Schiedam in 't kort Extra zakcentje verdienen? Nieuwjaarsconcert Grote Kerk Efficiënt Ondernemerschap Schiedams Koor zoekt leden Bridgecursus Parkinsoncafé CDA vrouwen over Europa Atelierbezoek Iris Ie Rütte r n Nieuwjaarsactie! - "ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgevallen. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zonder Lijnen' pro gramma volgen van Make It Easy. "Het fijne is, dat je normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Make It Easy's knallende Nieuwjaarsactie! 20,14 korting Make It Easy, irado www.makeiteasy.nl0174-213202 O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad dinsdag 31 december 2013^ 13 zijn definitieve plaats inne men op het land van Ris. De excursie is zaterdagmid dag 18 januari tussen 15.00 tot 17.00 uur. Vertrek van station Schiedam-Centrum om 13.30 uur. Deelname is gratis. Reiskosten van bewo ners van de wijk Oost wor den vergoed. Aanmelden via post@stichtingmooiwerk.nl of 010-2734780. Na aanmel ding ontvangen de deelne mers nadere informatie. Het inmiddels traditionele nieuwjaarsconcert zal ook dit keer worden gegeven door Arjen Leistra, organist van de Grote Kerk in Schie dam. Het thema is 'Met Bach het nieuwe jaar in.,.'. De aanvang is 15.30 uur, de toegang is vrij en na afloop wordt met elkaar geproost op het nieuwe jaar. Dinsdag 7 januari gaat de reeks bijeenkomsten van de Bibliotheek voor Onder nemers van start met de cursusavond Efficiënt On dernemerschap. Deze avond wordt dieper ingegaan op hoe u als ondernemer meer voor elkaar kunt krijgen. Vanaf 19.00 uur kunt u bin nenlopen in de bibliotheek aan het Stadserf 1. De cursus start om 19.30 en duurt tot 21.30 uur. Meer informatie en inschrijven op www.de- bibliotheekschiedam.com. Een nieuw fris geluid is bin nenkort te horen in Schie dam. Dit nieuwe koor staat onder leiding van Gerard Lange, zeker geen onbe kende in Schiedam en om streken. Het koor kan nog tenoren eri bassen gebrui ken, maar ook bij de vrou wenstemmen is nog ruimte. Vanaf 8 januari 2014 gaan de repetities van start, op woensdagavond van 20.00 uur töt 22.00 uur in het ver pleeg- en reactiveringscen trum DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35. Het repertoire is veelzijdig zijn en omvat klassieke en lichte muziek. Het koor wil in juni een concert geven met mu ziek van Karl Jenkins, een hedendaagse componist, die vooral bekend is van The Armed Man, a mass for peace. Aanmelden kan bij Saskia Legters via secretari- aat@hetschiedamskoor.nl of 06-30502974. Bridgeclub Studiekring '66 geeft de mogelijkheid om vanaf 15 januari 2014 een vervolgcursus bridgen te volgen op 12 woensdag avonden van 20.00 tot 22.30. De cursus wordt gegeven in Bridgesociëteit De Ketel aan de Westfrankenlandsestraat 11 in Schiedam.Het betreft de cursus volgens de me thode Berry Westra: het rui tenboekje. De basistheorie wordt uitgebreide met onder meer preëmptief bieden en slembieden. Aanmelden en meer infor matie bij Liesbeth Smit-van der Aa, via 010-4510451 of per mail: l_vd_aa@hotmail. com. 8 januari wordt er weer een Parkinsoncafé gehouden. Deze middag is er een fees telijke nieuwjaarsreceptie met Nathalia Liem en Mare Vlemmix van Dance for Health. Dansen is plezier, energie en emotie. Dance for Health biedt danslessen voor mensen met de ziekte van Parkinson. Tijdens deze interactieve middag laten Nathalia en Mare zien dat Dance for Health een me thode is waardoor mensen met de ziekte van Parkin son door dans zich vrijer kunnen bewegen. Belang stellenden zijn welkom in de havenzaal van 14.30 tot 16.30 uur