Bewoners Kerkbuurt tegen groot landgoed in Kethelse polder Daar blijf je voor thuis. Glasvezel. CIF Oproepcentrale breidt uit Dé aansluiting voor supersnel internet voordelig bellen interactieve tv Nieuwe Stadsblad dinsdag 31 december 2013 11 De oude historische kerkbuurt is een pareltje in de drukke Randstad. Hier moet geen buiten proportioneel landhuis met zwembad komen, vinden veel omwonenden. Foto: PR Bewoners verenigd in comité 'Behoud Historisch Kerkbuurt' zijn tegen de plannen om in de Kethelse polder een landhuis annex landgoed te bouwen. Zij vrezen een 'buiten proportioneel' landhuis met zwembad en stallen die de landelijke polder ontsieren. Eigenaar Maat denkt met zijn landgoed dit verrommelde poldergebied te ontsluiten met openbare paden en natuur. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De oude histori sche kerkbuurt is een parel tje in de drukke Randstad. De Kerkbuurt van een halve eeuw geleden werd in korte tijd ontsloten door Sveapar- ken, spoorlijn en bedrijven. Wat overbleef is een nos talgische taartpunt van zes hectare tussen spoorweg, Kerklaan en Joppelaan. Op die plek wil de Kethelse ondernemer A. Maat zijn ge droomde landhuis bouwen. „Te groot en niet passend bij de oude lintbebouwing", zo klagen de bewoners, opge schrikt door zijn plan. Waar om zo groot? En waarom net in hun landelijk historisch gebied? „Weg gaan de zicht lijnen over grazend vee naar de poldervaart door zo'n parkachtig landgoed", vin den bewoners. De polder oogt verrommeld 'WEG GAAN DE ZICHTLIJNEN OVER GRAZEND VEE NAAR DE POLDERVAART' met onduidelijk bebouwing als industrieterrein, kinder boerderij en opslag van drag lines. Daar moet het land goed komen van de Kethelse ondernemer A. Maat. Geen goed idee vinden 24 fami lies van het buurtschap. Het landgoed, midden in het weiland, zou de lintbebou wing met historische kleine woningen ontsieren. Geen verbetering van het gebied rond de Jacobuskerk met zijn cultuurhistorische waarden, menen de bewoners. De gemeente Schiedam is be reid haar deel van de polder te verkopen aan de onderne mer. Onder voorwaarde dat de veehouderij een claim kan leggen voor geleden schade. Doodzonde, vinden de protesterende bewoners die het opnemen voor de unieke agrarische functie van de boerderij te midden van een verstedelijkt gebied. Bovendien betoogt woord voerder John Poot van het comité, dat de bouw in strijd is met het bestemmingsplan, van 2011 en het gebied bin nen de geluidcontouren van het vliegverkeer van Zes tienhoven ligt. „Alle hens aan dek voor het buurtschap om de plannen van Maat en gemeente Schie dam vroegtijdig!^ smoren of tenminste aan te passen." Want, zo geeft woordvoeder John Poot ruiterlijk toe: een deel van de 24 omwonende families zegt 'nee, maar ten zij'. Die vinden dat Maat be ter zijn landhuis elders kan bouwen. Juist over het spoor waar hij eigenaar is van een 'grote, lelijke kas vol met ca ravans'. SCHIEDAM - De Oproepcen trale, een vrijwilligersor ganisatie voor 'inwoners uit Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis, Hoogvliet en Spijkenisse, breidt haar diensten uit. Naast vaste ondersteuning van een vrijwilliger kan men vanaf heden ook met eenmalige hulpvragen een beroep doen op de Oproepcentrale van Argos Zorggroep. Tijdens de viering van het 25-jarig jubileum van de Oproepcentrale op 28 no vember is de nieuwe loot Dienstverlening gelan ceerd. Met de nieuwe loot speelt de Oproepcentrale in op eenmalige hulpvragen van kortdurend karakter, waar veel behoefte aan bleek te zijn. Denk hierbij aan het doen van een boodschap, kleine klusjes in en om het huis of ziekenhuisbegelei ding. Ook kan de oproep centrale worden ingescha keld als een mantelzorger het werk tijdelijk niet kan doen. Wie ondersteuning wil van de vrijwilligers of wie zelf vrijwilligerswerk wil doen, neemt contact op via tele foonnummer 010-4278177 (maandag, woënsdag of vrijdag tussen 9.30 en 11.30 uur) of mail naar oproep- centrale@argoszorggroep. nl. O Kijk voor meer informatie over de Oproepcentrale op www.deOproepcentrale.nl. Splijtzwam „Een landhuis met allure dat past toch niet bij de historische huisjes en boerderijen van de Kerkbuurt?" zeggen de bewoners. Daarom richt het comité zich tot politiek Schiedam. Om die ervan te overtuigen dat voor het plan geen draagvlak bestaat onder de bewoners en het zo een splijtzwam wordt in het buurtschap. Schiedam Online een filmpje bestellen en dan lekker met z'n allen op de bank. Gamen met heel Schiedam en als het moet tegen een neef in Seattle. Er kan steeds meer en dat gaat nog wel even zo door. Om al dat leuks in huis te halen, heeft u wel een aansluiting op een snel en betrouwbaar netwerk nodig. Zo'n netwerk is glasvezel. Het goede nieuws is dat u nu een aansluiting op glasvezel krijgt. Gratis, tot in uw woning. Met e.en aansluiting kunt u in de toekomst televisie-, internet- en telefoniediensten afnemen over glasvezel. Het enige dat u hoeft te doen, is even thuis blijven.Meld u aan op www.schiedamblijftthuis.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11