Politie: minder misdrijven in de regio Alle kinderen moeten kunnen sporten Man gewond na woningoverval Nieuwe oplossing voor de 2 miljoen Nederlanders met korstjes in de neus Vaker vast in de file J) www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad dinsdag 31 december 2013 3 De criminaliteit in de regio Rotterdam daalt. Vooral de cijfers van high impact crimes (woninginbraken, overvallen en straatroven) waren lager, blijkt uit jaarcijfers van politie. Daarentegen steeg het aantal gevallen van moord en doodslag. "Zaak is om de focus en mankracht te behouden." Door Gerrit van Loon REGIO - Frank Paauw, po litiechef van de Eenheid Rotterdam noemt de high impact crimes voor een stad als Rotterdam de nagel aan de doodskist. "Deze zaken maken op gedupeerden blijvend indruk. Niet voor niets is onze focus op deze misdrijven fors. Soms ligt Paauw wakker van straat roven, overvallen en wonin ginbraken. De cijfers over 2013 zullen hem en burge meester Aboutaleb, tevens voorzitter van de landelijke Taskforce Overvallen, een geruststellender gevoel ge ven. De afname van het totale aantal geregistreerde mis drijven in de Rotterdamse regio was vijf procent ten op zichte van 2012. Opvallend: aangiftes van straatroven waren er 32 procent minder De criminaliteit in de regio Rotterdam daalt. Vooral de cijfers van high impact crimes (woninginbraken, overvallen en straatroven) waren lager, blijkt uit jaarcijfers van politie. Foto: Politie Rotterdam dan vorig jaar. Dat na een jarenlange stijging. 1.196 keer werd iemand op straat beroofd. Preventie en toe zicht zijn oorzaken van de daling. Rotterdam is qua da ling koploper in Nederland. Paauw noemde de camera's op mobieltjes handig voor de zichtbaarheid. "Wanneer je in Rotterdam een overval pleegt is de kans groot dat je opgepakt wordt." Het aantal woninginbraken daalde dit jaar van 9103 naar 8812. Vanaf 2010 was dat aantalk juist elk jaar ge stegen. "Een trendbreuk en zeker geen toeval", lichtte Paauw toe. "De opgaande lijn is gekeerd." Het aantal gevallen van moord en doodslag ligt dit jaar op 27 mensen. In 2012 werden 18 mensen slachtof fer van moord en doodslag. 20 van de 27 zaken zijn op gehelderd. "Een cijfer dat fluctueert en waar geen peil op te trekken is. Elke moord is er één te veel. De han delingssnelheid van onze vaste mensen op moord en doodslag ligt hoog. De laat ste tijd zie je meer zaken in relationele sfeer. Dat daders bij wijze van spreken zich zelf aangeven: kom me maar halen, ik heb het gedaan. Maar ook dan moet je met genoeg bewijzen komen." Volgens Paauw betekent de centrale sGBO-aanpak van voorbereiden, uitvoeren en afronden een kentering in politieaanpak. Plus de regi stratie van hotspots (zoals de Beijerlandselaan) en de persoonsgerichte aanpak. Boeven in allerlei gradaties ondervinden van de poli tie geducht tegenstand. Al nuanceert Paauw het beeld van een steeds bravere stad. "Rotterdam is geen non nenklooster. En zal dat ook nooit worden." 17 Teanft Grootschalig On derzoek (TGO's) liepen er dit jaar binnen de Eenheid Rotterdam. Volgens Paauw beter werkend dan in de rest van Nederland. "We maken snel de eerste meters in on derzoek. Al ziet de politie natuurlijk liever feiten hele maal niet gepleegd worden." Het TGO Ibn Ghaldoun, exa menfraude op deze scholen- gemeénschap, heeft de zaak niet laten ontsporen. Paauw: ."Knap, gezien de grote maat schappelijke onrust." TGO De Kunstroof die samen werkte met Roemenië moest volgens de politiechef een nieuwe tak van sport be oefenen. In 2014 wordt als nieuwe stap een offensief tegen de jeugdcriminaliteit gestart in samenwerking met Jeugdzorg. "Ik ving ze wel, maar ga nu zorgen voor een betere aanpak", aldus Paauw. KLEIN NIEUWS Wij hebben deze week een stukje in de krant gelezen met de titel: "Onbeperkt sporten". Je kunt als leerling van het Geuzencollege voor minder dan 17 euro per maand onbeperkt sporten in het sportcentrum in de Holy. Wij vinden dit erg goed, want veel kinde ren zijn te dik en sporten is vrij duur. Als het zo goedkoop wordt, motiveer je men sen om te gaan sporten, je krijgt er dan een kick van. Met sporten train je niet alleen, je werkt ook aan je conditie en je kunt er van afvallen. Wij sporten zelf wel allebei, zo zit Floris op breakdance en klimmen en doet Roan aan atletiek en surfen. En in zijn vrije tijd skateboardt en longboardt hij veel. Als wij zelf op het Geuzencollege zouden zitten, zouden wij ook een abonne ment nemen. Wij vinden eigenlijk dat alle scholen dit aan moeten bieden, want niet alleen op het Geuzencollege zitten te dikke kinderen. Alle kinderen zouden die kans moeten krijgen. Alleen kinderen op de ba sisschool