'Briljant' het nieuwe jaar in Snelle en langdurige oplossing bij droge, branderige ogen 'Beantwoorden kamervraag kost geld: 3000 euro/vraag' PvdA: gratis parkeren mantelzorgers Mode voor maatje meer O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 januari 2013 3 De eerste week van januari begon 'briljant' voor Jan Adriaan Lambalgan(go) en Maria Cornelia Brouwer (87) en Gideon Christianus Meeus (89) en Magdalena Frederica Brandenburg (90). De echtparen vierden 4 en 6 januari hun 65-jarig huwelijksfeest. door Kathy Huitema Reden voor burgemeester Lamers om bij de bruidspa ren op bezoek te gaan, een kopje koffie te drinken en die 65 jaar nog eens op het gemak door te nemen. Jan en Riet Lambalgan her inneren zich 4 januari 1949 nog als de dag van gisteren. 'Onze trouwdag!' Trots laten ze de uitnodiging om hun briljanten huwe- lijksfeest mee te vieren in het Novotel aan burgemeester Lamers zien. Daarop prijkt hun trouwfoto. Lamers: 'U trouwde in een mooie witte bruidsjapon, dat is toch vrij uitzonderlijk voor die tijd.' De stof voor de japon kocht mevrouw op de zwarte markt, de sluier had ze ge huurd voor 25 gulden. „Maar het stormde die dag. De slui er waaide van mijn hoofd, zo de struiken in. Prompt zat er een scheur in!vertelt Het echtpaar Meeus-Brandenburg leerde elkaar kennen op de gymnastiekvereniging. Ze werden verliefd bij THOR, werden eikaars eerste vriendje en vriendinnetje en trouwden uiteindelijk met elkaar. foto:Marius Schinkel mevrouw lachend. Bijles Riet Brouwer leerde Jan Lambalgan in de oorlQg ken nen, toen ze bijles van hem kreeg: „Ik zei meneer tegen hem! Meneer Lambalgan zat zijn hele werkbare leven in het onderwijs, mevrouw Lambalgan was fysiothe rapeute. Ook was ze actief voor het CDA. „We waren beiden zo druk, dat we geen tijd hadden om ruzie te ma ken!" Ander paar Het briljanten bruidspaar Meeus-Brandenburg trouw de op 6 januari 1949. Ze waren in hun jonge jaren lid van gymnastiekvereni ging THOR (Tot Heil Onzer Ribbenkast). Er werd een feestavond gegeven in zaal Beyersbergen en Gideon- en Lena waren van de partij. Ze werden verliefd, waren eikaars eerste vriendje en vriendinnetje en dat is tot op de dag van vandaag zo gebleven. Het echtpaar Meeus kreeg drie kinderen, zeven klein kinderen en twee achter kleinkinderen. Mevrouw Meeus was vroe ger verpleegster. Meneer Meeus begon zijn loopbaan als constructeur bij scheeps werf Gusto, daarna werd hij hoogleraar aan de TU in Delft. En dan nog iets bijzonders: meneer Meeus is medeop richter van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS), de stich ting die zich inzet voor het behoud van gebouwen, die tot het culturele erfgoed van Schiedam gerekend mogen worden. Voor deze activiteit kreeg de heer Meeus - als eerste - uit handen van toenmalig bur gemeester Reinier Scheeres in 2004 de M.C.M. de Groot- speld uitgereikt. Iets waar hij nog altijd bijzonder trots op is. Inwoning Kenmerkend voor de bruids paren die net na de oorlog trouwden is de inwoning. Een eigen huis zat er in die tijd voor pas getrouwde stel len echt niet in. Dus moes ten ze het vaak doen met een kamertje bij iemand anders in .huis, vaak de ouders, soms vrienden. Zo blijkt ook uit de verhalen van deze ju bilerende echtparen. De familie Lambalgan woonde de eerste vier jaar van hun huwelijk op een zolderkamer, de familie Meeus kreeg inwoning bij de ouders van een vriend. Totdat er eindelijk ergens een eigen woning werd ge vonden. BERICHTEN UIT DE KAMER Recent had de voorzitter van de Tweede Kamer berekend ho Jpeel Kamervragen in totaal het afgelopen jaar zijn gesteld; maar liefst 2503. Daar naast nog 180 mondelinge vragen in het vragenuur. Voor een Kamerlid is het stellen van vragen essentieel om het werk goed te kunnen doen, maar ik vind het wel belang rijk telkens voorafgaand aan het stellen van vragen kritisch nut én noodzaak af te wegen. Een kamervraag beantwoorden kost namelijk geld, ik vernam gemiddeld zo'n drieduizend euro per vraag. Zelf heb ik het afgelopen jaar negen schrif telijke vragen gesteld. De onderwerpen wa ren nogal divers. Zo heb ik vragen gesteld over adopties uit Ethiopië, heb ik gevraagd naar de effecten van het legaliseren van online gokken op de afdracht van loterijen aan goede doelen en vragen ingediend over het beoordelen van wils(on)bekwaamheid door een notaris. Naast schriftelijke vragen meld ik me soms aan voor het vragenuur. Dat is altijd op dinsdag. Een keer over de Rotterdam Rules; een handelsverdrag dat zeer nuttig is bij zeetransport. De tweede vraag heb ik ontleend aan een uitzending van Zembla. Het betrof de positie van vaders na een echtscheiding, een gevoelig