Volle pond voor vroedvrouwen Nieuwe Wit en zwart schaap Nieuwe rector Stedelijk Gymnasium BELANGRIJKE MEDEDELING ikEUKENMAXX. PvdA komt zaterdag op bezoek in Nieuwland 0- Win twee overnachtingen in Wiilingen IN DE BRAND, UIT DE BRAND 14 EINDE DERBY'S IS IN ZICHT ABS SchadeCentrum Rotterdam Bokelweg 100 3125 AD Schiedam Tel.: 010 41 54 540 Fax: (010) 46 20 623 E-mail: info©schadecentrumrotterdam.nl www.schadecentrumrotterdam.nl Door Frank Willemse SCHIEDAM - „We zijn geen bewoner, geen bedrijf maar juist een zorgverlener die overal moet parkeren", zegt woordvoerster mevrouw Kok van de Aleida Praktijk voor Verloskunde. Tot vorig jaar gebeurde dat tegen een redelijk bedrag maar dit jaar 'NATUURLIJK WILLEN WE BETALEN, MAAR WEL EEN REDELIJK BEDRAG' worden zij door de gemeente Schiedam aangeslagen als een bedrijf. En dat betekent dat zij het volle pond moe ten gaan betalen voor parke ren in heel Schiedam. Natuurlijk willen de ze ven verloskundigen van de praktijk die in het centrum gevestigd is, wel een redelijk bedrag betalen maar niet de 759 euro elk voor een ver gunning. Bovendien betalen vroed vrouwen in buurgemeen ten als Rotterdam of Vlaar- dingen maar 30 euro per maand, waarvoor ze ook bij spoedgevallen op de stoep mogen parkeren. Protest Volgende week maandag willen de verloskundigen de raad ervan overtuigen dat ze onder de nieuwe regels hun werk niet meer adequaat kunnen doen. Waarbij zij als zorgverle ner binnen 15 minuten ter plaatse moeten zijn bij ëen bevalling. Alle zeven leden van de maatschap moeten zo'n par- keervergunning hebben en dat löopt straks dan fors in de papieren. Zij willen wel betalen maar niet als een onderneming maar als zorg verlener. Gemeenteraad Volgende maandag spreekt mevrouw Kok in bij de ge meenteraad met een beroep op de redelijkheid om deze maatregel voor deze be roepsgroep aan te passen. De oudste inwoonster van Schiedam is vrijdag 10 januari weer een jaartje ouder geworden. Mevrouw Paap - Lauret vierde haar 104e verjaardag in DrieMaasStede en natuurlijk kwam burgemeester Lamers even op de koffie. Samen met haar kinderen en kleinkinderen genoot de oudste inwoonster van muziekoptredens, gebak en alle aandacht rondom haar verjaardag, foto: PR SCHIEDAM - De Rietzeilers kunnen terugkijken op een mooi feestweek end met een volle zaal feestende mensen. Op het Stekenbal van zaterdag werden ook traditioneel de schapen bekendge maakt. Zwart schaap 2014 is Pop-up TV, zij brengen bet nieuws van Schiedam en de Schiedammers. SCHIEDAM - In een brief aan de ouders en leerlingen laat directeur-bestuurder Wim Kokx van de Openbare Scholengroep Vlaardingen Schiedam, waartoe het Ste delijk Gymnasium behoort, weten dat deze school met ingang van 1 februari een nieuwe rector heeft. Drs. Benedict Hamans (50) wordt de opvolger van Joke Gaasbeek die de school ab rupt en onverwacht verliet halverwege vorig school jaar. Direct werd toen een sol licitatieprocedure gestart waaruit de school zo snel geen geschikte kandidaat kon distilleren. Voor de dagelijkse gang van zaken en om de boel intern op de rit te zetten werd Henk Keukenmaxx is een van de meest toonaangevende keukenbedrijven in Nederland. Een Keukenmaxx keuken Kopen is nu wel erg aantrekkelijk. U ontvangt deze week tot 70% korting op alle showroommodellen*. Kijk voor alle scherp geprijsde showroomkeukens op: keukenrnaxx.nl/ goedkope-showroomkeukens/ Deze week kunt u ook nog profiteren van de prijzen van 2013 op alle nieuwe keukens. Deze acties zijn alleen deze week geldig. OP-OP. Kom langs of maak een afspraak 'op www.keukenmaxxnl. Reeuwijk Etten-Leur Barendrecht Hoofddorp *Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Helaas werd er bij hen ingebroken en werden zij zelf het nieuws. Rob van der Gaag ontving een onderscheiding en bloe men. Wit schaap 2014 is centrummanager Phons Ockerse. Die heeft in korte tijd al veel zichtbare activiteiten gestimuleerd die een positief effect hebben voor het centrum. Oudendorp als interim-rec tor aangetrokken. Hamans was eerder rector op een scholengemeenschap in Middelburg en in Rotter dam. Kokx omschrijft Hamans als iemand die daadkrachtig is, een duidelijke koers vaart en taken delegeert. „Hij is een verbinder en vindt een goede sfeer belangrijk." Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten De Hypotheker is "Beste Koop" volgens de consumenten- Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl SCHIEDAM - De PvdA Schie dam zet zaterdag 18 januari de wijk Nieuwland centraal. In het PvdA ontmoetings centrum op de Hoogstraat 52 verzamelen zich vanaf 10.00 uur 's morgens vrijwilligers, bewoners en professionals om te luisteren, discussiëren of uitleg te geven over zaken als wonen, het WijkOnder- steuningsTeam (WOT), ge zondheid in en van de wijk, de Bewonersvereniging Wo nen en Leven, ontmoetings plek 'het Puttertje', 'Samen Buurten', Buurtpreventie en wat er nog meer in Nieuw land speelt. De discussie staat onder lei ding van Liesbeth Schoei, bewoonster van Nieuwland en gemeenteraadslid. Om 12.30 uur zal het programma voorbij zijn, maar ook daar na is iedereen welkom nog even te blijven en eventueel een broodje mee te eten. De Pvda nodigt alle Schie dammers, en met name bewoners van Nieuwland, uit om bij deze bijeenkomst aanwezig te zijn en ook hun mening te geven over wat er speelt in Nieuwland. D66 D66 Schiedam heeft deze week haar verkiezingspro gramma voor de raadsver kiezingen van 19 maart ge publiceerd. Het programma, getiteld 'Dromen, Denken, Doen' is te raadplegen op de vernieuwde website van de partij: schiedam.d66.nl. Be langstellenden kunnen het verkiezingsprogramma hier downloaden. Ook kan ge zocht worden op basis van 16 standpunten. Van het programma wordt slechts een beperkt aantal papieren programma's gedrukt. Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Bezorger worden? Meld je nu aan via ^http://www.krantjecontantje.nl) KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Parkeerkosten naar 759 euro p.p. Woensdag 15 januari 2014 Drie jonge Turkse dames bieden hulp aan die mensen die dat hard nodig hebben O www.nieuwestadsblad.nl Asvion heeft voor het eerst een vrouwelijke voorzitter, maar voor hoe lang nog? Tot vorig jaar mochten de verloskundigen van praktijk Aleida tegen gereduceerd tarief parkeren in Schiedam. Maar sinds de nieuwe parkeerverordening moeten de zeven vroedvrouwen van de praktijk als een bedrijf het volle pond betalen. Maandag protesteren zij hiertegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1