Showropm opruiming kwakernaat Boek van de Week 28S(S8*) Dekbedden boxsprings en slaapkamers SCHIEDAM IN 'T KORT 50%j60% Heinenoord aupirig ANB0-NIEUWS 'Ik word een beetje bang van al die bezuinigingen' (Ind.terrein Heinenoord) SIAAPBOUIEVARD 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 januari 2014 18 Accordeonclub jaar oud Accordeonvereniging Harry van Wezel viert zaterdag 25 januari niet, zoals vorige week in onze krant werd ge meld, het 10-jarig jubileum, maar het 40-jarig! Nieuwe leden Raad van Bestuur In het eerste kwartaal van 2014 benoemt de Raad van Toezicht twee nieuwe leden van de Raad van Bestuur van de Sint Franciscus/ Vlietland Groep. De heer Leo Schoots treedt aan als interim voorzitter en de heer Mark Janssen als lid Raad van Bestuur. Samen met Karen Kruijthof vormen de heren Schoots en Janssen de Raad van Bestuur van de Sint Franciscus/Vlietland Groep. Kandidaten Leefbaar Schiedam Ook Leefbaar Schiedam heeft haar kandidatenlijst gereed voor de periode 2014- 2018. De lijst telt bijna net zoveel mannen als vrouwen variërend in leeftijd van 24 tot 67 jaar. Ook zijn de leden goed ver tegenwoordigd in de ver schillende wijken. Lijsstrekker is Gerrie de Bel - van Touw, een bekend ge zicht in de Schiedamse poli tiek, gevolgd door Anneke Post- den Heijer en Arie Vil- lerius. Henk Groenewegen wordt lijstduwer. Opening expositie bibliotheek Bonderdag 23 januari om 16.00 uur wordt een exposi tie, samengesteld door Paul Lakens, geopend in de Bi bliotheek Schiedam aan het Stadserf 1. Gastcurator Paul Lakens heeft een keuze ge maakt uit de collectie wer ken van het Centrum voor Beeldende Kunst Schiedam. Deze keuze is tot donderdag 6 maart tentoongesteld op de le en 2e etage van locatie Stadserf. Lakens is directeur van Lentiz LIFE College vmbo/ mbo in Schiedam. Tegelij kertijd met de expositie zal Paul Lakens in "De Keuze van-vitrine" zijn persoon lijke keuze aan boeken en muziek tentoonstellen. Word gastouder in de zomer Al meer dan 50 jaar biedt Europa Kinderhulp kinde ren die het in het dagelijks leven op wat voor manier niet makkelijk hebben een steuntje in de rug. Door ze een fijne vakantie van ruim tweeënhalve week in de zomer aan te bieden bij een Nederlands vakantiegast gezin. Voor deze kinderen vaak het hoogtepunt van het jaar waar ze reikhalzend naar uitkijken. Een vakan tie waarin het vooral gaat om huiselijke gezelligheid, aandacht, liefde. Voor veel van deze kinderen bepaald geen vanzelfsprekende za ken. Voor meer informatie: europakinderhulp.nl Twee nominaties voor Valantijnsprijs D66 Schiedam heeft tot nu toe twee nominaties bin nen voor de Valentijnsprijs 2014. Eerste genomineerde is de organisatie van de Bran derszwemtocht, die tijdens de afgelopen Brandersfees ten werd gehouden. Ook genomineerd zijn de buurt bewoners in de Gorzen, die een aanbouw aan de woning van Demi Teijn mogelijk ge maakt hebben. D66 Schiedam reikt jaarlijks op 14 februari de Valentijns prijs uit aan stadsgenoten of verenigingen die op vrijwil lige basis een positieve bij drage hebben geleverd aan de leefomgeving. Schiedammers die ook ie mand willen nomineren kunnen dit nog doen tot 1 februari via D66Schiedam@ gmail.com of via www. d66schiedam.nl. Carnaval bij de Rolantino's Muziekvereniging De Rol antino's organiseert zater dagmiddag 22 februari voor de 4e keer een Carnavals feest. Dit kan natuurlijk niet zonder de Rietzeilers. Zij hebben die middag dan ook de touwtjes in handen. Toe gang is gratis en vol is vol. Het feest wordt gehouden in De Erker aan de Jan van Ave- nesstraat vanaf 14.00 uur. Onze