MMM Koken als Japanse chef Zonnepanelen lonen door btw-regels Persoonlijke assistent zoekt naar trends in huis Zelf vinyl leggen Regels voor 6%-tarief Spaarzame stooktips steeds favoriet VEH: eigenwoningforfait in 2014 in vriezer leggen Duurzaam wonen in trek Kookboek nog O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 15 januari 2014 18 Via je smartphone (of tablet) op zoek naar toepassingen die wonen leuker maken. Zonnepanelen zijn voor consumenten bijna 15% goedkoper geworden door nieuwe belastingregels. Uit berekeningen van Milieu Centraal blijkt dat door die btw-regels de aankoop van zonnepanelen even goed rendeert als een spaarreke ning met 7% rente. Consumenten die zonne panelen kopen, kunnen de btw op aanschaf en instal latie nu terugvragen van de Belastingdienst. Op de aan schaf en installatie van een standaardpakket Van zes Een vinyl vloer is prima zelf te leggen. Het clicksysteem van vinyl designvloeren van Moduleo werken precies hetzelfde als kliklaminaat. Het is een 'zwevende' vloer waarbij iedere plank of tegel rechtstreeks en zonder lijm op zijn plaats wordt geklikt. De bestaande vloer - van welk materiaal ook - hoeft niet te worden verwijderd. Deze moet wel zuiver, vlak, droog en stofvrij te zijn. Het plaatsen van een ondervloer is raadzaam bij kleine onef fenheden die niet groter zijn dan 5 mm breed en 2 mm diep. Met een ondervloer kan een vinyl laminaat ook over vloerverwarming met warm water worden gelegd. De nieuwste Neff Flexln- ductie kookplaat biedt gren zeloos kookplezier: je kunt er met acht kleine pannen tegelijk op koken! Ook kun je je kookplaat omtoveren in een Teppanyaki grillplaat of stoomkoker. Tot 31 maart krijg je bij aankoop van een Flexlnductie kookplaat in een set van vier inbouwap- paraten een Teppanyaki t.w.v. 199,- cadeau. Het Ja panse Teppanyaki betekent letterlijk ijzeren plaat (tep- pan) en grillen (yaki). De Teppanyaki wordt in korte tijd verhit tot 180-200°C en geeft de warmte vervolgens geleidelijk af. Vlees én vis krijgen een heerlijk knap- tiv»'»r>WN#rr i r trï- zonnepanelen (1440 watt- piek) a 2.900 levert terug gave van de btw ruim 400 op. De belastingregel geldt met terugwerkende kracht sinds 20 juni 2013. Ook consumenten die na 20 juni zonnepanelen hebben laten installeren, kunnen van de nieuwe regels profiteren. Ook kan geld worden be spaard door zelf de btw-te- ruggaaf te regelen in plaats van het uit te besteden aan een bureau. 'Het terugvra gen van de btw is niet moei lijker dan het aanvragen van Het eigenwoningforfait, de belasting op het bezit van een eigen huis, blijkt dit jaar meer te stijgen dan de Tweede Kamer heeft voor zien. Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich zorgen over deze onverwachte las tenstijging. Volgens VEH niet goed in deze tijd van cri sis waarin al genoeg verlies wordt geleden en aan extra lasten wordt betaald. VEH- directeur Mulder vindt dat dit er niet bovenop moet ko men. VEH pleit er voor het eigenwoningforfait dit jaar te bevriezen en de discussie aan te gaan over de systema tiek van de heffing. Hoeveel de verhoging van de subsidie op zonnepane len, die tot augustus 2013 beschikbaar was', aldus de milieuorganisatie. In theo rie moet iedereen die zon nepanelen koopt voortaan btw-aangifte doen, maar in de praktijk hoeven par ticulieren, die geen admi nistratieve stappen willen zetten, niets te doen. Als de Belastingdienst niets ver neemt, krijgt de particulier automatisch ontheffing van btw-aangifte op grond van een regeling voor 'kleine on dernemers'. het eigenwoningforfait de overheid precies oplevert, is niet bekend. Eigen Huis vraagt de minister daar nu opheldering over. "De aan eenschakeling van verliezen en lastenverzwaringen moet voor eigen huisbezitters niet nog groter worden. Teveel huishoudens zitten al in de problemen. Dat is niet alleen heel triest voor de betref fende huishoudens, maar het raakt uiteindelijk ook de rest van Nederland in de beurs als gevolg van de slecht draaiende economie," aldus Mulder. Hij vindt dat het kleine economische her stel niet in de kiem moet worden gesmoord. Per 1 januari 2014 zijn de re gels gewijzigd voor het toe passen van het 6%-tarief bij isolatiewerkzaamheden aan huizen. De regels voor het toepassen van het-6%-tarief voor het energiebesparend isoleren van vloeren, muren eii daken bij woningen ouder dan 2 jaar zijn per 1 januari 2014 als volgt gewijzigd: De ondernemer