'We hebben onszelf een hoofdprijs van 80.000 euro cadeau gedaan' AUTO H00GENB00M VLAARDINGEN uw Volkswagen dealer! AUTO Hoogstad 401 - Vlaardingen 010-445 44 55 Twitter Nieuw boek Columns Nieuwe naam vertrouwd team! U heeft het wellicht al vernomen, sinds januari 2013 is Auto Maasstad Auto Hoogenboom geworden: en daarmee Dé Volkswagen dealer uit de regio! Hierdoor kunnen wij het merk en het Volkswagen gevoel nog beter uitdragen en gebruik maken van grootschalige acties om u als onze klant nog beter van dienst te zijn. In de maand januari zult u ons vinden in de vestiging van de GAMMA in Schiedam-Noord aan de 's-Gravenlandseweg 363, waar wij de best verkochte auto van Nederland presenteren: De Volkswagen up! www.autohoogenboom.nl infofdautohoogenboom.nl O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad dinsdag 31 december 2013 21 Het jaar 2013 was voor Gerhard Hormann een jaar met twee gezichten. In januari verloor hij zijn vaste baan bij het tijdschrift Aktueel. Maar in de maanden daarna nam de aandacht voor zijn boeken toe. 'Hypotheekvrij' uit 2012 verkocht meer dan 10.000 exemplaren. De opvolger ervan, 'Helemaal vrij' kwam dit jaar uit en is al enkele malen herdrukt. In beide boeken staat centraal dat het aflossen van je hypotheek voor vrijheid zorgt. DoorArco van derLée REGIO - Gerhard Hormann en zijn echtgenote zijn sober gaan leven om de hypotheek op hun huis versneld af te lossen. Dat zorgt voor een andere manier van leven. "Wij kopen nu minder dure cadeautjes. Kerst is nu meer een feest van gezelligheid. Je zult mij dan ook niet op 24 december met tassen vol ca deautjes op de.Lijnbaan zien stressen", vertelt de auteur in zijn huis aan de rand van Rijsoord. Zijn kinderen zijn nog niet overtuigd van deze manier van leven, erkent Hormann. "Dat is ze niet kwalijk te nemen. Het is meestal tus sen de 30 en 40 jaar dat het kwartje gaat vallen. Dat be zit ook ballast is, besef je als je 50 bent. Niet 14 of 20." GERHARD HORMANN LOST Z'N HYPOTHEEK AF EN IEDEREEN MAG HET WETEN "Wij begonnen in 2008 met het versneld aflossen. Het was een tijd dat je daar nog niets over hoorde. Na een paar jaar ontdek je wat dit met je doet, dat dit de ma nier waarop je leeft veran dert. Ik kreeg het gevoel dat ik een verhaal te vertellen had. De schellen waren me van de ogen gevallen." Het schrijven van boeken over deze manier van leven was bepaald geen voorop gezet plan. "Ik had negen boeken geschreven. Eigen lijk was ik gestopt als schrij ver." Hormann schreef al eerder over 'vrijheid, rust en ruim te'. In 2004 gebruikte hij die woorden in een boek over tweede huizen. Maar harder werken om in een tweede Gerhard Hormann: 'Je zult mij niet op 24 december met tassen vol cadeautjes op de Lijnbaan zien stressen'. Foto: Arco van der Lee huis rust te kunnen vinden is toch niet de goede manier, beseft Hormann inmiddels. Loser "Wij zijn al precies vijf jaar verslaafd aan aflossen en gaan ook nóóit meer zo consumeren als vroeger", legt hij uit. "Maar mensen vinden het zielig als je een keer niet op zomervakantie gaat. En als je naar Gronin gen op vakantie gaat ben je een loser. Maar dan vertel terij wonnen. Door zuinig te leven hebben we onszelf een hoofdprijs van 80.000 euro cadeau gedaan. Maar we hebben die niet cadeau ik dat we de afgelopen jaren 80.000 euro hebben afgelost op onze hypotheek. Dan zijn ze jaloers. Je hoort mensen wel eens vertellen wat ze zouden doen als ze de lo- De boeken van Hormann Gerhard Hormann schreef thrillers, voordat zijn bestsel lers 'Hypotheekvrij' en 'Helemaal Vrij!' uitkwamen. Hij heeft nu geen zin om een spannend boek te schrijven. "Ik heb nu vooral het idee dat alles open ligt. Als ik over twee jaar zin heb om een thriller of een sciencefiction roman te schrijven, dan zou dat zo maar kunnen." Via Twitter (@Gerhardhor- mann) geeft Gerhard Hor mann commentaar op ont wikkelingen en houdt hij contact met lezers. Op het moment .van schrijven had hij 6418 tweets verzonden. "Het zal wel voor een deel zendingsdrang zijn, omdat mijn vader dominee was. Maar ik heb ook politicolo gie gestudeerd en dan ben je gewend om een mening te formuleren over dingen. Het is prima als lezers mij bellen en dat gebeurt ook regelma tig. Ik voel toch een zekere verantwoordelijkheid om dat ze hun leven hebben omgegooid. Dat heb ik, me niet gerealiseerd tijdens het schrijven. Soms kopen ze zelfs dezelfde auto." Het nieuwe boek van Ger hard Hormann verschijnt in april 2014 en gaat over nietsdoen. "Nietsdoen is not done geworden. De overheid houdt er niet van als men sen een stapje terug willen in welvaart. We hebben nu veel minder tijd om te ont spannen dan toen het woord 'onthaasten' werd uitgevon den. Maar je hoeft daar niet blind in mee te gaan." Gerhard Hormann schrijft columns op de websites van De Volkskrant en Follow The Money. Vanaf januari schrijft hij elke vrijdag een column in het Reformato risch Dagblad. U maakt kans op diverse GAMMA cadeau passen ter waarde van maximaal 150,- te besteden aan aan het zeer complete assortiment van de GAMMA Schiedam-Noord. Zoals u van ons gewend bent, blijft onze locatie, service en kennis over ons merk hetzelfde en heeft u nog steeds uw vertrouwde aanspreekpunten op de vestiging. Wij heten u dan ook van harte welkom in onze showroom of werkplaats •vraag naar de voorwaarden. Zolang de voorraad strékt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21