showroom moet leeg vanwege nieuwe collecties. Dus zolang de voorraad strekt topmerken boxsprings, matrassen, ledikanten met zeer aantrekkelijke kortingen! ctempur swissflex hülsta !2! SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn en Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat een werk van Toine Heijmans, Pristina. Het wordt beoordeeld met een 8. Met zijn internationaal bekroonde roman Op zee maakte Volkskrantverslag gever Toine Heijmans grote indruk. Voldoende reden om zijn nieuwe boek Pris tina te lezen. Het is een ge heel ander boek geworden. Zonder de valkuilen die Op zee kenmerkten en met een geheel andere stijl, maar wel één waarin het werk van de verslaggever echoot. In zijn nieuwe roman gaat het over remigratie en Heijmans maakte hier een satirische soap van. Hoofdpersoon is ene Albert Drilling, een ambtenaar die trouw is aan de wet. Zijn taak is het om illegalen op te sporen, een persoonlijk contact aan te gaan en de 'ongewenste' voor te bereiden op een hu mane terugkeer. Zo belandt Drilling op Vlieland op zoek naar Irin Past. Hij vindt haar en zij blijkt een volledig ge- integreerde jongedame te zijn geworden. Toch vol hardt Drilling: zij moet te rug. Aanvankelijk denkt de ambtenaar dat zij van Egyp tische afkomst is en reist hij af naar Cairo, Tevergeefs, zij is Kosovaarse met Servisch bloed. Het leidt allemaal tot tragikomische ontwikkelin gen waarin Drilling zijn naï viteit en beperkte inlevings vermogen tentoonstelt. Wie gaat deze strijd winnen? Drilling of Past? Of het be doeld is, is nog niet duide lijk, maar in dit boek speelt een Schiedammer een grote rol. Het is de oud-burge meester van Vlieland Yorick Haan die herkenbaar opge voerd wordt. Als dit geen nieuwsgierigheid opwekt? Telkens als ik een krant opensla lees ik over bezuinigingen, die volgens mij alleen maar ouderen treffen. Natuurlijk wordt er overal op bezuinigd, maar toch.Alleen al het sluiten van ver schillende wijkcentra en verzorgingshui zen, al die oudere mensen die verhuizen moeten is gewoon verschrikkelijk. Juist deze kwetsbare groep is gebaat bij rust. Waar dat allemaal gaat eindigen? Ik weet het niet. Hierin is nu voor alle politieke partijen een taak weggelegd. Laat deze mensen niet in de kou staan en maak u sterk voor bijvoorbeeld gratis OV voor de minima. Waarom kan dit wel in Rotterdam voor ALLE ouderen en hier in Schiedam niet eens voor de mens met de smalle beurs. Ook de mantelzorgers hebben het moeilijk. Kon je vroeger buiten het cen trum nog gratis parkeren, nu is er in veel wijken betaald parkeren. Stel je eens voor: je bent mantelzorger (dat zijn mensen waar wij totaal niet buiten kunnen) je verzorgt iemand een paar dagen per week en bent daardoor een kapitaal aan parkeergeld kwijt. Heeft U dan nog zin om iets voor een ander te doen? Mijn voorstel voor de komende gemeenteraadsverkiezingen is dan ook: Gratis OV voor de ouderen en/of minima en gratis parkeervergunningen voor mantelzorgers. Tot volgende week! Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) slaapboulevard.nl Flinke kortingen op showroommodellen van o.a. Auping, Pullman, Tempur, Carpe Diem. Wacht niet te lang... weg is weg! KORTING K0RtiNg Showroommodellen dekbedden en matrassen tegen aantrekkelijke prijzen! Wacht J niet te lang...weg is weg! Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 - Vrijdag koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het nog slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - gjVragen: twitter.com/pkwakernaat

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 18