bij Slaapkenner

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14