Loopt je rente vaste periode bijnaaf? Gelukkig 2014! Laat ons de offerte van je bank checken (weet je zeker dat je goed zit). Beroepen Singelkwartier Het Boek van de Week Sportief in Schiedam-Noord Barnide Bill Trio ANB0-NIEUWS Wat gaat het nieuwe jaar ons brengen? 2013 2009 2014? Wordt dit jaar een goed koopjaar? Praat nü met een INIVM-aankoopmakelaar. NVM Jongeren gezocht Jazeker. De Hypotheker. O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 januari 2013 17 SCHIEDAM - Projectgroep Singelkwartier organiseert donderdag 16 januari een bijeenkomst in het Biblio theektheater voor de bewo ners van het Singelkwartier en andere belangstellenden. Tot het Singelkwartier hoort het stadsdeel tussen Broers- SCHIEDAM - De subcommissie jeugd van de gemeente zoekt jongeren (tot ca. 23 jaar) die willen meedenken over en meewerken aan het organi seren van het eerstvolgende jongerendebat. vest, Schie, Spoorweg, Van Swindensingel/straat en Celsiusstraat. Doel van de bijeenkomst is om mensen te informeren over het on derzoek door de Project groep naar de ontwikkeling van het Singelkwartier en zijn bewoners. Met name de Er is al een eerste bijeen komst gepland op donder dag 16 januari van 19.30 - 22.00 uur in de Cornelis Hagazaal. Aanmelden kan via griffie® schiedam.nl. beroepen worden in kaart gebracht. De periode waar het om gaat ligt tussen de ja ren tachtig van de 19e eeuw en de voltooiing van de wijk midden vorige eeuw. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur. Meer info: 06- 20957590. SCHIEDAM - Binnen Schie dam zijn dertig 'sportcoa- ches' actief. Deze vrijwil ligers nemen een groot deel van de activiteiten over die in het verleden door Dienst Sport en Recreatie werden geïnitieerd. De gemeente wil hiermee sportactiviteiten dichter bij de burger bren gen waardoor Schiedam mers, ongeacht hun leeftijd, gestimuleerd worden te (gaan) sporten en bewegen. Ruud Figee (61) is een van die nieuwe sportcoaches. Hij leidt een loopclubje dat iedere zaterdag stipt om 9.00 uur vanaf tennispark Kethelhaghe vertrekt. Het gaat niet puur om prestatie- verbetering voor het hard lopen, maar er wordt wel hard gewerkt aan algehele conditieverbetering. De har de kern van deze loopclub bestaat uit zo'n 12 mannen en vrouwen met een gemid delde leeftijd van 50 jaar (jonger en ouder komt voor). Er zijn nauwelijks verplich tingen. Per keer betaal je 1,50. Voor meer informatie: ruud@fige.nl SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret en Gerben de Bruijn van Post Scriptum een boek voor ons. Deze week is dat De Cirkel van Dave Eggers. In 1949 schreef George Orwell zijn fameuze ro man 1984. Onbekend met de feiten die de toekomst zouden bepalen, schiep hij een wereld waarin de per soonlijkheid van het indi vidu ondergeschikt werd gemaakt aan het totalitaire regime. Orwell maakte in zijn toekomstroman ge bruik van camera's die de burger in zijn bewegingen controleerden die toen nog helemaal niet actief waren. Inmiddels hangen op vrij wel iedere straathoek ogen die de veiligheid trachten te waarborgen. In De Cir kel van Dave Eggers maakt de schrijver gebruik van de verregaande ontwikkelin gen op het gebied van alle moderne media en laat hij ons vlijmscherp zien welke gevaren hierbij dreigen. De Cirkel is een wereldwijde internetorganisatie die alle middelen waarvan gebrui kers zich kunnen bedienen met elkaar wil koppelen. De cirkel rondmaken is hun devies, maar de C van cirkel laat zich niet zo gemakkelijk transformeren tot een volle dige cirkelvormig symbool,. In deze roman presenteert Eggers het bedrijf door de ogen van Mae, een nieuw komer die zich in korte tijd weet op te-werken tot trans parante medewerker. Eggers schreef een verhaal dat sterk onder de huid kruipt. Gaat het binnen afzienbare tijd inderdaad deze kant op? Feit is dat de wereld meer dan ooit via een kabelnetwerk met elkaar verbonden is en dat alle gevaren van gebruik en misbruik niet eens meer om de hoek liggen. De Cirkel van Dave Eggers. Beoordeling Ruud Aret: 7. Het Barnide Bill Trio draait al heel wat jaartjes mee. Zondag^ januari zijn deze drie kanjers op het podium van Jazzpodium Waterweg in het museum. Mis dit muziekspektakel niet en knal met dit trio het het nieuwe jaar in! Voor meer informatie, kijk even op: www. jazzpodiumwaterweg.nl Allereerst wil ik u namens de ANBO een heel gezond en gelukkig 2014 toewensen. Hoop dat u niets is overkomen. Als ik alle verhalen en foto's in de krant zie, brrrr. Begrijp niet dat mensen die harde klappen leuk vinden. Ik niet, ben er als de dood voor. Veel leden hebben met ons zondag op het nieuwe jaar geklonken. Leuk weer om te zien hoeveel mensen de moeite hebben genomen om te komen. Het klinken in het Roze café heb ik helaas niet meegemaakt maar dat het daar ook gezellig is geweest is wel zeker. Al goede voornemens gemaakt? Als ik eerlijk ben komt daar bij mij nooit veel van terecht. Ik weet nog steeds niet of het nu lijnen of lijden is. Wel slap hoor, maar voor u heb ik een tip: lid worden van de ANBO! U wilt' wel, maar het is er nog niet van gekomen. Voor 37.30 bent u een heel jaar lid met alle voordelen die er zijn. Denk aan de komen de belastingaangiften, alle verandering in de zorg, heel veel gaat veranderen en ons service- en belastingteam kunnen daarbij helpen. Bel 06-22724227 en ik maak het in orde. Laat mijn telefoon maar overuren maken hoor, is hij leeg dan leg ik hem lekker aan de beademing, zodat ik u toch te woord kan staan. Wilt u toch lekker be wegen, kom dan op maandagochtend om 11.00 naar de sociëteit om te gymmen en ons serviceteam staat vrijdag weer paraat. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) #879 t PER MAAND #1.195 r PER MAAND NVM regio Rotterdam en omstreken Droomt u ook van het kopen van een huis als de prijzen laag zijn? Wellicht is dat in 2014 nog het geval. In sommige delen van het land zijn de jarenlange prijsdalingen namelijk al omgebogen naar prijsherstel. Informeer nu bij een NVM-aankoopmakelaar in de regio Rotterdam en omstreken wat de ontwikkelingen zijn bij u in de buurt. Maak uw goede voornemens waar! Kijk op nvmrotterdam.nl. Gelukkig 2014! *Bruto maandlasten. Uitgaande van een bruto jaarinkomen van 44.000,- en een koopsom van 195.000,- in 2009 en 168.000,- voor een vergelijkbare woning in 2013. Kijk voor de volledige berekening en overige aannames op nvmrotterdam.nl. Aan deze berekening en de getallen in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 17