in Frankeland aan de Sint Liduinastraat 10 in Schiedam. CDA Vrouwen Schiedam houdt op woensdag 8 janu ari een bijeenkomst over het jaarthema 'Europa'. Deze Op zondag 12 januari staat er een indoor softbaltoernooi op het programma voor meiden van 5 tot en met 12 jaar. Deze keer zullen de speelsters van het Nederlands softbalteam aanwezig zijn om de wedstrijden te begeleiden. Ook zijn er volop leden en trainers aanwezig van SV&HV Schiedam. Het maakt niet uit of je al softbalster bent of je het nog nooit gedaan hebt. Schrijf je nu snel in via www.blueangels.nl/breedtesport/meidenevenementen. Foto: H. de Groot wordt gehouden in de Wil genburg, achter de Liduina Basiliek aan het Land van Ris 6. Aanvang om 9.30 uur. Spreker is Agnes van Ar- denne, voorheen minister voor ontwikkelingssamen werking, met het onderwerp 'Vergroening van de econo mie in Europa'. Op zaterdag 18 januari gaan de cultuurscouts van Schie dam met bewoners van de wijk Oost op excursie naar het atelier van kunstenaar Iris le Rütte in Amsterdam. Le Rütte zal daar het beeld- in-wording laten zien dat zij maakt voor het Land van Ris in Schiedam-Oost. Be woners en belangstellenden zijn uitgenodigd om met de excursie mee te gaan. De gemeente heeft de bewo ners van Oost een kunste naar laten kiezen door vorig jaar samen met de cultuur scouts een kennismakings dag voor de buurt te organi seren waar de kunstenaars Herman Lamers, Erik Buijs en Iris le Rütte hun portfolio toonden. De bewoners kozen voor Le Rütte om het nieu we beeld voor het landje te maken. Vervolgens presen teerde Le Rütte in april van dit jaar aan hen een aantal schetsontwerpen. Unaniem kozen zij voor het bokje op een huis als beeld voor het Land van Ris. In het voorjaar van 2014 zal het kunstwerk Verzamel na de feestdagen dan zoveel mogelijk kerstbomen én vuurwerkafval en breng ze naar één van de tien inzamellocaties in Schiedam. Voor elke kerstboom krijg je 0,50 en voor elke volle vuilniszak vuurwerkafval 1,00. Bij de locaties worden de bomen ter plekke versnipperd. De versnipperde kerstbomen gaan naar de biomassacentrale waar het wordt verwerkt tot groene stroom. Irado zorgt voor een veilige afvoer van het vuurwerkafval. Wanneer en waar lever je de kerstboom en het vuurwerkafval in? In i t ocati es: Parkweg thv metrostation (13.00-15.00 uur) 1 Geuzenplein (10.00-15.00 uur) Parkeerplaats Krona (10.00-15.00 uur) 1 Olivier van Noortstraat (10.00-15.00 uur) Jacques Urlusplein (10.00-15.00 uur) donderdag 2 januari vrijdag 3 januari ViiBTweflafvai; donderdag 2 januari vrijdag 3 januari 1 Westerhavenbrug (10.00-15.00 uur) - Aleidastraat (10.00-12.00 uur) Troelstraweg thv metrostation (13.00-15.00 uur) 1 Van 't Hoffplein (10.00-15.00 uur) Wibautplein (10.00-12.00 uur) Let op: je mag alleen meedoen met deze acties als je 16 jaar of jonger bent. Er kan naar je legitimatie gevraagd worden. Er wordt geen dieet voorgeschre ven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen waarvan het beter is om ze minder frequent te nuttigen, zoals o.a. chips en koekjes. Maar de behandeling gaat die behoefte ook tegen. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afvallen zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toegepast in 31 praktijken in heel Nederland. Onze therapeuten wer ken uitsluitend op afspraak, voor verdere informatie kunt u terecht op www.makeiteasy.nl of bellen naar 0174-213202 vind ons ook op: www.facebook.com/makeiteasy.nl actievoorwaarden, zie www.makeiteasy.nl dót is makteiip;! li .KirnnJü!.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13