mag het 6%-ta rief toepassen op de arbeids kosten van het aanbrengen van (isolatie)glas; De on dernemer mag het 6%-tarief niet meer toepassen op de isolatiematerialen die hij heeft gebruikt bij de isolatie- werkzaamheden; Het" 6%- tarief voor arbeidskosten bij renovatie en herstel van wo ningen die ouder zijn dan 2 jaar is verlengd tot 1 januari 2015. Zuinig stoken is heel gemak kelijk: zet de verwarming 's avonds een uur voor het naar bed gaan op 15 graden. Stook niet in ruimten die weinig worden gebruikt en sluit tussendeuren. Zet de verwarming overdag één graad lager en zet hem bij afwezigheid overdag even laag als 's nachts. Met een graadje lager kan bovendien, afhankelijk van de type wo ning, tot wel 170 per jaar worden bespaard. Nederlanders willen graag duurzaam wonen. Dat blijkt uit een onderzoek onder 900 bezoekers van de nieuwe site Langlevejehuis.nl. Bijna driekwart van de respon denten doet er al iets aan. Tegelijkertijd meldt meer dan 50% van de bezoekers van Langlevejehuis.nl nog te weinig te weten van ener giebesparing om er écht mee aan de slag te gaan. Zo weet meer dan driekwart niet welk energielabel zijn huis heeft, terwijl ruim 80% wél weet dat een energiela bel verplicht is. De honger naar nuttige en makkelijke tips over duurzaam wonen is groot. Er is behoefte aan zakelijke informatie en ook Zou je best een persoonlijke assistent kunnen gebruiken? Dan kan Google die rol voor je vervullen! Google regelt zonder problemen je avondje uit, helpt je zoeken naar de laatste modetrends en regelt zelfs je kappersafspraken. Zo heb je altijd een eigen - virtuele - persoonlijke assi stent. Slimme stemherken- ning is de toekomst! Er zijn al diverse technologieën van Google die je huiselijk leven heel wat eenvoudiger kunnen maken! Om de Google visie op wo nen te etaleren, en uiteraard ook om ruchtbaarheid te ge ven aan enkele innovaties, toverde Google een statig herenhuis in hartje Londen om tot het 'Google House': een futuristisch huis bom vol nieuwe technologieën. creatieve trucs om met zo min mogelijk middelen een zo groot mogelijk resultaat te behalen. Zoals goed toepas bare en betaalbare adviezen, handige rekenmodellen, er varingen van anderen en vooral luchtigheid en relati veringsvermogen. Langlevejehuis.nl is een ini tiatief van Sanoma en Mi lieu Centraal. Op de site kan een test worden gedaan om te ontdekken wat er thuis beter kan. Vervolgens wordt aan de slag gegaan met een stappenplan dat is afge stemd op de persoonlijke (woon) situatie. Al meer dan 4.000 mensen hebben de test gedaan en zijn begon nen met het stappenplan. Zoals futuristisch koken. Vooral slimme search tech nologie is een paradepaard je waar Google maar wat graag mee uitpakt. Tijdens het koken, bijvoorbeeld, is stemtechnologie erg handig. Aan je smartphone of tablet vragen om naar recepten te zoeken of maateenheden om te rekenen? Het kan! En dat zonder je toestel zelfs maar aan te raken. Ook als je merkt dat één van je ingrediënten bijna op is, weet Google raad. Je spreekt het gewoon uit en je tablet voegt het toe aan je bood schappenlijstje. Bij je vol gende winkelbezoek geeft je tablet je automatisch een waarschuwing. Het is maar één van de vele toepassin gen van slimme stemtech nologie. Voor ruim een kwart van de Nederlanders is de keuken een tweede woonkamer. Dit blijkt uit een onderzoek dat Franke Kitchen Systems hield onder bezoekers van Woonbeurs 2013. Voor de helft is koken een manier van ontspannen. Voor bijna één op de vijf gaat het verder: koken is hun lust-en hun le ven. Bijna de helft van alle Nederlanders maakt voor kookinspiratie nog steeds gebruik van het kookboek, dat het verreweg wint van de kookapp. Ook kookpro- gramma's (14%), recepten in tijdschriften en kranten (12%), van internet (12%) of van bekenden (10%) worden genoemd als inspiratiebron. Met een Tappanyaki grillplaat of stoomkoker worden Japanse heerlijkheden op originele wijze bereid. perig korstje, terwijl de bin- olie of ander vet nodig, nenkant zacht en mals blijft. Bovendien is vrijwel geen O neff.nl/teppanyaki-cadeau iWVWWWrwWrt'l Hit Mil *'»W WyffWilWi» Heerlijk om alles op orde te hebben en daarmee een oase van rust te creëren. In de TA'OR studio in Zaltbommel kun je kennis maken met een assortiment producten die zowel in de badkamer, keuken als je kantoor voor overzicht zorgen. www.taor.com

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 18