thema. Het onderwerp wordt nu meegenomen in een brief over (v) echtscheidingen die bin nenkort naar de Kamer wordt verstuurd. Als u geïnteresseerd bent in de overige vragen die ik heb gesteld en de antwoor den daarop nodig ik u uit eens een kijkje te nemen op mijn website: www.foortvanoos- ten.vvd.nl. Foort van Oosten (voormalig wethouder van Schiedam, nu Tweede Kamerlid voor de VVD) SCHIEDAM - De PvdA is voor een gratis parkeervergun- ning voor mantelzorgers. Mantelzorgers verlenen zorg aan hun naasten zonder hiervoor betaald te worden. In delen van Schiedam met betaald parkeren, moeten ze hoge parkeerkosten ma ken. Dit vormt voor man telzorgers met een kleine beurs een belemmering die de PvdA graag weg wil ne men. „Dit is sociaal voor de mantelzorger en levert de maatschappij uiteindelijk geld op." Als Schiedam het idee in zou voeren zou dit overi gens niet uniek zijn. „Een gratis parkeervergunning voor mantelzorgers bestaat bijvoorbeeld al in Vlaar- dingen en Den Haag", aldus Hanke Clausen. Er moet wel goed getoetst worden of ie mand wel mantelzorger is. Glas-in-lood Liduinakapel SCHIEDAM - In de Heilig Hartkerk worden woens dag 15 januari om 19.00 uur nieuwe kunstwerken ge plaatst: glas-in-loodpanelen voor de Liduinakapel. De panelen vormen een aan vulling op het glas-in-lood met taferelen uit het leven van de heilige Liduina. De kunstwerken zijn speciaal voor de Gorzenkerk ontwor pen en tonen het leven van een van de 'sterke vrouwen' van Schiedam: Liduina, het meisje dat in 1395 na een val bij het schaatsen 38 jaar lang ernstig ziek op bed lag. SCHIEDAM - De Winter Pop- Up Schiedam op de Hoog straat 98 organiseert dins dagavond 14 januari vanaf 18.30 uur een 'Gevulde Da mes Avond' voor dames met een kledingmaat van 44 en veel groter. Onder het genot van een gezellig hapje en drankje kunnen de gevulde dames tot 21.00 uur in beslo ten kring sterk afgeprijsde stijlvolle en leuke jonge da mesmode passen en keuren. In de shop-in-shop van de Winter Pop-Up Schie dam zijn verschillende aanbieders gevestigd. Stu dio Exceptionnel showt en verkoopt luxe en jonge dameskleding tot maat 56 van merken als Chalou en Sempre Piu, en lingerie van Prima Donna voor cupmaat tot en met K. De Weegschaal In Balans geeft uitleg over afvalpro ducten, poteïne- en eiwitdi- eten en maaltijdvervangers die via de website te koop zijn. Van het merk PepperZ zijn ook nog enkele grotere ma ten te koop. In verband met de catering wordt aanmel ding voor deze speciale avond via post@dewinkel- meiden.nl op prijs gesteld. Voelen de ogen vermoeid, geïrriteerd of branderig aan? Gaat focussen niet meer zo makkelijk en knijpt u veel met uw ogen? Dit soort klachten wordt veelal veroorzaakt door te weinig traanvocht in de ogen. Sodium hyaluronate is een plantaardig ingrediënt dat helpt bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Het zorgt voor snelle verfrissing en langdurige bevochtiging. Onderzoek wijst uit dat maar liefst 27% van de Nederlanders weieens last heeft van droge, branderige ogen. Vooral in de winter - wanneer de verwar ming aan staat en de luchtvoch tigheid laag is - kunnen de ogen uitdrogen. Maar ook langdurig 'computerstaren', tv-kijken, hormonale veranderingen en medicijngebruik zijn bekende boosdoeners. Als gevolg van droge ogen kunnen allerhande klachten optreden. Variërend van een licht irritatiegevoel aan de ogen tot constant pijnlijke en rode ogen. Het belang van vochtige ogen Traanvocht is een vochtig be- schermlaagje voor ons oogop pervlak. De rol van traanvocht is essentieel voor ons kijkge- mak. Het vochtige laagje laat namelijk niet alleen de ogen fris en comfortabel aanvoelen, het beschermt ook tegen indringers van buitenaf én helpt bij het af voeren van vuil en stof dat in de ogen komt. 'Zonder conser veringsmiddelen, ook geschikt voor contactlens dragers' Snel verfrissend, langdurig bevochtigend A.Vogel Oogdruppels helpen bij droge, branderige en ver moeide ogen. Dankzij het na tuurlijke ingrediënt Sodium hyaluronate zorgen de drup pels snel voor een aangename bevochtiging en verfrissing van het oogoppervlak. Daarnaast helpt het bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Zodat de ogen langdu rig vochtig blijven en zacht en fris aanvoelen. Zonder conserverings middelen De A.Vogel Oogdruppels zitten in een unieke zelfreini gende druppelflacon. Deze constructie maakt het ge bruik van conserveringsmid delen - die bekend staan om het veroorzaken van rood heid en irritatie -overbodig. Daardoor zijn de druppels goed te verdragen en ook ge schikt voor dragers van har de en zachte contactlenzen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3