Moderne waterpomp WONEN Geldsores in Flevoland cash back Aangepaste Locaties en woningtype keuken beïnvloeden huisprijzen Schenken in één keer Schenking buitenland Nog steeds schot in woningmarkt Elektronisch deurslot voor veiliger gevoel O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 januari 2014 22 De badkamer vormt een belangrijke ruimte in ieder huis. Zonder water geen badkamer en zonder kraan geen water. Menig ontwer per heeft zich al op het de sign van de wastafelkraan gestort en dat heeft hele mooie exemplaren voortge bracht, zoals de kraan met open uitloop. Deze kraan is in feite nostalgie in een mo dern jasje. Geïnspireerd op de ouderwetse waterpomp stroomt het water zichtbaar uit de kraan. De moderne open uitloopkranen van Damixa passen perfect in iedere badkamer. De bij zondere uitloop volgt de belijning van de hendel en Stijl en functionaliteit gaan hand in hand bij de kraan met open uitloop. zorgt voor een aangename waterstroom. Deze moderne 'waterpompen' beschikken over de technieken van deze tijd, zoals waterbesparing en temperatuurbegrenzing. De achterstanden bij hypo theken zijn het hoogst in Flevoland. Dat voorspelt Moody's in een rapport over de huizenmarkt. Moody's denkt dat in de provincie Flevoland het percentage wanbetalingen bij een ach terstand van drie maan den 1,2% zal zijn. Volgens Moody's zullen achterstan den met betalingen in be langrijke stedelijke gebie den lager zijn dan in andere regio's. Moody's schrijft dat toe aan de afwezigheid van alternatieve baanmogelijk- heden in de regio's buiten de stedelijke gebieden. Een re den voor het verwachte re cord wanbetalingen in Fle voland wordt niet gegeven in het rapport van Moody's. Uit eerdere cijfers van het CBS (maart 2013) bleek ook dat in Flevoland de meeste koophuizen 'onder water' staan. Ook Limburg (0,79%) en Groningen (0,76%) scoor den toen hoog. In Zuid-Hol land ligt het percentage op 0,63 en in Gelderland op 0,6. Het laagst is de verwachte wanbetaling in Utrecht (0,46%) en Zeeland (0,50%), gevolgd door Noord-Holland (0,56%). In Friesland ligt het percentage op 0,62%, in Overijssel op 0,64% en in Drenthe op 0,70%. Lande lijk lag toen het percentage op 0,6%. In heel Nederland stonden toen 1 miljoen wo ningen 'onder water'. Vervanging van keukenap paraten kan een flinke bespa ring op de energierekening geven. De extreem zuinige Bosch A+++ koel-vriescom- binaties bijvoorbeeld zijn tot 50% zuiniger dan A+ ap paraten. Maar ook met een A++ model ben je snel voor deliger uit. Hoeveel je kunt besparen, kun je bekijken met de Energie Calculator op de site van Bosch. Je zult zien dat je koelkast zichzelf als het ware terugverdient. Om de klant tegemoet te komen geeft Bosch nu tot 100 retour bij aanschaf van een energiezuinige A++ en A+++ koel-/vriescombinatie of vrieskast. O www.bosch-home.nl/acties De gemiddelde keuken is voor rolstoelgebruikers en mensen die slecht ter been zijn niet werkbaar. Bribus maakt daarom aangepaste keukens: de Ergoline keu ken, bestaande uit een Wmo-keuken en een hoog/ laag keuken. De Wmo-keuken is een aan gepaste keuken waarvoor vaak een Wmo-vergoeding mogelijk is. De kasten zijn voorzien van 170 graden scharnieren waardoor ze helemaal zijn open te klap pen. De Bribus hoog/laag keuken met inklem bevei liging is een ergonomische én luxe keuken die met één druk op de knop 30 cm in hoogte verstelbaar is. Een van de belangrijkste factoren die van invloed is op de waarde van een wo ning, is de locatie. De locatie speelt dan ook een belang rijke rol bij de verkoopprijs van een woning. Voor een toplocatie zal de prijs per vierkante meter aanzienlijk hoger liggen, dan wanneer hetzelfde huis op een min der mooie of slechtere loca tie te vinden is. Wat ook van invloed is op de waarde van een huis is de type woning, zoals vrijstaand of niet, wel of geen tuin, staat van de woning en het aantal vier kante meters. Door de site van het Kadas ter te raadplegen kan de po tentiële koper belangrijke informatie met betrekking tot de waarde van een huis krijgen. Zo beschikt het Kadaster over de prijsgege vens van woningen die in dezelfde omgeving of straat verkocht zijn. Als het al lan gere tijd geleden is dat er een huis in diezelfde straat of buurt is verkocht, dan kan er met behulp van de woning- waardemeter