SUPER 'Wat hebben we toch veel gewonnen' theunissen KORTING Meiden softbalevenement TUINHUISJES Aan de leiding Marathontest bij Fortuna Verburg: weer kampioen TUINHUISJES BEKIJK ONZE WEBSITE! Einsteinstraat16, Wijchen theunissentuinhuisjes.nl De kentekencard: dat zit goed Cricket Gala P,ZUIDHOLLAND www.nieuwestadsblad.nl „Voor rriij zijn jullie allemaal winnaars." Zo opende sportwethouder Natalhie Gouweleeuw zaterdag de verkiezing van de sporters van het jaar. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Meer dan 2200 volgers hadden in de aan loop naar het sportfeestje de moeite genomen om via internet hun voorkeur uit te spreken voor één van de genomineerden: de hand balvrouwen van DWS, de herenhockeyers van Spirit, voetballers van SVDPW, handbalinternational Kelly Dulfer, judoka Patricia van Hees, bokser Nouchka Fon- tijn, taekwondoka Brandon Schaap, Jong Oranje-softbal- ster Rachel van Veen en ju doka Mark Roon. Daarnaast had een vakjury bestaande uit lokale sportjournalisten Wethouder Nathalie Gouweleeuw (midden) laat zich omringen door de trotse winnaars van de sportverkiezingen 2013. foto: Wegener Media zijn voorkeur uitgesproken. Het leverde drie prominente winnaars op. Sportploeg van het Jaar werd, na twee achtereenvolgende kampi oenschappen, Spirit. Spor ter van het jaar, na weer een reeks internationale over winningen, Nouchka Fon- tijn en talent van het jaar de zichtbaar verraste en samen met zijn ouders heel blije Brandon Schaap. „Wat heb ben we, want dat zeggen we toch wanneer er gepresteerd wordt, een hoop gewonnen", onderstreepte de wethouder haar bewondering. „Laat niemand beweren dat we in deze stad geen topsport ken nen." En daar was iedereen het mee eens. SCHIEDAM -De speelsters van het Nederlands Softbalteam begeleiden zondag 12 janu ari het Meiden-Evenement, dat dan tussen 12.00 en 16.00 uur in de Margriethal wordt gehouden. Het is voor het Oranje-negental één van de activiteiten in de aanloop naar het WK Softbal, dat in augustus in Haarlem wordt gehouden. Daarnaast zijn er volop leden en trainers van de softbal- en honkbalver eniging Schiedam aanwezig om nieuwkomers van 5 t/m 12 jaar te informeren over deze sport en de vereniging. Meisjes die interesse heb ben om met softbal kennis te maken kunnen zich aan melden via: www.bluean- gels.nl/breedtesport/meide- nevenementen SCHIEDAM - Fianchetto werd, omdat medekoploper Spijke- nisse 2 anderhalf bordpunt meer heeft dan de Schie- dams/Vlaardingse schaak combinatie, net geen herfst- kampioen. Maar, zo wordt toch trots vastgesteld, 'we hebben al meer punten ver zameld dan we op voorhand dachten'. Dat was mede te danken aan de 4,5-3,5 zege op het laaggeklasseerde Rot terdam 2. Verschoor en Van Driel zorgden met hun zeges voor 2 punten. Daar voeg den Smeekes, Burgerhout, Voogt, Kruidenier en Van der Hidde door remises 2,5 punt aan toe. Omdat het Van der Vaart niet lukte een gun stige stelling af te ronden, was hij de enige verliezer. REGIO - Deelnemers aan de Rotterdam Marathon heb ben nog drie maanden de tijd om zich optimaal voor te bereiden op het, zoals het geafficheerd wordt, grootste eendaagse evenement van Nederland. Dat kan onder meer door deel te nemen aan de marathontrainings- lopen van Atletiekvereni ging Fortuna. De eerste is op zaterdag 25 januari. Er kan gekozen worden uit 5, 10, 15, 20 en 25 km. Het bijzondere is de aanwezigheid van tempolo pers. Zij zorgen ervoor, dat het tempo gedurende 25 km op het vooraf bepaalde niveau blijft. Die tempo's liggen tus- Luke Verburg heeft een met veertien overwinningen al prima veldrij-seizoen zaterdag in het Brabantse Brakel bekroond met de vierde Nederlands titel bij jongens geboren in 2001. De als favoriet gestarte Schiedammer schudde 400 meter voor de finish de laatste concurrent van zich af. op vele Sinds 1 januari vervangt de kentekencard het bekende papieren kentekenbewijs. De kentekencard is veilig, handzaam en van deze tijd. Meer informatie? www.RDW.nl/kentekencard 1-ROW-01 sen 4.15 en 6.30 minuut per kilometer. Uiteraard kan ie dereen ook zijn eigen tempo lopen. Het verzamelpunt is bij sportcentrum Polderpoort in Vlaardingen en het start punt is 1500 meter verder op. In de Broekpolder is een verkeersarm parkoers van 5 km uitgezet. Volgende