Mee op vuurwerkcontrole €6,-A€lO lili STARTEN mn jaar ilff K DAMES HAKKEN HEREN RUBBER HAKKEN Het Schoentje Wij wensen u een Schoenmakerij Highstreet Lederen Travelin 'Classic Stockholm outdoor laars bd.nl/webwinkel 3 www.nieuwestadsblad.nl Om te weten of de vuurwerkverkoop in het Rijnmondgebied volgens de veiligheidsregels verloopt, controleert de DCMR Milieudienst Rijnmond elk jaar vuurwerkverkooppunten. De milieudienst controleert voor én tijdens de vuurwerkverkoopdagen. Zaterdag 28 december, de eerste verkoopdag, mocht ik mee op inspectie in Schiedam en Rotterdam. Van de redactie REGIO - Bij zo'n inspectie checken de inspecteurs of de opslag in orde is en de sprinklerinstallatie is ge keurd. Daarnaast wordt er gecontroleerd op gedrag en veiligheid binnen een ver kooppunt en omgeving. Vroeg op Mee op inspectie betekende vroeg op om op tijd bij de briefing in het DCMR-ge- bouw te zijn. De vuurwerk- coördinator gaf de speer punten voor die dag aan en vertelde wat de actuele si tuatie bij de verkooppunten was. In tweetallen gingen de inspecteurs met iPad op pad. De iPad is voorzien van alle informatie per verkoop punt. Onherkenbaar De inspecteurs stapten in een logo-loze auto. Waar de medewerkers normaal met herkenbare kleding op pad gaan wordt er bij de vuur werkcontroles voor gekozen dit in vrijetijdskleding te doen. Doordat de inspec teurs onherkenbaar op pad gaan krijgen ze een repre sentatief beeld van een ver kooppunt. Controle We gingen eerst naar een voormalig verkooppunt om te checken of ze inderdaad, zoals werd gezegd, dit jaar geen vuurwerk zouden ver kopen. Dit bleek het geval. Vervolgens hebben we de overige verkooppunten van het te controleren district bezocht. Hierbij is gekeken of de verkooppunten volde den aan de veiligheids- en gedragsregels uit het vuur- werkbesluit. Niet in de haak Bij de verkooppunten van het district waar we.gingen controleren, was bij één ver kooppunt extra aandacht nodig. Tijdens de briefing werd aangegeven dat het onbekend was of het bedrijf beschikte over het verplicht inspectierapport. Zo'n rap port moet aantonen dat de opslagruimte voor het vuurwerk in orde is, dit houdt onder andere in dat de opslagruimte 60 minuten brandwerend is en dat de Alle verkooppunten worden elk jaar gecontroleerd door een gecertificeerde instantie. Daaruit volgt een inspectierapport, dat de verkooppunten naar de DCMR moeten sturen. Vervolgens controleert de DCMR elk jaar steekproefsgewijs. Verkooppunten die in voorgaande jaren matig nalevingsgedrag vertoonden, krijgen extra aandacht. Verkooppunten die geen inspectierapport opsturen, worden op de eerste verkoopdag gecontroleerd. Als het rapport ontbreekt, wordt de verkoop stilgelegd. sprinklerinstallatie is goed gekeurd. Naar binnen Voordat we naar binnen gingen werd mij verteld dat als ze dit rapport nog steeds niet hebben, dat dan de ver koop stilgelegd moet wor den. Daarom werd, voordat we naar binnen gingen, eerst even de politie gebeld om een back-up te hebben. De politie kan ervoor zor gen dat het stilleggen van de verkoop veilig verloopt. Nadat dit ten we vol binnen. was stap- moed naar Toch in orde Na navraag wist de eige naar alsnog met het rap port voor de dag te komen. De eigenaar: "Het rapport is laat geleverd doordat we laat hebben betaald aan de inspecterende organisatie." Het rapport werd ter plaatse beoordeeld en in orde be vonden. Het vuurwerkver kooppunt is hiermee in orde bevonden en mocht door gaan met de verkoop. Andere controles De controles bij de overige punten verliepen voorspoe dig. De inspectierapporten waren hier wel bij de DCMR bekend en bekeken. Bij de controle bleek ook alles in orde. De dozen vol met vuurwerk stonden keurig onder de wettelijke hoogte op stalen rasters opgesta peld, de gangpaden hadden de juiste breedte, de deu ren sloten automatisch, de' sprinklers zaten daar waar ze moeten zitten en de druk op de leidingen was goed. In de winkel toonden de win keliers dummy pakketten, alleen bij de kassa onder de sprinklerinstallatie" stonden echte vuurwerkpakketen. De instructie voor het per soneel was zichtbaar opge plakt en bekend bij het per soneel. Omgeving Naast de controle van de verkooppunten zelf, houden de inspecteurs ook de omge ving van de verkooppunten in de gaten om mogelijke il legale opslag van vuurwerk op te sporen. Dit gebeurt bijvoorbeeld in busjes. Deze vorm van 'verkapte' opslag brengt een extra risico voor de omgeving met zich mee. Hier zijn inspecteurs extra alert op. Meer controles De DCMR controleert op de drie verkoopdagen 28, 30 en 31 december de hele dag door of de vuurwerkverkoop veilig verloopt. Veel verkoop punten checken ze elke dag. In totaal zijn er 115 verkoop punten in het DCMR-gebied. Minstens de helft van deze punten wordt dit jaar gecon troleerd, eventueel meer malen. Tot nu toe beboette de DCMR enkele verkoop punten met een geldbedrag van duizenden euro's onder andere voor het onbeheerd laten staan van een vracht wagen met vuurwerk en het hebben van vuurwerk in de verkoopruimte buiten de verkoopuren om. De specialisten voor comfortabele merkschoenen van o.a. Van Lier - Greve - Mephisto - Verhulst- Wolky - C.D. - etc. De grote schoencollectie reparaties bij: dingen geldig De .e^^encoHe^ «assen- sleutels Aleidastraat 64 goed - "lopend" jaar!! Passage 8 WEBWINKEL BRABANTS DAGBLAD Deze prachtige en leren halfhoge waterdichte laars is de meest complete laars voor alle weersomstandigheden. De laars is 100% waterproof en ademend. Gemaakt van leer en aan de binnenkant yoorzien van Wol. De laarzen beschikken tevens over een profielzooi voor extra grip en een uitneembare en voorgevormde inlegzool. Te dragen door zowel dames als heren. Hoogwaardig leer 100% waterdicht en ademend Volledig gevoerd met wol Natuur rubberen profielzooi Kuitwijdte verstelbaar Verkrijgbaar in de maten: 36 t/m 46 Geschikt voor zowel dames als heren Lezersprijs 99,- Bon ciml2qar Lederen Travelin 'Classic Stockholm outdoor laars Hierbij bestel ik |ZI x V. schoenmaatoutdoor laars 99,-" D xM. schoenmaatoutdoor laars a 99, -" 'Exclusief €4,95 verzendkosten Achternaam: mO vO Straat: Nr: Plaats: Postcode: nTTI fin Telefoon: E-Mail: Ik machtig Buckaroo Payment Bankrekening: Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Handtekening: Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g.)

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8