Grote Markt in kerstsfeer Buiten havenweg opgeleverd TIr KORT NIEUWS COLOFON Wijkbezoek PvdA aan Centrum Burgemeester Lamers opent kerstdiner Aleidaschool zet zich in voor Voedselbank KLEIN NIEUWS Armoede: 'Ik ken zwervers bij mij in de buurt' Samen schouders eronder www.nieuwestadsblad.nl De Kaarsjesavond op de Grote Markt is inmiddels al een traditie, de kerstmarkt nog niet. Maar dat zal niet lang meer duren, hoopt de organisatie van harte. foto: Bart Bos De horeca op Grote Markt heeft de handen ineengeslagen met een Grote Kerstmarkt. Met zangkoren, terrasjes, braderie en kunst en ambacht. Donderdagavond al vindt de feestelijke opening plaats met de traditionele kaarsjesavond. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Elk jaar staat de Grote Markt vol met kinde ren en ouders op de tradi tionele kaarsjesavond. Als de Kerstman samen met de burgemeester de lichtjes van de grote kerstboom ont steekt. Om precies 19.00 uur gaan alle kaarsen en lichten aan. Een lichtspektakel met erna een kerstmusical. De nieuwe Stichting Grote Markt - bestaande uit bewo ners en ondernemers - pakt extra uit met een twaalftal kraampjes of chalets. En ernaast een drietal pagode tenten waar bij slecht weer terras is. Allemaal om de Grote Markt een feestelijke sfeer te geven. „We willen per se met de lichtjesavond open gaan", vertellen orga nisatoren en ondernemers Ronald Van Leeuwen en Cock Matha van de nieuwe stichting. De eerste editie wordt er voorzichtig gestart met twaalf houten chalets waarin plaatselijke onder nemers uitpakken met arti kelen in kerstsfeer. Zo is er de Spartabakker met olie bollen, Rosa bloemsierkunst en De Vos Burchart met slaapcomfort. De houten huisjes blijven twaalf dagen staan en zijn elke dag open tot 10.00 uur 's avonds. Fruithout Een van chalets wordt ge vuld door Frank Steyger met decoratief fruithout uit heel europa. Hij handelt in SCHIEDAM - Zelf doen of bur gerkracht is het idee dat niet langer de overheid maar burgers zelf activiteiten en evenementen ontplooien. Stichting Grote Markt is een voorbeeld van ondernemers en bewoners die met subsi die zelf aan de slag gaan. Eerst met de organisatie in augustus van een muziek festival, en nu dus met een echte kerstmarkt met twaalf houten huisjes. De markt sluit mooi aan bij Winter land Schiedam dat dit jaar naast een ijsbaan ook een heuse glijbaan heeft. „Dat is meer voor de jeugd terwijl wij op de Grote Markt met de blokhutten ook ouderen in kerstsferen willen bren gen", vertelt de organisatie. Bijzonder is dat alle horeca van het oude plein meedoet. Cafés als Van Diggelen en Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman K.Moerman@wegenermedia.nl Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl oude takken van peren- of appelboom die gezand straald zijn en te pas komen als sierobject. Hij neemt een metershoge perenboom mee die hij stylt als alternatieve kerstboom. Van der Wal hebben mede werking toegezegd, maar ook restaurants als Stad huis, Zaalig, Femmes Fon due of Cotto e Mangiato. Al lemaal met één en dezelfde kerstgedachte. Er is dus meer dan genoeg te doen in de Schiedamse bin nenstad de komende tijd, waarbij naast Winterland en de Grote Markt ook de kerk kan worden bezocht voor een concert en de Passage in kerstsferen wordt gehuld mede voor de koopzondag op 15 december. Maar ook elders in de stad barst het van de activitei ten. In Kethel is er ook een kaarsjesavond en keert het veelgeprezen kerstwandel- theater terug. In Pand Paulus vindt de tra ditionele Kunst Kerst Salon plaats. WGGGNGR Media Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl Verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichténonlinè.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV SCHIEDAM - De PvdA Schiedam brengt zaterdag 14 december een wijkbe zoek aan het centrum. Dit wijkbezoek zal plaatsvin den in het PvdA ontmoe tingscentrum op de Hoog straat 52. De PvdA nodigt alle Schiedammers uit om vanaf 10.30 uur te komen praten over onder andere de binnenstad, het cultu rele aanbod in Schiedam én werkgelegenheid. Er zal tijdens het wijkbe zoek aandacht worden besteed aan ondernemer schap en nieuwe bewb- nersinitiatieven die de aantrekkelijkheid van Schiedam vergroten. Daarnaast zal de PvdA tijdens het wijkbezoek een pluim uitdelen aan Schiedammers die zich het afgelopen jaar hebben ingespannen voor het rea liseren van een mooier en beter Schiedam. Elk jaar wordt er in Nieuw- land een kerstdiner geor ganiseerd voor de deelne mers van de voedselbank van Nieuwland. Dit jaar is door de bewoners be sloten om het groter aan te pakken en worden alle deelnemers van de voed selbank uit Schiedam uitgenodigd. Omdat het Wijkcentrum Dreesplein dan te klein is, wordt het kerstdiner dit jaar geor ganiseerd in de Grote Kerk. De deelnemers van de voedselbank moeten rondkomen van een klein inkomen en daardoor is er rond deze feestdagen weinig over voor iets ex tra. Daarom zullen meer dan 100 vrijwilligers zich inzetten om de deelne mers een leuke avond te bezorgen. Burgemeester Lamers en wethouder Stam zullen aanwezig zijn.. Tussendoor zijn er kerstoptredens van Pop koor Pleasure en zanger Bob van Vliet. Alle kinde ren die meegekomen zijn, krijgen een klein kerstca deautje. SCHIEDAM - Christelijke basisschool Gravin Alei daschool heeft voor de kerstdagen een schoen- dozenactie georganiseerd voor de Voedselbank in Schiedam. Alle 'kinderen hebben thuis een schoenendoos gevuld met spullen die zij niet meer gebruiken, nieuwe spullen en etens waren. Dit allemaal voor leeftijdsgenootjes die het niet breed hebben. Woens dag worden de dozen opgehaald en donderdag uitgereikt. In Schiedam leeft 9,2 procent van de mensen in armoede, het landelijke gemiddelde ligt op 6,6 procent. Wij kennen zelf ook mensen die op straat leven. Bij ons in de buurt woont iemand die elke dinsdag 50 euro krijgt om voor zichzelf en zijn kinderen eten te kopen. Dit is echt weinig! Iemand anders kent een man die blikjes uit de vuilnisbakken haalt voor geld. En andere kinderen kennen weer zwervers die in het park slapen en eten vragen bij de winkels of een sigaret. Wij vinden dit echt zielig, straks gaat het ook weer vriezen en dan is het echt heel koud voor die mensen. Wij zouden hen dan wel een deken willen geven. Wij vinden het ook zielig dat die mensen minder geld hebben voor kleding en eten. Alleen vinden we het wel raar dat mensen die naar de voedselbank gaan, meestal ook nog een huisdier hebben. Ze hebben al niet genoeg eten voor zichzelf en dan moeten ze ook nog hun huisdier te eten geven. Dat geld kunnen ze dan toch beter aan zichzelf uitgeven, zodat ze zelf lekker kun nen gaan eten. Deze column is gemaakt met alle leerlin gen uit de Tijger groep van sbo De Polder vaart Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan door een mail te sturen aan: redactie.ns@wegenermedia.nl. SCHIEDAM - Het eerste deel van de vernieuwde Buiten havenweg is afgelopen week opgeleverd. Wethouders Gouweleeuw en Groeneweg plantten op fees telijke wijze de eerste boom in het nieuwe straatdeel ter hoogte van Nieuwsticht. Voordat de nieuwe boom de grond in ging, sprak wethou der Gouweleeuw bewoners, ondernemers en uitvoerders toe in het bezoekerscentrum van de glasfabriek. „Het pro ject is technisch hoogstaand en vertegenwoordigt de sterke verbinding tussen de stad en diens bedrijvigheid. Veel bijzondere historische bedrijven bevinden zich op loopafstand van het cen- Wethouder Gouweleeuw kwam zelf in actie om de opgeknapte Buitenhavenweg op te leveren. foto: Cees Kroone trum. Met de nieuwe inrich- bezoekers." Meer foto's zijn ting van het gebied ontstaat te vinden op onze Facebook- er .een aantrekkelijk geheel pagina, ingezonden door fo- voor zowel ondernemers als tograaf Cees Kroone.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3