berekend wor den hoeveel de prijzen van woningen zijn gestegen. Op de site van hét Kadaster is ook woningwaarde index te vinden. Raadpleeg daarom voor de koop de site van het Kadaster om die informatie te zoeken. Het is in principe niet toe gestaan de tijdelijke ver- boogde schenkingsvrijstel ling tot 100.000 over twee jaar te spreiden. Ouders die bijvoorbeeld in december 2013 aan een kind 15.000 hebben geschonken voor de verbetering van hun huis, mogen in 2014 niet nog eens 30.000 schenken voor het onderhoud aan het huis van dat kind. Maken ouders dit jaar de vrijstelling over en gebruikt het kind dat bedrag in 2014, 2015 en 2016 voor de door de ouders genoemde doelen, dan geldt voor het gehele overgemaakte bedrag de vrijstelling. De tijdelijke verhoogde schenkingsvrij stelling geldt (vooralsnog) tot en met 31 december 2014. De Belastingdienst staat ouders ook schenkingen tot 100.000 vrijstelling toe voor een kind met een eigen woning buiten Nederland. Voorwaarde is dat het een woning betreft in een land waarmee Nederland een verdrag heeft gesloten ter voorkoming van dubbele be lasting. Check dus altijd via de Belastingtelefoon (0800- 0543) of het land waarin het kind een huis heeft of wil kopen een verdrag met Ne derland heeft. De woningmarkt zit nog steeds in de lift. Dat blijkt uit cijfers van de Neder landse Vereniging van Ma kelaars (NVM). Het aantal transacties steeg in het vier de kwartaal 2013 met 20% ten opzichte van het derde kwartaal 2013. Over heel 2013 nam de woningver koop met ruim 2% toe. In de laatste drie maan den van 2013 werden naar schatting 36.300 huizen verkocht. Het is daarmee het beste kwartaal sinds het begin van de crisis in 20Ó8. Daarnaast steeg de trans- actieprijs van de verkochte woningen deze periode met 1,5% vergeleken met het voorgaande kwartaal. De huizenprijzen liggen nog steeds 1,1% lager dan in het vierde kwartaal van 2012, maar de prijsdaling vlakt wel verder af. De prijs van een gemiddelde woning be draagt nu volgens de NVM 207.000. Vooral tussenwo ningen en appartementen mochten de afgelopen drie maanden op meer belang stelling rekenen. Ook ver wisselden meer vrijstaande woningen van eigenaar. De makelaarsorganisatie schrijft het doorgezette herstel vooral toe aan het toegenomen consumenten vertrouwen en de relatieve politieke rust. Wel moeten de positieve cijfers worden genuanceerd. In 2013 steeg de huizenverkoop naar on geveer 117.000 woningen, een toename van 2,2%Voor de uitbraak van de crisis in het najaar van 2008, was er bij de NVM nog sprake van 150.000 transacties. Indirecte verlichting wordt vaak gebruikt voor keukens en badkamers. Ook in woonkamers kan het effect extra sfeer geven maar onvoldoende licht om bijvoorbeeld bij te lezen. Zorg er daarvoor dat de directe en indirecte verlichting afzonderlijk bediend kunnen worden. heeft minder voordelen ten Een elektronisch slot met code opzichte van het sleutelslot. In hotels zien we ze al lan ger, deursloten zonder sleu tel. In onze eigen huizen blijven de meestèn van ons nog steeds trouw aan de oude vertrouwde sleutel. Volgens trendwatchers zul len velen van ons binnen niet al te lange tijd ook thuis een deurslot hebben zonder sleutel. De keyless voordeur of de elektronische deurslo ten hebben heel wat voorde len ten opzichte van gewone deursloten. Voor vergeet achtige mensen is het na tuurlijk handig dat je geen sleutel (s) meer hoeft mee te nemen. Maar sommige elek tronische sloten werken dan weer wel met een kaart die je moet inscannen. In dat geval moet je uiteraard niet vergeten die kaart mee te ne men. Het grootste voordeel van een elektronisch deur slot is natüurlijk de veilig heid. Een elektronisch slot heeft bovendien vaak ook interessante extra toepas singsmogelijkheden. Zo kan er een video monitor aan de voordeur geplaatst worden, zodat je meteen kunt zien wie er aan de deur staat. Met de allernieuwste sloten hoef je zelfs niet meer naar de voordeur te lopen om je bezoekers binnen te laten omdat je er een afstands bediening bij krijgt. Je Jamt natuurlijk nog een sf&pje verder gaan door vingeraf drukken te scannen. Qua veiligheid gaat dit nog een stap verder dan bijvoorbeeld een kaartlezer, maar zal ook duurder zijn. O www.novodome.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 22