tèstlopen zijn op zaterdag 15 februari en zaterdag 22 maart. Zowel voorinschrijving als aan melding op de dag van de loop is mogelijk. Meer informatie over de loop en de inschrijving is te vinden op de site van de atletiekvereniging Fortuna: www.avfortuna.nl. SCHIEDAM - De KNCB komt zaterdag 11 januari met het jaarlijkse Cricket Gala naar Schiedam. Daar worden dan in De Korenbeurs tijdens een lunch de sportmensen en officials van het jaar be kend gemaakt. Hermes DVS en Excelsior'20 hebben vier nominaties: Miranda Ve- ringmeijer (met Kampongs Denise Hannema en Quick/ H's Helmien Rambaddo) als speelster, Lisa Heggelman en Marik Bijl als matchof- ficial en Jos Heggelman als bruggenbouwer van het jaar. Op de ijsbaan op het Stad- serf wordt tussen 10.00 en 12.00 uur een ijscricketwed- strijd gespeeld tussen een team van de Dutch Lions en Dutch Lionesses. BEKENDMAKING Publicatie van ontwerp Visie Ruimte en Mobiliteit, ontwerp Verordening Ruimte, ontwerp Programma Ruimte en ontwerp Programma Mobiliteit De Visie Ruimte en Mobiliteit, de Verordening Ruimte, het Programma Ruimte en het Programma Mobiliteit liggen in ontwerp ter inzage, van woensdag 8 januari 2014 tot en met dinsdag 18 februari 2014. Ook de PlanMER Visie Ruimte en Mobiliteit en de planMER windenergie Goeree Overflakkee liggen dan ter inzage. In deze periode kan iedereen met een zienswijze reageren op het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorgestelde beleid. De Visie Ruimte en Mobiliteit, de Verordening Ruimte, het Programma Ruimte en het Programma Mobiliteit beschrijven het beleid, de regels en de wijze van uitvoering voor het ruimtelijk en mobiliteitsbeleid van de provincie Zuid-Holland. De documenten komen in de plaats van de provinciale structuurvisie, de verordening ruimte en het provinciaal verkeer- en vervoersplan. Waar kunt u de ontwerpen inzien? 1U kunt de ontwerpen van de visie, de verordening en de programma's en de digitaal inzoombare kaarten inzien via de website van Zuid-Holland www.zuid-holland.nl/VRM en de discussiesite https://structuurvisiezh.pleio.nl/. 2. Tijdens kantooruren liggen alle documenten ook ter inzage bij "Het Loket" in het Provinciehuis, Zuid-Hollandplein 1 in Den Haag. Inloopbijeenkomsten In de periode van terinzagélegging houdt de provincie Zuid-Hólland drie inloopbijeenkomsten, in Delft, Dordrecht en Gouda. Geïnteresseerden kunnen daar antwoord krijgen op vragen over de ontwerpdocumenten van de Visie Ruimte en Mobiliteit. Voor meer informatie over dé bijeenkomsten, kijk op www.zuid-holland.nl/VRM en https://structuurvisiezh.pleio.nl/. Hoe dient u een zienswijze in? Wij verzoeken u uw eventuele zienswijze op de ontwerpdocumenten van de Visie Ruimte en Mobiliteit en op de beide PlanMER-documenten per e-mail in te dienen, op het mailadres: visieopzuidholland@pzh.nl. Voor het indienen van uw zienswijze(n) hebben wij een digitaal formulier beschikbaar op de website van de provincie www.zuld-holland.nl/VRM U kunt uw zienswijze(n) eventueel ook per gewone post opsturen, naar: Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland t.a.v. mw. H. Maagdenberg afdeling Ruimte, Wonen en Bodem Postbus 90602 2509 LP Den Haag Tips voor zienswijze Maak uw zienswijze zo concreet mogelijk. Geef daarbij aan op welk onderdeel van de ontwerpstukken uw zienswijze betrekking heeft en wat uw motivering is. Vermeld bij uw zienswijze uw naam, e-mail en postadres. Wat gebeurt met uw zienswijze leder die een zienswijze heeft ingediend, krijgt na verwerking van de inbreng de Nota van Beantwoording, waarin alle zienswijzen zijn samengevat en voorzien van een reactie. De provincie publiceert de Nota van Beantwoording ook op de site. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van het ontwerp op onderdelen. Daarna zullen Provinciale Staten uiteindelijk de Visie Ruimte en Mobiliteit en de bijbehorende beleidsdocumenten vaststellen. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u terecht bij de afdeling Ruimte, Wonen en Bodem van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070 - 4417269 en 070-4417647, of via e-mailadres visieopzuidholland@pzh.nl, of via de websites www.zuid-holland.nl/VRM en https://structuurvisiezh.pleio.nl/.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8