1 Wij staan graag voor u klaar! Ff£- l(vtric& (OIO) 462 60 60 veilig, comfortabel en snel Jazeker irado www.rtcnv.nl Uïtva Voor elk budget een bijzonder afscheid basic uitvaart zorg fllensenlinq.nl Rotterdamse Taxi Centrale 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad dinsdag 31 december 2013 6 dag éi fibre l*S/v Hypotheek adviseur de Column van Kees Risseeuw uitvaartbegeleiding Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheker. nl Een nieuw begin, een nieuw geluid Een nieuw jaar, 2014, is begonnen! Ik wil u graag allemaal een gezond en voorspoedig jaar toewensen. Dat het u allen goed moge gaan. Zo net op de valreep van 2013 werden we nog verrast door het gesteggel over het zogenaamde woningakkoord wat uiteindelijk toch door de Eerste Kamer is gekomen. Even kort de inhoud van dit woningakkoord: De huren stijgen geen 9 procent, maar maximaal 6,5 procent. Deze maatregel is in juli al ingegaan. Huurders die er in inkomsten op achteruit gaan, krijgen onder bepaalde omstandigheden huurverlaging, zo was ook al besloten. Corporaties moeten meebetalen om de tekorten van de overheid op te Lossen. Deze zogenoemde verhuurdersheffing wordt wel lager dan aanvankelijk de bedoeling was: uiteindelijk 1,7 miljard euro per jaar (in plaats van 2,1 miljard). In het debat is toegezegd dat begin 2016 wordt bekeken welke effecten de heffing heeft. Als die te schadelijk zijn, kan de heffing worden verlaagd. Ook kijkt woonminister Stef Blok naar de mogelijkheden voor een eventueel investeringsfonds, maar daar is vooralsnog maar 70 miljoen euro voor beschikbaar. De periode voor hypotheekrenteaftrek blijft maximaal 30 jaar. Huizenkopers krijgen de mogelijkheid een tweede lening af te sluiten tot de helft van de waarde van de woning. De aflossingstermijn voor zo'n tweede lening kan van 30 naar 35 jaar gaan. De rente die daarover wordt betaald, kan echter niet van de belastingen worden afgetrokken. De btw op renovaties en verbouwingen gaat van 21 naar 6 procent. Deze maatregel is inmiddels verlengd tot eind 2014. Zo ziet u maar, dat de regering toch wel actief is voor onze woningmarkt, niet dat alle maatregelen nu het gewenst effect hebben, maar toch. Er gebeurt tenminste iets, en dat is positief. We gaan in ieder geval positief het nieuwe jaar in. Ik hoop van u ook. Het jaar 2013 is voorbij, dat boek is dicht. Wellicht bent u al voorzichtig aan het kijken voor de vakantie, of bent u bezig met (het vinden van) een nieuwe baan. Laten we met zijn allen positief het nieuwe jaar ingaan. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl www.matrice.nl 010 - 273 24 24 Een uitvaart voor 2.720,- Beh 0800 020 05 15 24 uur 7 dagen per week www.basic-uitvaartzorg.nl Meer dan 100.000 overlijdensberichten per jaar Een levensverhaal plaatsen Condoleanceregister plaatsen Mensenlinq app voor Android Iphone Dé grootste zoekmachine voor overlijdensberichten in de regio Nationale uitvaart adressengids Online urnwinkel Twitter D Facebook Plaats een filmpje voor uw nabestaande Kijkt u dan voor de ledigingsdata 2014 op onze online afvalkalender op www.irado.nl. Deze kalender kunt u ook raadplegen voor data lediging minicontainers restafval en gft. www.irado.nl 010-262 1000 TAXI

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 6