Schiedam in 't kort PROEF HET KERSTVOORDEEL BIJ EXTRA ZONDAGOPENINGEN! KIJK OP ALDI.NL Verkoopexpo Korenbeurs Goede score oliebollentest Kerstmis in Heilig Hartkerk Welkom in de herberg Kerkdiensten in Grote of St. Janskerk Kerstavonddienst Valentijnsprijs O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad dinsdag 24 december 2013 13 bruari naar D66Schiedam@ gmail.com. Uit de lijst van genomineerden wordt door de Valentijnscommissie, be staande uit D66-leden, een keuze gemaakt. De winnaar zal op 14 februari verrast worden door de partij. Nog tot en met zondag 12 ja nuari vindt in de Korenbeurs een verkoopexpositie plaats van schilderijen afkomstig uit een interessante bedrijfs- collectie. Alle werken zijn voor aantrekkelijke prijzen te koop. Het betreft schil derijen, tekeningen, grafiek en foto's. Zondag 12 januari verzorgt de Korenbeurs een gratis toegankelijk concert met tangomuziek die de fi nale veiling van de collectie muzikaal zal begeleiden. De kijkdagen zijn tot die dag in de weekenden, steeds van 12.00 tot 17.00 uur. De oliebollen van Bakker Ammerlaan zijn beoordeeld voor de nationale oliebollen test van het AD. "Dit jaar is het oudejaarsgebak van 153 bakker? en kramen getest en Bakker Ammerlaan komt er goed in naar voren", meldt de bakker trots. Details mo gen de oliebollenverkopers voorafgaand aan de publica tie in het AD nog niet geven. De oliebollentest staat in de krant van zaterdag 28 de cember. Op kerstavond is er in de sfeervol versierde Heilig Hartkerk een gezinsviering met kinderkoor en kerstspel. Voorganger in de viering is pastor Mirjam Heikens. De kinderen mogen hun muziekinstrumentje mee nemen om de viering extra feestelijk te maken. Aan vang van de viering is 19.00 uur. Vanaf 18.45 uur worden er kerstliedjes gezongen, 's Avonds is om 22.15 uur de nachtmis. Het Heilig Hart- koor luistert de viering op met vierstemmige kerstlie deren. Voorganger is pas toor Van Well. Vanaf 22.00 uur worden er kerstliederen gezongen. Met kerstmis worden in de Heilig Hartkerk levensmid delen ingezameld ten bate van de Voedselbank. Kerstochtend 25 december om 10.30 zal de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam aan de Westvest 90 fungeren als herberg, waar vanzelfsprekend plaats is voor iedereen. De herber gierster en haar man nodi gen iedereen uit om onder het genot van een kopje kof fie of thee en iets lekkers te komen luisteren naar zang, muziek en verhalen. De protestantse kerk nodigt Schiedammers uit om het kerstfeest te vieren in de Grote Kerk in het centrum van Schiedam. Dinsdag avond 24 december is er om 19.00 uur kinderkerstnacht. De kinderen van de Grote Kerk voeren een kerstspel op, er is een wereldmarkt en bij de marktkramen worden bijzondere verhalen verteld door de verkopers. Kinderen van basisschool De Wieken vormen speciaal voor deze viering een groot koor en er wordt ook gedanst door de kfnderen. Dinsdagavond 24 december om 22.30 uur is de kerst nachtdienst. Thema van deze dienst is 'Kerst brengt samen'. Voorgangers zijn ds. Marjolijn Russchen en ds. Willem van der Vegt. Het orgel wordt bespeeld door Arjen Leistra en het project koor Vocalis St. Jan zal voor en met de aanwezigen zin gen. Woensdag 25 december zijn er om 10.00 uur kerst morgendiensten in de Grote Kerk en in de Vaste Burg aan de Lange Nieuwstraat 219. Voorganger is ds. Mar jolijn Russchen, het orgel wordt bespeeld door Arjen Leistra. Er is kinderoppas Daan is een stoere jonge kater die op een baasje zit te wachten bij de Hargahoeve. Ondanks dat hij niet heel dun is, is hij een ontzettend fanatieke eter en kan zich hier behoorlijk voor uitsloven. Als hij zijn kop in het etensbakje doet, vliegen de brokjes regelmatig in het rond! Wie Daan in huis wil nemen, kan zich melden bij het dierenasiel aan de Sportlaan 2. voor de kleinste kinderen. In de Vaste Burg gaat ds. Taco Smit voor. De cantorij Sursum Corda zal medewer king aan de dienst verlenen. Het orgel wordt bespeeld door Hans Jansen en er is kinderoppas. Maandagavond 24 decem ber is er om 19.30 een kerst- avonddienst in de Neder lands Gereformeerde Kerk aan het Westvest 30. Het thema is 'Hoe welkom is Jezus eigenlijk...?'. Het the ma krijgt deze avond extra glans door veel samenzang en de muzikale en vocale bijdrage van het projectkoor Paulus uit Vlaardingen. De kerkdeuren gaan open om 19.00 uur. D66 kent dit jaar opnieuw de Valentijnsprijs toe. "D66 vertrouwt op de eigen kracht van mensen en heeft grote waardering voor diegenen die de eigen verantwoor delijkheid nemen voor hun leefomgeving, zelf keuzes maken en actief zijn om hun doelen te bereiken, zonder meteen naar de gemeente te wijzen", meldt de partij. In woners van Schiedam kun nen bewoners, clubs en ver enigingen nomineren, die op vrijwillige basis een po sitieve bijdrage aan de leef omgeving hebben geleverd. Mail de nominatie met een korte motivatie vóór 1 fe- HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS www.aldi.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13