BELISOL KOZIJNEN EN DEUREN Heeft u ook weieens Badr zoekt een nieuwe baas BELISOL Seniorenwelzijn Lange tafels in de koffer Schiedams orgel viert honderdste verjaardag Steun voor Alzheimer Koopkracht omhoog Drievoudig isolatieglas voor de prijs van dubbelglas!" Extra isolatiepakket zonder meerprijs!" BEUSOL ROTTERDAM-ZUID Fwmfcmg 2 3208KTSp|tenfe®® X 0181-313130 www,bel»sol,nl Pan doet u vast ook mee met Wet bieden van vervoer en een ondersteunende arm aan senioren bij u in de buurt. Bij de Particuliere Vervoersdienst zet u zicW met uw eigen auto in wanneer Wet u scWikt. U ontvangt een kilometervergoeding en veel dankbaarWeid van senioren. Voor informatie: 010 - 248 68 81 (tussen 9,00 en 11.00 uur) O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 januari 2014 27 Badr, een niet-alledaagse naam voor een grappige kat van middelbare leeftijd die nog geen vlieg kwaad doet en graag met veertjes speelt. Wie haalt hem op? foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Badr is een stoere zwarte kater met een brede kop die op zoek is naar een baasje. Badr is een grappige kat van middelbare leeftijd met een schor mauwtje. Hij wil af en toe buiten een om metje kunnen maken om daarna lekker op schoot te kruipen en lekker te luieren. Ook spelen is aan hem wel dol op speelgoed met veer tjes. Wie komt er eens een kijkje nemen bij deze leuke kat in dierentehuis Hargahoeve besteed en hij is met name aan de Sportlaan? SCHIEDAM - Muziekclub Jazz uit de Koffer aan de Tuin- laan is het nieuwe jaar ge start met een nieuw format. Niet langer elke zaterdag, maar voortaan elke laatste zaterdag van de maand zijn er live-optredens met vooraf een menu of buffet onder de noemer 'Lange tafels in de koffer'. Ook het muziekgenre wordt breder en zal zich niet lan ger tot alleen jazz beperken. Zaterdag 25 januari trapt Erik Maas met zijn band Ter Plekke af. Deze coverband speelt zowel Engels- als Ne derlandstalige songs. Voorafgaand aan het optre den is er een stamppotten- buffet met als dessert gries meelpudding voor een prijs van 17,50 per persoon (in clusief 5 euro entree). Voor de leden is dit buffet gratis, .maar er moet wel even gere serveerd worden via: info® jazzuitdekoffer.com Noteer alvast: 22 februari Kees van Bemmel band. SCHIEDAM - Het is zaterdag 25 januari op de kop af hon derd jaar geleden dat het Standaart-orgel in de Schie- damse Westvest90-kerk in gebruik werd genomen. Reden voor een feestelijk concert rondom de Rotter damse orgelbouwer Stan daart, die tot 1976 talloze cinema's, theaters en kerken van orgels voorzag. Aan het concert werken grote namen mee als Willem de Vries, Pe- ter Leerdam, Bert Mooiman en Geert Bierling. Het programma neemt de toeschouwer mee naar de vroege twintigste eeuw, de beginjaren van de cinema. De avond begint met een luchtig programma met muziek van Ravel, Debussy en Poulenc. Van Gershwin wordt de Rhapsody in Blue gespeeld, in een spectacu lair arrangement voor con certvleugel, concertharmo nium en contrabas. Filmklassiekers Na de pauze wordt de kerk omgetoverd tot een heuse ci nema en worden er stomme/ zwijgende filmklassiekers vertoond van filmpioniers Georges Méliès en Buster Keaton. Met live begeleiding óp piano, harmonium, orgel en contrabas, waarbij het Standaart-kerkorgel voor één keer dienst doet als the aterorgel. Het concert ter gelegenheid van 100 jaar Standaart-or- gel heeft Westvest Cinema en wordt gegeven op zater dag 25 januari vanaf 20.15 uur in de Westvest90-kerk, Westvest 90 (tegenover mo len De Walvisch). Tickets en info: www.westvest90.nl en 426 07 56. Voorafgaand aan het concert zijn er vanaf 19.30 uur ook kaarten ver krijgbaar in de kerk. SCHIEDAM - Bewoners van afdeling De Noord van geri atrisch centrum DrieMaas- Stede hebben zich zaterdag 18 januari ingezet voor Alz heimer Nederland. Samen met familie, vrij willigers en medewerkers hebben de bewoners mooie bloemstukjes gemaakt om te verkopen. De opbrengst, was maar liefst 150,- en wordt gedoneerd aan Alzheimer Nederland. De actie werd gesponsord door Univeg Flower, Albert Heijn in winkelcentrum Hof van Spaland en bloemen winkel 'Vergeet me niet' uit Vlaardingen, daardoor kan al het geld naar het goede doel. SCHIEDAM - Het Nibud (Na tionaal Instituut voor Bud getvoorlichting) ziet dat het er in 2014 na jaren van koopkrachtdaling weer wat beter uitziet voor de Neder landse huishoudens. Voor veel huishoudens stijgt de koopkracht. De koopkracht ziet er door een lage infla tie, een lagere premie voor de (basis)zorgverzekering en het verlagen van het be lastingtarief van de eerste schijf, in 2014 beter uit dan het Nibud met Prinsjesdag op basis van de Miljoenen nota berekende. De nieuwste koopkrachtcij- fers zijn terug te vinden in de Nibud Koopkrachtbere- kenaar. Het Standaart-orgel werd 25 januari precies honderd jaar geleden in gebruik genomen. Reden voor een speciaal concert. foto: PR kozijnen en deuren 'Vraag ons inde showroom naar de voorwaarden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27