hoeven dit nog niet aangeboden te krijgen, want dat is lichamelijk nog niet goed voor ons en wij krijgen al twee keer in de week gym. Dat is meer dan voldoen de voor jonge kinderen. De kinderen op de middelbare school krijgen minder gym, dus die moeten het sporten ergens anders zoeken en dan is dit supergoed! Roan (11 jaar) en Floris (12 jaar) Annie MG Schmidt Montessori school Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maat schappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl. SCHIEDAM - Een 29-jarige Schiedammer is zondagoch tend gewond geraakt nadat twee mannen hem in zijn woning aan de Lorentzlaan overvielen. Even voor 4.00 uur 's morgens wordt bij de, politie melding gedaan van een mishandeling in een woning aan de Lorentzlaan in Schiedam. De bewoner, een 29-jarige man, blijkt die avond een feestje te hebben gehad in zijn woning. Enige tijd nadat alle bezoekers zijn woning hebben verlaten, staan opeens twee mannen in zijn woning. Deze mis handelen hem en nemen een mobiele telefoon en wat geld mee. De 29-jarige man is over gebracht naar het ziekenhuis ter controle. Hij is inmiddels weer thuis. De politie zou graag in contact komen met getuigen via 0900-8844 of, anoniem, 0800-7000. Hoge score oliebollentest SCHIEDAM - De gebakkraam van' Nico Sterrenberg aan de Nieuwe Haven in Schiedam is de toptien van de Oliebol lentest van het AD binnen gedrongen. "Prima bolletjes tegen een vriendelijke prijs", oordeelt de jury, die het ou- dejaarsgebak beoordeelde met een 9. Dat is goed voor een achtste plek. "Het is in de voorbereiding een kwestie van spelen, en vervolgens moet je er veel liefde in stoppen", verklaart de 31-jarige oliebollenbak ker zijn hoge score in het AD. REGIO - Het aantal files in de regio Rotterdam is het afge lopen jaar toegenomen met 5 procent. Vooral in de avond- spits stond het verkeer vaker stil. De trajecten A15 Brielle - Vaanplein en A20 Klein- polderplein - Terbregseplein scoren het hoogst in de file top 10. De stijging is opmerkelijk aangezien de totale file- zwaarte in Nederland in 2013 met 8 procent opnieuw afnam. Verbeterde infra structuur en goede weers omstandigheden hebben hieraan bijgedragen. Op de wegen rond Rotter dam had het verkeer het af gelopen jaar veel hinder van files. Zowel in de spitsuren als overdag nam de vertra ging toe. Rijkswaterstaat werkt volop aan de verbete ring van de infrastructuur. De A15 wordt tussen de Maasvlakte en knooppunt Vaanplein verbreed en het ontbrekende deel van de A4 tussen Delft en Schie dam wordt aangelegd. Pas in 2015 zal de automobilist daar profijt van hebben. De filezwaarte is overigens nog lang niet op het niveau van voor de economische crisis, meldt de ANWB. Vervelende korstjes in de neus, een schrijnend en trek kerig gevoel, pijnlijke wondjes of soms zelfs een bloedneus? Grote kans dat uw neusslijm- vlies te droog is. Droge lucht door bijvoorbeeld airco of cv, een allergie, neusverkoudheid, hormonale veranderingen of medicijngebruik kan het neusslijmvlies uitdrogen en beschadigen. Onderzoek wijst uit dat 17% van de Neder landers last heeft van droog neusslijmvlies en korstjes. Ademen door een gezonde 'vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Een essentiële functie van "het neusslijmvlies is het zuiveren van ingeadem de lucht. Hiervoor beschikt de neus over vochtig neusslijm vlies en trilhaartjes. Zij reinigen 10.000 liter ademlucht per dag en zorgen dat-er zo min moge lijk stofdeeltjes, bacteriën en vi russen binnendringen. Natuurlijke oplossing bij droog neusslijmvlies A.Vogel Cinuforce neusspray bij droog neusslijmvlies en korstjes bevochtigt de neushol tes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het is eeq, fysiolo gische zoutoplossing met een plantaardige stof die langdurig een beschermend en vochtig laagje legt over het neusslijm vlies. De 100% natuurlijke in grediënten werken verzorgend en ondersteunen de genezing van het neusslijmvlies. Door de "unieke sprayflacon zijn conser veringsmiddelen overbodig en is de neusspray na opening drie maanden houdbaar. "Voorkom bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies' Tip Gaat u binnenkort vligen? Neem dan de A. Vogel Cinuforce neus spray bij droog neusslijmvlies en korstjes mee. De lucht vochtigheid in een vliegtuig is soms namelijk lager dan in de droogste Sahara. De optima le luchtvochtigheid voor de neus is tussen de 50 en 60%, terwijl de luchtvochtigheid in een vliegtuig maar ongeveer 15% of zelfs lager is. Cinutoiip neusspray inwlumvk's Korst!, Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en gezondheidswinkel Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3