'Samen willen we kanker kansloos maken' Alleen in januari voordeel Reserveer nu online op vandalen.hyundai.nl GARAGE VAn DALEn B.V. Schiedam Fokkerstraat 481, tel. 010 - 462 2531 Vlaardingen Buys Ballotlaan 4, tel. 010 - 434 870 O grasoous 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 januari 2014 33 Eén op de drie mensen krijgt kanker. Angst en onzekerheid voeren de boventoon als je daarmee te maken krijgt, maar er is ook strijdlust. Binnen het Erasmus MC Kanker Instituut strijden specialisten en verpleegkundigen, samen met de patiënten, tegen deze ziekte. Door Cora de Boed ROTTERDAM - „Samen willen we kanker kansloos maken. Dat doen we met toegewijde zorg, baanbrekend onder zoek en kennisoverdracht aan de professionals van morgen. Samen zoeken we vandaag naar de antwoor den op de ziekte van mor gen", aldus Prof. Dr. Ernst Kuipers, voorzitter van de Raad van Bestuur en Prof. Dr. Pieter Sonneveld, voor zitter Beraad. Sinds november zijn alle kankergerelateerde activi teiten onder één naam sa mengebracht, het Erasmus MC Kanker Instituut. Spe cialisten durven gerust te zeggen dat het Erasmus MC Kanker Instituut hét Kan kerinstituut van Nederland is. „Wij maken gebruik van de nieuwste technieken en grensverleggende behan delingen om de kans op genezing zo groot mogelijk te laten zijn. Door nauwe samenwerking binnen ons instituut zijn nieuwe medi cijnen en betere behandelin gen snel beschikbaar." Voor elk type kanker wer ken toonaangevende spe cialisten nauw met elkaar samen om deze zorg te kun nen garanderen. Samen met andere zorgverleners; hand in hand met de patiënt, vor men zij één krachtig team in de strijd tegen kanker. Dagelijks speuren weten- 'EEN NIEUWE ONTDEKKING KAN SNEL IN DE PRAKTIJK WORDEN GETOETST' schappers naar nieuwe kennis over kanker en me dicijnen. „Een nieuwe ont dekking kan binnen ons instituut snel in de praktijk worden getoetst. Onze on derzoekers behoren inter nationaal tot de top en zijn toonaangevend in hun vak gebied. In het buitenland presenteren wij onze onder zoeksresultaten onder de naam Erasmus MC Cancer Institute." Het Erasmus MC Kanker Instituut zet haar talent ook in om de zorgverleners op te leiden. Zodat ook zij de ziekte optimaal kunnen be handelen en toponderzoek kunnen verrichten. Als er kend internationaal onder wijsinstituut leidt men de beste specialisten, weten schappers, laboranten en verpleegkundigen op. De professoren merken op dat ze samenwerken met verschillende centra die zich richten op een speci fieke ziekte, bijvoorbeeld het Blaaskankercentrum en het Hersentumorcentrum. „De specialisten dragen daarbij gezamenlijk de zorg voor de patiënt. Het aantal gespeci aliseerde centra onder het Eramus Kanker Instituut zal in de toekomst vérder toene- Het Erasmus MC Kanker Instituut bevindt zich niet in één gebouw. De zorg wordt verleend op verschillende locaties in Rotterdam en daarbuiten. Zo is er locatie Daniel den Hoed, Groene Hilledijk 301, 3075 Rotterdam, Locatie Rotterdam-Centrum, 's Gravendijkwal 230, 3015 CE Rotterdam en Locatie Dordrecht, afdeling Radiothe rapie, Karei Lotsyweg 30, 3318 AL Dordrecht. De Hyundai i20 i-Deai Hu online reserveren zonder verplichting Belastingvoordeel 2013 Geïntegreerd navigatiesysteem Bluetooth carkit Lichtmetalen velgen Hoge inruilpremie oew THinKinG. HYunoni hew possibilities. HYUnOHI DEALER 2013 Gecombineerd brandstofverbruik: 3,2 - 6 (I/100 km) 31,3 - 16,7 (km/1); COj-emissie: 84-140 (g/km). Uitstoot is afhankelijk van gebruik. Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. Moker instituut Als erkend internationaal onderwijsinstituut leidt het Erasmus MC Kanker Instituut de beste specialisten, wetenschappers, laboranten en verpleegkundigen op. foto: Cora den Boed

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 33