Arie is een beetje verlegen BURCHTHUYS Meer bezoek Sintpaleis Fusie Rabobanken Weer vier panden op de Hoogstraat opgeknapt Hoekse lijn nu ook online EXCLUSIEVE KASTEN HARTELIJK WELKOM TIJDENS DE FEESTELIJKE AKTIEWEKEN www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 11 december 2013 29 SCHIEDAM - Sinterklaas heeft een leuke en drukke tijd in Schiedam achter de rug. Hij kreeg weer meer be zoek dan voorgaande jaren in zijn Sinterklaaspaleis op de Hoogstraat. Ook de re acties van bezoekers waren overwegend positief. „De feestelijke tenten op het plein en de vrolijke pieten bij de ontvangst maakten de soms lange wachttijd aange naam", meldden bezoekers. De geduldige Sint nam vol doende tijd voor ieder kind om op de foto te gaan en de kinderen liepen maar wat graag met de pieten mee om vervolgens pepernoten te bakken of te luisteren naar de voorleespiet. SCHIEDAM - De fusie tussen Rabobank Rotterdam en Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen is door de ledenra den van beide banken goed gekeurd. Daarom gaan de banken met ingang van 31 december van dit jaar samen verder onder de naam Rabobank Rotter dam. De honderd gekozen le denraadsleden van beide banken vertegenwoordigen ruim 36.000 leden. In de aanloop naar dit fu- siebesluit is er vanuit beide banken een afvaardiging samengesteld, die nauw be trokken is geweest bij dit proces om tot een gewogen besluit te komen. SCHIEDAM - De website van de Hoekse Lijn is sinds kort online. De site hoekselijn. stadsregio.nl geeft informa tie over het nut en de nood zaak van de ombouw van de Hoekse Lijn, de voortgang van bet project, architectuur en bouwwerkzaamheden. De bezoeker kan via een contactformulier reageren en publicaties downloaden. Het dagelijks bestuur van de stadsregio heeft 10 juli het besluit genomen om de spoorlijn tussen Schiedam en Hoek van Holland om te bouwen tot metro en de lijn aan te sluiten op het re gionale metronet. Naar ver wachting is de ombouw eind 2017 klaar. In Hoek van Hol land wordt de lijn 900 meter verlengd tot vlak bij de zee. De lijn loopt daardoor van het strand van Nesselande naar het strand van Hoek van Holland, dwars door het winkelhart van Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. SCHIEDAM - De Hoogstraat knapt stukje bij beetje op. Op nummer 94 openden wethouder Grijzen en En- geline van Collenburg van Stadsherstel Schiedam vrij dag 6 december Supervlaai, waardoor de vier panden die Stichting Stadsherstel Schiedam opknapte nu al lemaal bewoond zijn. De opening van Supervlaai is voor Stichting Stadsher stel zeker een feestje waard. De vier panden die de be stuursleden opknapten zijn door 'Zo Leuk!', 'Supervlaai' en 'Winter Pop-Up Schie dam' vrolijk ingevuld. Het Fonds Schiedam Vlaar dingen e.o. en de gemeente Schiedam legden samen het benodigde geld op tafel voor de fikse renovatie. Anke Bo- dewes verzorgde de selectie van het afwisselende winke laanbod. Daarop werd op 6 december om 15.30 uur met alle betrokkenen geproost. Rajender Bhaggoe en Me- nekse Celik laten met Su pervlaai hun wens in ver vulling gaan. Rajender heeft een eigen marketing- en re clamebureau in Rotterdam, en Menekse komt oorspron kelijk uit de Thuiszorg. Ra jender: „Ik ben altijd gek op vlaaien geweest en toen mijn vriend in Utrecht zijn vlaaienrestaurant opende, ging het kriebelen. We heb ben de afgelopen tijd allebei stage gelopen in de horeca en zijn er nu helemaal klaar voor." Verliefd Rajender en Menekse wer den een half jaar geleden meteen verliefd op het pand. „Dit pand heeft ka: rakter, stijl en klasse. Met een mooie markies aan de gevel gaan we die klasse be nadrukken." Arie is een echte lieverd, maar nog wel een beetje verlegen. Zijn vorige eigenaar werd allergisch voor hem, wie heeft daar geen last van en komt hem ophalen? foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Arie is een grote sullige kater die in het asiel terecht is. gekomen omdat zijn vorige eigenaar aller gisch voor hem werd. On danks zijn stoere naam is Arie wel een beetje verle gen. Hij verstopt zich in het asiel regelmatig achter zijn mandje, maar als je hem dan even over zijn koppie a&it, komt hij snel tevoorschijn om lekker te knuffelen. Wie komt er eens naar Arie kijken en geeft hem een warm mandje met de Kerst? Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan. Rajender Bhaggoe en Menekse Celik waren blij met alle aandacht afgelopen vrijdag. Fotografie: Louis Haagman, Schiedam Stijl en sfeer met deze prachtige Veel mogelijkheden en kleuren Graag geven wij u een passend advies Fauteuil Basalt Kwaliteit voor een scherpe aktieprijs! ExcLvoetenbank 2,5 zitsbank Troy Zuiver rundleder, met interieurvering g In vele kleuren mogelijk I vanJ£?S,- nu UtieyklMre^ vtrkjrijgbaM'. Eethoek Camiel Stoel: van^25^ voor Tafel: 1785,-nu 1430,' r WOONBOULEVARD f|§^ BARENDRECHT Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht I 010-456 69 99 I www.burchthuys.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29