HET OV BRENGT JE SAMEN Kaarsjesavond in Kethel liET Kinderkerst- nachtdienst KORT NIEUWS connexxion C Afqualiner O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 11 december 2013 19 Bezoekers uit Schiedam en omstreken zijn 11 december tussen 19.00 en 22.00 uur welkom in Kethel wanneer daar een Kaarsjesavond wordt gehouden. foto: WM SCHIEDAM - Het is een tradi tionele gebeurtenis aan het worden: de kinderkerstvie ring in kerkgebouw de Ark in Schiedam-Noord. Ook dit jaar vindt deze Kin- derkerstnachtdienst plaats, en wel op dinsdagavond 24 december. In deze dienst zal naast zang, vertelling en gebed ook een mini-mu sical worden opgevoerd. Sinds een aantal weken is een groep vah 3 leiders en 22 kinderen bezig deze mu sical in te studeren, waarin de kerstboodschap op eigen tijdse manier verteld wordt. Dit jaar volgen we een fa milie die kerst doorbrengt in een hotel in de Alpen. Al gauw blijkt dat er nog drie gasten in het hotel 2ijn: drie beroemdheden die worden aangeduid als 'De Wijzen van deze tijd'. Eén van deze beroemdhe den is professor van Geen steen. Als sterrenkundige heeft hij een belangrijke ontdekking gedaan die ver band houdt met de 'Ster van Bethlehem' uit de bijbel. Zet deze ontdekking "Kerst op de helling"? De dienst zal onder leiding staan van dominee Gert Kwakkel. Er zullen .mooie kerstliede ren gezongen worden, onder begeleiding van een band. Jong en oud is uitgenodigd om erbij te zijn op dinsdag avond 24 december in de Ark. Om 19.30 uur begint de kin- derkerstnachtdienst. Kethel verandert woensdag 11 december voor heel even in een Charles Dickensdorp wanneer de kaarsjes achter de ramen gaan en er in de kraampjes op straat allerlei winterlekkernijen te krijgen zijn. Door de redactie SCHIEDAM - Drie jaar geleden had Kethel ook al eens een Kaarsjesavond. Bezoekers en bewoners waren daar zo enthousiast over dat het een wonder mag heten dat er niet eerder een vervolg op kwam. „Voor heel rteel mensen heeft het iets nos talgisch", vertelt Ria van Beurden die zelf al 63 jaar in Kethel woont. Samen met Yvonne Markus, Irma van de Windt en Mandy van Selm van de gelijkna mige slagerij werd in enkele maanden tijd de organisa tie op poten gezet van een nieuw spektakel. Het wordt 11 december tussen 19.00 en 22.00 uur een kerstfair in de sfeer van Dickens waar de mensen nog lang over na zullen praten. Er komen zeker vijftien kraampjes waar allerhande artikelen worden verkocht waaronder veel versna peringen die het lijf deze avond warm houden. Alle kraampjes worden bemand door ondernemers of bewo ners uit het dorp zelf. Zo komt er een vintagekraam van Pop van Stof, is er straks een kraam met allerhande soorten honing, is 't Kethel- huys van Yvonne Markus zelf natuurlijk van de partij en komt 't Fijnte langs met oliebollen en mooie broden om van te proeven. Een echt Kethels koor is al gestrikt om de boel muzikaal op te sieren, maar het is ook de bedoeling dat de bezoekers straks lekker meezingen. Kennismaking babymassage De Bibliotheek Schiedam organiseert iedere maand een BoekStart inloopoch tend met informatie voor (groot) ouders en verzor gers van jonge kinderen van 0 tot 4 jaar. Vrijdag ochtend 13 december van 10.00 tot 11.00 uur biedt de Bibliotheek Schiedam in samenwerking met Ca- reyn Keuzepakket en Yoia, eén kijkje in de wondere wereld van babymassage aan. Toegang is gratis, aanmel den noodzakelijk: jmaar- schalk@debibliotheek- schiedam.nl Junioren DWS winnen Zondagmiddag hebben de damesjunioren van DWS een knappe overwinning behaald in Breda tegen de directe concurrent United Breda. Na een zeer span nende eerste helft stond in de rust de stand op 15-18. De dames wisten de over hand te behouden en won nen met 23-30. Het team van DWS is nu koploper in de poule. Het A team van DWS speelt zaterdag 4 janu ari om 18.30 uur in de Groenoordhal tegen de nummer 4. Soepgroep De Wissel De Soepgroep komt weer bij elkaar op 19 decem ber vanaf 17.00 uur in De Wissel aan het Broersveld 123b. De maaltijd start rond 17.00 uur met vers bereide soep met brood, aansluitend een gesprek tot 19.30 uur. Om de onkosten te dek ken wordt er een vrijwil lige vergoeding van 2,50 gevraagd. Aanmelden kan bij Cees Koogje, tel. 426 11 77. Concert in de kerk Woensdag 18 december zingt de Vespercantorij uit Vlaardingen in de Oud-Katholieke Kerk op de Dam 28. Uitgevoerd worden de Messe de Minuit pour Noël van Marc-Antoine Charpentier en werken van de 18e-eeuwse Vlaamse com ponist Frans Jozef Krafft. Aanvang is 20.15 uur. Brug weer open De Proveniersburg is vanaf woensdag 11 de cember weer toegankelijk voor vrachtverkeer. Op zondag 15 december gaat de winterdienstregeling van de RET in en rijden ook de bussen weer over de brug. Maandagochtend 16 december wordt de brug naar verwachting tot rond het middaguur afgesloten in verband met asfalte- ringswerkzaamheden. AAKOfC ONDEXWEG

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19